zesilovač k bose Acoustimas 5 series III

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod m.cone 29. 4. 2016 08:36

Ahoj,

podařilo se mi sehnat toto repro za super peníze a rád bych k tomu pořídil zesilovač. Do zesilovače bude zapojená TV a tyto repro. Takže bude stačit asi stereo sesilovač. Rozpočet tak do 12tis. Je to na ozvučení obyváku cca 25m čtverečních. Poradíte vhodný zesilovač? Díky
m.cone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 4. 2016 09:10

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 4. 2016 09:57

Denkezova/Sandsova tradičně neúplná a spíš matoucí rada.

Stereo zesilovač/receiver s vestavěným DACem by byl potřeba POUZE v případě, že m.coneova TV nemá ani linkový stereo výstup ani sluchátkový výstup. Takových TV je minimum, pokud vůbec nějaké jsou.

Pro všechny opačné případy postačí jakýkoliv stereo zesilovač. V případě normálních aspoň trochu hrajících beden bych tohle nepsal, ale bohužel zvuková kvalita Acoustimas s dunivýma rozplizlýma basama, prakticky neexistujícícma nižšíma středama, vyššíma výškama a slitým zvukem nijak nerozliší, jestli je zdrojem zvuku sluch. výstup TV, DAC v TV nebo DAC v receiveru.

Tzn. podíval bych se po rozumném bazaru typu Marantz 6004 nebo NAD C355 a ušetřené peníze bych nechal jako základ pro našetření na koupi slušnějších beden.

-- 29. 4. 2016 10:00 --

...a ještě poznámka nebo spíš odůvodněná probsa: pokud budeš kupovat nový přístroj, kup jej v nějakém hifi obchodě a ne u vošoustů typu Alza nebo CZC. Za prvé kvůli prodejním a poprodejním službám, které jsou v hifiobchodech na úplně jiné úrovni než u těhle neosobních gigantů a za druhý kvůli jejich podpoře právě proti těm, co prodávají všechno, ale nerozumí ničemu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 4. 2016 11:12

Nemusíš to tahat ze sluchátkového výstupu. Pokud má tvá televize scart, tak si kup za pár korun scart to 2RCA kabel a hotovo a pak ti stačí jen stereo zesilovač.

http://www.omko.cz/scart-2x-cinch/
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 4. 2016 11:27

m.cone: Pokud budeš svou TV napojovat přes analogový výstup SCARTu na zesilovač, pokud to vůbec bude možné, tak si ověř, zda na tomto výstupu bude dostupný audio signál např. i z případných digitálně připojených zařízení na TV (MMC, BR, SAT apod.).
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 4. 2016 11:35

Proč by to možné nebylo? Sám to tak provozuju řadu let bez problému, přičemž jsem to měl zapojeno na třech různých TV za ty léta.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.cone 29. 4. 2016 11:57

připojení bych asi realizoval přes optiku. TV mám starou cca 2 roky, takže je tam jak optika tak cinche. Opravdu ty repra nejsou nic moc? Aktuálně mám Z906, takže tam to posun bude, ne? :-)
m.cone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 4. 2016 12:23

krmelec píše:Proč by to možné nebylo? Sám to tak provozuju řadu let bez problému, přičemž jsem to měl zapojeno na třech různých TV za ty léta.

Protože já mám na TV značky LG naopak ověřeno, že audio signál z MMC připojeného přes HDMI se na výstup SCARTu z TV nedostane.

m.cone: Skutečně ty cinche slouží k výstupu audia? Ale pokud chceš propojení realizovat přes optiku, tak se tím dál nemusíš zabývat.
A vyjádření Pakuldy ber s rezervou, přehání v míře větší než velké. Pokud se ti zvuk bude líbit a cena bude dobrá, pak v tom nevidím problém.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod m.cone 29. 4. 2016 12:43

cena je 6000kč, je pravda že jsou použité, ale v dobrém stavu.
m.cone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 4. 2016 13:32

Kdybys býval přišetřil 4-5 tis. Kč (které následně můžeš ušetřit chytřejším nákupem zesilovače), mohls mít něco jako tohle nebo tohle. Čistotou zvuku, rozlišením, ale hlavně frekvenční vyrovnaností o hodně jinde než Acoustimas.

Ale ok, s bednama už nic nenaděláš.

DAC v TV a DAC v levných zesilovačích z odkazů výše ti ve výsledku dají vzhledem k rozlišovacím schopnostem repro stejný zvuk. Nemá tedy smysl kupovat si druhý DAC stejné výsledné kvality, když můžeš využít ten, co už jsi zaplatil v TV a koupit si místo toho líp hrající zesilovač za nižší cenu (dobře vybraný bazar). To oceníš v případě, že jednou Acoustimas vyměníš za lepší bedny (to nebude těžký úkol).

A ano, Denkez/Sands má pravdu, že na rozdíl od něj se na to dívám z pohledu člověka, který, stejně jako 99.9 % populace slyší líp než aby stereo zesilovač za 12 tis. Kč považoval za naprostý zvukový top of the top, co se dá za peníze koupit, jak se nám svěřil.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 4. 2016 14:09

To je opravdu poznámka k pohledání, říct někomu, kdo si přišel pro radu pro pořízení zesilovače k už koupeným bednám, že měl přitlačit na ceně a koupit něco jiného...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 29. 4. 2016 16:47

Denkez píše:
krmelec píše:Proč by to možné nebylo? Sám to tak provozuju řadu let bez problému, přičemž jsem to měl zapojeno na třech různých TV za ty léta.

Protože já mám na TV značky LG naopak ověřeno, že audio signál z MMC připojeného přes HDMI se na výstup SCARTu z TV nedostane.


Tak v tom případě je nejspíš problém mezi tvým MMC a sedačkou. Když si na tvém MMC a na TV nastavíš zvuk na stereo (LPCM atd.) výstup, tak není důvod proč by to nešlo.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 2. 5. 2016 14:01

No az tak ruzovo by som to nevidel. Dnes mozno uz vacsina TV posuva signal z pripojenych zariadeni aj von, ale este tak 2-3 roky dozadu to vela vyrobcov nemalo ani v najvyssich modeloch. Ani cez optical out nebolo mozne dostat signal von passthrough z pripojenych zariadeni. A niekde som cital, ze so scartom to bolo podobne, audio iba in, out neslo vzdy. RCA na TV byva vacsinou tiez len vstup, dnesne TV malokedy maju RCA out. Takze Denkezova poznamka je opravnena. Zatoze to tebe na 3 TV islo (znacka, co to podporovala?), nemusi to ist zakonite na vsetkych TV.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 2. 5. 2016 19:06

Jak jsem psal výše, provozuju to tak už roky (ne jen 2-3), přičemž jsem měl 3 různé telky Samsung, LG LD750 a teď nějaký Panák. Problém bývá spíš v nastavení. Není nic jednoduššího, než si to vyzkoušet přes nějakou hifinu s Aux vstupem.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků