Jak starý AVR koupit

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slunecnikkk 19. 5. 2016 06:13

Ahoj, pořád tu všude čtu, že pokud nechci dávat do AVR tuny peněz a chci mít dobrý zvuk, že mám jít do bazaru. Chtěl bych se tedy zeptat jak cca starý AVR koupit? Investovat do toho hodlám okolo 10-13k, původně jsem plánoval Denon x1200. Ted jsem se díval, že existují stránky kdy na starší AVR za nízkou cenu dostanu i roční záruku, tak do toho bych už klidně šel. Díval jsem se třeba na PIONEER VSX-LX70 který původně stál 47k a ted se tak dá sehnat za cca 11k ale je z roku 2009. Není už to moc starý? Přeci jen je to elektronika a nejsem si jistý jak dlouho to může reálně vydržet...
Jinak pro upřesnění místnost 15m2, zatím mám repro mission MV-4 ale postupně plánuju obměnit za něco lepšího. Hudbu poslouchám rozličnou (od houslí přes india rock po jazzový styl) a jinak bude hodně filmy.
slunecnikkk
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 5. 2016 08:38

slunecnikkk píše:... existují stránky kdy na starší AVR za nízkou cenu dostanu i roční záruku, tak do toho bych už klidně šel. Díval jsem se třeba na PIONEER VSX-LX70 který původně stál 47k a ted se tak dá sehnat za cca 11k ale je z roku 2009. Není už to moc starý? Přeci jen je to elektronika a nejsem si jistý jak dlouho to může reálně vydržet...
...
Vlastním a používám minivěž Technics SC-EH500, kupovanou v roce 1998. Co myslíš, není už na používání moc stará, když je víc jak 2x starší než ten tebou vyhlídnutej "Pyjonýr" ... ??? Když je to taky jenom elektronika ... ?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Abox 19. 5. 2016 09:34

Snad by te melo zajimat, jestli tam budes moci pripojit to, co budes chtit.
Doma mi lezi ve skrini Technics AVR z roku 1999 jenom proto, ze nema optiku.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinhamr 19. 5. 2016 11:01

A na co budeš AVR používat? Jaký zvuk chceš aby uměl zpracovat? Popiš co do něj chceš zapojit, a co od toho čekáš.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod slunecnikkk 19. 5. 2016 13:17

No tedkom mám stereo Onkyo z roku 2000 a taky funguje, jenže co si budeme nalhávat je to mnohem jednodušší elektronika a čím jsou věci složitější tím víc se toho na nich může pokazit, proto se ptám jestli i "novější" receivery vydrží dýl. AVR chci k televizi, takže z hardisku si v televizi pustím film a chci aby přes HDMI šel zvuk do AVR. Co se týče hudby, tak chci pouštět přes HDMI z počítače, takže aby to zvládlo přehrat FLAC a další klasický formáty. Super by bylo, kdybych filmy pouštěl přímo z AVR, ale úplně nutný to není. Jinak k tomu už nic jinýho připojovat nebudu, nejsem zastánce žádných bluerayu DVD ani CD :)
slunecnikkk
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 19. 5. 2016 19:38

Doporučuji CHAMPAGNE !!






No spíše je to o konektivitě (a časem třeba přijdou chutě tlf, hdmi, mmc...) a o tom, zda AVR je jediný (nebo ne) zdroj na poslech muziky, která je dost náročná na zdroje a komponenty v porovnání s "ozvučením TV".
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 19. 5. 2016 20:49

AVR rok 2008, stereozesík 2002, bedny 1992 ..... a hrajééééém :P. Poměr kvalita/cena nedostižná! Ať si leštiči kryogenických kabelů říkají a utrácí za co chtějí :D.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slunecnikkk 19. 5. 2016 21:28

No každopádně chci aby to mělo HDMI, takže asi 2009 a výš. No tak asi tedkom ještě vyčkám až narazím na nějakou dobrou nabídku a pak to risknu :)
slunecnikkk
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 20. 5. 2016 11:27

táhnout zvuk z TV do AVR nepovažuji za šťastný nápad, doporučuji koupit nějaké MMC a do něj šoupnout ten HDD a propojit s AVR přes HDMI
mám receiver z roku 2010 a FLAC z PC nepřehraje, jenže to posílám po síti, to mi přijde rozumnější než přes HDMI
jinak staršího AVR bych se nebál, za slušný peníz se dají sehnat hezké i nepoužité kousky
jen pozor na nižší modely, ty mají sice všechny funkce, ale větší repro nenakrmí
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slunecnikkk 20. 5. 2016 11:47

Tak jestli to dobře chápu, tak přes HDMI se posílají jenom data, takže je pak jedno jestli ten záznám přečte TV a pošle data do AVR, nebo MMC a udělá to stejný ne? Navíc dneska je v těch televizích to samý co v MMC (aspon teda myslím :D ) takže mít další krabičku a ovladač mi příjde zbytečný...

Co se týče pouštění hudby přes sít do AVR to už pak nějak vybádám, ale jde mi taky o pohodlnost, takže uvidím co bude jednoduší, každopádně kvalita by si myslím zase neměla být ovlivněna protože přes HDMI posílám data jestli jsem to všechno dobře pochopil :)
slunecnikkk
Junior

Odeslat příspěvekod Orendas 20. 5. 2016 12:02

Mám starší AVR bez HDMI. Z TV mám zvuk vytaženej optikou do AVR a super, TV podporuje i DTS.
Z počítače pouštím optikou 10m dlouhou do CD přehrávače, který má převodník, z něj analogem do AVR(šlo by to i bez převodníku v CD, ale tento je lepší než v AVR).
Jsem spokojen.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 20. 5. 2016 14:03

jenže ne každá TV zvládá DTS (o True HD ani nemluvím)
vyzkoušel jsem jak TV, tak MMC a je to velký rozdíl. samozřejmě to někomu může stačit a možná už dnešní smart TV umí to samé... netuším, ale pochybuji o tom (stížností na ně jsem už četl dost). taky nevím, jestli TV dokáže přehrát image DVD nebo BR, což potřebuji a MMC s tím nemá problém
HDMI z PC se mi nechtělo tahat a síť je hotová, takže to bylo jednodušší
no a když PC nejede, tak šoupnu ext. disk do USB v AVR a je vystaráno - platí samozřejmě jen pro mp3, ty nemá smysl pouštět přes MMC
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slunecnikkk 20. 5. 2016 14:56

Aha to máš asi pravdu že tyhle vyšší formáty TV nebude umět. Ale tak ty dražší receivery řekněme co stály kolem roku 2010 kolem 40 k tak by mohly zvládnout přehrát video z HDD ne?
slunecnikkk
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 20. 5. 2016 15:33

no ten můj ne, v manuálu je řeč jen o mp3, WMA a FLAC
on receiver je (nebo byl?) zařízení na přehrávání (zesilování) zvuku, možná ty nejnovější už video soubory umí, ale pochybuji - k tomu se dá použít třeba BD Player a další zařízení.
např. já mohu přehrávat video z PC, BDP, TV a satelitu, no a s přehledem vyhrává MMC za pár stovek... (ale je fakt, že satelit jsem ještě nezkoušel a ani se mi do toho nechce) :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slunecnikkk 20. 5. 2016 15:41

No u PC je u mě problém, že abych netahal HDMI napříč mísností tak ho mám okolo zdí a je 10m dlouhý, takže ten jeho přenos zvládá spíš tak statický obrázek nebo hudbu, když do něj pustím kvalitnější video tak je to trochu trhaný. MMC se mi pořizovat nechce, další ovládání to je na pytel, to už by asi bylo pro mě lepší zainvestovat do kvalitnějšího HDMI, který ty toky pro kvalitnější video přenese i na těch 10 metrů.
slunecnikkk
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků