Onkyo A-9050 prská - je po něm?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 10. 4. 2017 14:45

Smůla pokračuje. :-| Marantz PM6006 který jsem si pořídil místo onoho připečeného ONKYA ani né po půl roce začal šumět při použití digitálních vstupů.. tak jsem ho odvezl prodejci, on do servisu. Na zakázkovém listu stojí "Demontáž přístroje, výměna IC DIR a DAC, zpětná montáž a kontrola". Nic z toho bohužel očividně (spíš ušislyšně) nepomohlo a šumí dál, což při poslechu uznal i prodejce kterému jsem ho znovu odevzl.. takže teď je na reklamaci v druhém kole a čekám jak dopadne. Po dobu reklamace používám ono ONKYO které zatím funguje bez problémů. Když už jsem ho měl v ruce tak můžu pro zajímavost přiložit pár fotek přismahnutého vnitřku. Někdo znalý mi může napsat co si o takovém poškození myslí. ;-)
Přílohy
onkyo2.jpg
onkyo1.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 10. 4. 2017 15:15

Kdyby sis býval koupil Denon nebo Yamahu, tak máš klid, ty se takhle nesypou jako Marantzy, Onkya a Cambridge Audio.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2017 15:17

Předpokládám, že své tvrzení neumíš doložit celosvětovými údaji o počtech prodaných a opravovaných kusů, že?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 10. 4. 2017 15:36

A jak bys to asi chtěl doložit? Když se v drtivé většině ty přístroje začnou sypat až po záruce a následně je lidé místo do autorizáku, kde mění vadný díl za vadný, raději posílají opravářům, který ten díl vyhodí a dají tam namísto toho kvalitní součástku.

Kdyby si tady na foru byl déle, tak zjistíš, že v ohledech vadných zesilovačů a AVR dominuje Onkyo v těsném závěsu CA a Marantzem. nebo si projeď bazary a sekci nefunkční, opět se tam objevují velmi nastandardně zmíněné značky.

Naproti toho vadné Yamahy, Denony a Pioneery v podstatě nejsou, pokud nepočítáš 20 let staré kusy.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2017 15:57

Po me to nechtej, ja nemam potrebu za kazdou cenu strilet od boku zjevne nesmyslne a nepodlozene dojmologie.
Tvuj zaver je cista spekulace, protoze vychazi ze zretelne nereprezentativniho a zkresleneho vzorku.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 10. 4. 2017 16:46

ty seš taky nereprezentativní spekulace :-D
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 10. 4. 2017 16:51

platprd píše:Kdyby sis býval koupil Denon nebo Yamahu, tak máš klid, ty se takhle nesypou jako Marantzy, Onkya a Cambridge Audio.

Než jsem koupil Marantze tak jsem zkoušel YAMAHA A-S501 a ta si s bednama prostě nesedla, i v té poslechovce říkal že sedne málokterým.. poslechově to bylo výrazně horší než oba ty zesilovače, proto jsem ji nekoupil. Jaký Denon by si navrhoval v ceně okolo 15k s požadavkem na dva digitální vstupy? (ideálně oba optické)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 10. 4. 2017 16:58

Tak třeba by ti neseděl zvukově ani ten denon. Zatim bych to nechal být, třeba ti toho Marantze opraví.
Tyhle optické fičury jsou problém, nevím jaké zesilovače to mají. Externí krabici nechceš?
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 10. 4. 2017 17:03

Já proti externí krabici nic nemám ale přijde mi nepraktické ovládat vstup na DAC jedním ovladačem a hlasitost na zesilovači druhým. A abych si koupil 2x DAC a zapojil si to na line 1 a line 2 na zesilovači mi přijde finančně nepraktické. :hm Já potřebuju jednu optiku na Airport Express a druhou na TV, víc vstupů nepoužívám. U Onkya musím převádět jednu optiku na coax (na to už externí krabičku mam).
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 10. 4. 2017 18:16

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 10. 4. 2017 18:47

platprd píše:Naproti toho vadné Yamahy, Denony a Pioneery v podstatě nejsou, pokud nepočítáš 20 let staré kusy.

Ja sa vymykám Tvojim štatistikám. Mal som doma Onkyo zosilňovač niekoľko rokov, vyšiu radu AVR od Yamahy (Aventage) za nie málo peňazí a teraz mám Cambridge zosilňovač. Onkyo mi krásne a spokojne slúžilo bez nejakého závahania a hralo fakt super. Yamaha mi odišla presne po dvoch rokoch a hrala najhoršie (ok, bolo to AVR). Cambridge zatiaľ slúži k veľkej spokojnosti a radosti z toho, čo z toho lezie von. Nemôžeš škatuľkovať. Vždy ide aj o kus šťastia/nešťastia na kus. U všetkých značiek bez rozdieľu.
:hm
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 10. 4. 2017 19:50

Prodejce mi právě napsal smsku že mi z servisu (ELVIA S.R.O.) vzkazují: "Kontrola funkce a odstupu. Technické parametry odpovídají hodnotám podle technické dokumentace". Ten šum tam jasně je a a dříve tam nebyl, jiný (i levnější) zesilovač to nedělá (je to opravdu výrazné, i prodejce mi potvrdil) Takže co teď? Můžu se s ním zkusit domluvit na nějaké výměně ale nejradši bych si to nechal posoudit soudním znalcem a dokázal servisu že to není v pořádku. Je samozřejmě otázka jestli ta technická specifikace není tak špatná že ani překročit nejde (jako když vám u auta tvrdí že 1l oleje na 1000km je v normě). Co s tím? :hm Jsem z toho už smutný.. začínají se mi tu hromadit defektní zesilovače, tímhle tempem je za chvíli nebudu mít kam dávat..

Že to Marantz odmítá řešit bude asi normální:
https://www.whathifi.com/forum/hi-fi/marantz-pm6006-dac-noise-using-toslink-digital-optical
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2017 20:07

Servis si s tím evidentně neví rady, tak vymýšlí pitomosti.
Napiš na slovanet, tak se pohybují bastlíři / konstruktéři BVa, PMA a další - třeba poradí nebo budou ochotni se ti na Marantze podívat. Těm bych věřil 100x víc než servisu.
(Tím se samozřejmě nechci nijak dotknout případných místních zájemců o pomoc, abych nebyl pochopen špatně :-) ).

Jinak ze servisu bych si nechal předložit protokol o měření, kde bude zaznamenáno vše podstatné - podrobná metodika měření včetně použitých měřících přístrojů a naměřených hodnot.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 10. 4. 2017 20:22

MacPhenom píše:Prodejce mi právě napsal smsku že mi z servisu (ELVIA S.R.O.) vzkazují: "Kontrola funkce a odstupu. Technické parametry odpovídají hodnotám podle technické dokumentace". Ten šum tam jasně je a a dříve tam nebyl, jiný (i levnější) zesilovač to nedělá (je to opravdu výrazné, i prodejce mi potvrdil) Takže co teď? Můžu se s ním zkusit domluvit na nějaké výměně ale nejradši bych si to nechal posoudit soudním znalcem a dokázal servisu že to není v pořádku. Je samozřejmě otázka jestli ta technická specifikace není tak špatná že ani překročit nejde (jako když vám u auta tvrdí že 1l oleje na 1000km je v normě). Co s tím? :hm Jsem z toho už smutný.. začínají se mi tu hromadit defektní zesilovače, tímhle tempem je za chvíli nebudu mít kam dávat..

Že to Marantz odmítá řešit bude asi normální:
https://www.whathifi.com/forum/hi-fi/marantz-pm6006-dac-noise-using-toslink-digital-optical



Na soudního znalce se vybodni, to tě bude stát víc, než celej zesilovač. Ony některé tyhle levné zesy prostě šumí. Dělá to myslím třeba i zrovna Yamaha R-S301 nebo R-N301 teď nevím. Dělaly to některé levné avr od NAD i jiné přístroje. je to poměrně častý neduh levných zesilovačů.

-- 10. 4. 2017 21:24 --

zino333 píše:
platprd píše:Naproti toho vadné Yamahy, Denony a Pioneery v podstatě nejsou, pokud nepočítáš 20 let staré kusy.

Ja sa vymykám Tvojim štatistikám. Mal som doma Onkyo zosilňovač niekoľko rokov, vyšiu radu AVR od Yamahy (Aventage) za nie málo peňazí a teraz mám Cambridge zosilňovač. Onkyo mi krásne a spokojne slúžilo bez nejakého závahania a hralo fakt super. Yamaha mi odišla presne po dvoch rokoch a hrala najhoršie (ok, bolo to AVR). Cambridge zatiaľ slúži k veľkej spokojnosti a radosti z toho, čo z toho lezie von. Nemôžeš škatuľkovať. Vždy ide aj o kus šťastia/nešťastia na kus. U všetkých značiek bez rozdieľu.
:hm


To není tak uplně pravda, například u cambridge je opakovaně prokázáno, že se již těsně po konci záruky nafukují elyty, odcházejí relé a ovládání hlasitosti zlobí. Jestli se o tom chceš něco dozvědět, zavolej si třeba do Casea, eventuelně Liboru Boukalovi z analogservis.cz
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2017 20:29

Platprde, ty to zase matláš, jak ti to ta tvá rozbitá věštecká koule háže... :-D .

Šumí KAŽDÝ zesilovač. Navíc tady nejde o šum ZESILOVAČE, ale evidentně DACu, resp. digitální cesty.

Možná jsi špatně pochopil smysl oborového diskusního fóra: je dobrým a opodstatněným zvykem, že do jednotlivých vláken přispívají lidé, kteří o tématu něco vědí, ne halucinovat pitominy, které tě zrovna napadnou, aniž by ses byť minimálně orientoval v tématu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků