přípojení síťového reveiveru k starší sestavě

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rvong 1. 5. 2016 09:03

zdravím, mám starší sestavu domácího kina panasonic sa-ptx50, kterou bych chtěl spojit se síťovým receiverem - audio, převážně poslouchám spotify, neco mam na Synologic NAS serveru
nechce se mi vyhodit starou sestavu. Má to optický input, AUX kromě jiného (viz foto). Potřeboval bych poradit, pokud takové připojení je vůbec možné, pokud ano jaké parametry mám sledovat u případného síťového receiveru

sestava ma :
Dolby Virtual Speaker Mode (RMS)
Front Ch 45 W per channel (6 ≠), 1 kHz, 10 % THD
Subwoofer Ch 50 W per channel (6 ≠), 100 Hz, 10 % THD
Total power output 140 W
Přílohy
IMG_0412.jpg
rvong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 5. 2016 10:07

Pokud se bavíme o možnostech propojení, tak parametry síťového přehrávače jsou nepodstatný.
Podstatný jsou možnosti propojení. Ty potřebuješ streamer s optickým výstupem nebo linkovým výstupem (pokud ten AUX na tvém domácím kině je vstup).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rvong 1. 5. 2016 10:26

díky za info, dle manuálu co jsem nasel na netu - ano :
AUX This connection enables you to play audio from your television, set top box or video cassette recorder through your home theater system.

jaký bude rozdíl mezi AUX a optickým propojením ?

těmi parametry - jsem měl na mysli zda se mám dívat na parametry síťového receiveru k případného limitu mých reproduktorů, jejich parametry jsem uvedl. Jsem v tomhle amatér, umím zase jiné věci :-)
rvong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 5. 2016 10:47

rvong píše:jaký bude rozdíl mezi AUX a optickým propojením ?

V tomhle případě s největší pravděpodobností v praxi nepozorovatelný.

rvong píše:zda se mám dívat na parametry síťového receiveru k případného limitu mých reproduktorů, jejich parametry jsem uvedl.

Ne, to spolu nesouvisí.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod rvong 1. 5. 2016 12:30

díky za informaci, díval jsem se, že moc receiverů s optickým výstupem není, uvažoval jsem nad yamahou rx-a550, ta jej nemá, máte nějaký tip v ceně 10-15 tis ? Směřuji spíše na av 2+1.
rvong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 5. 2016 13:23

Nevadí, vyber nějaký s linkovým výstupem.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 5. 2016 13:53

Ja stale nerozumiem, preco chces kupovat av receiver, ked z neho vyuzijes iba tu sietovu cast (bez zosilnovacov, atd. ). Ved ti staci napr,Denon DNP-F109 alebo Pioneer N-P01, obidva maju opticke vystupy. Este ma napadli Pioneer N-30 a Cambridge Audio Sonata NP30.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rvong 1. 5. 2016 14:08

počítal jsem do budoucna, kdy se puvodniho domácího kina zbavím a dokoupím např. blue ray přehrávač plus reproduktory, což v součtu děla něco přes 30 tis, a tak si myslím že to udělám postupně. např měl jsem zapujčený na par dni blu ray prehravac panasonic 370, cena cca 3700, a upscaling dvd rom filmu na me plazme pioneer lx5090 vypadal o poznání hůř než na stávajícím domácím kině ...
rvong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 5. 2016 14:15

Aha, to je ina vec. Ale tiez si pisal, ze preferujes av 2+1. V tom pripade by ti stacil sietovy stereo receiver.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rvong 1. 5. 2016 14:18

ano, a nejaky tip ? :-)
rvong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 5. 2016 14:25

Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 1. 5. 2016 21:50

...anebo jiná cesta: aktuálně bazarový NAD T 775. Skokově lepší zvuk oproti jakémukoliv novému AVR za podobnou cenu, ale bez síťových funkcí. Ty by se daly vyřešit něčím jako je Raspberry Pi 2.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sozi 2. 5. 2016 12:39

A co takto ist na to opacne? Sak akykolvek AVR bude mat asi lepsi zvuk ako taketo allinone kino. Pouzit HDMI alebo optical out z kina a napojit to na AVR vstup. Ak si kupis AVR za 600 € (ci uz novy, alebo bazar napr. co dal Petulda) neexistuje, aby mal horsi zvuk ako tvoj system. A verim tomu, ze takyto AVR bude mat aj este lepsi upscaling ako to kino. Otazkou zostava repro. Ci su pouzitelne tie od kina, alebo by si musel investovat hned aj do nich.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rvong 2. 5. 2016 12:59

A co takto ist na to opacne? Sak akykolvek AVR bude mat asi lepsi zvuk ako taketo allinone kino. Pouzit HDMI alebo optical out z kina a napojit to na AVR vstup. Ak si kupis AVR za 600 € (ci uz novy, alebo bazar napr. co dal Petulda) neexistuje, aby mal horsi zvuk ako tvoj system. A verim tomu, ze takyto AVR bude mat aj este lepsi upscaling ako to kino. Otazkou zostava repro. Ci su pouzitelne tie od kina, alebo by si musel investovat hned aj do nich.


tohle mne nenapadlo, posilam link pripojeni repro ke kinu, subwoofer pripojeny tady ted nemam, pokud by to šlo ... parametry repro jsem uvedl na začatku vlákna, jinak díky za tip
Přílohy
IMG_0415.jpg
rvong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 5. 2016 13:52

Téměř jistě bude tvůj SUB pasivní, a proto ho ke standardnímu AVR nepřipojíš. Musel by být aktivní, tj. se zesilovačem.
Nejjednodušší a nejlevnější řešení bude, pokud si pořídíš nějaké MMC. To připojíš na LAN a přes HDMI do TV. Zvuk z TV pak vyvedeš optikou do DK.

Další dražší řešení by bylo pořízení nějakého síťového stereoreceiveru a k němu nové plnorozsahové regály/sloupy. Stávající DK pak budeš používat jen jako přehrávač.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků