jaký kvalitní starší zesilovač ideálně s DAC převodníkem ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 27. 4. 2016 21:11

Petulda píše:Bude druhá sestava hrát v mnoha ohledech stejně a v několika ohledech jen o malilinko hůř (na 80 %) než ta první? No nebude. Bude hrát výrazně hůř. Rozdíl (pro normálně slyšícího člověka) slyšitelný na první poslech a velmi zřetelně, ve všech parametrech. Kdo někdy vyzkoušel, ví o čem mluvím.

Skok z dobře hrající HiFi sestavy střední kategorii na "vyšší level" je CELKOVĚ dost náročný. Ne pouze finančně. Začínají se zde projevovat veškeré přednosti i nedostatky komponentů a kabeláže (o umístění a akustice ani nemluvě). Proto třeba DAC (ale i něco jiného) může hrát bez problémů ve střední kat., lecco se zde "schová", ale u přístrojů z vyšší kat. budou díky citlivosti třeba syčet výšky, méně prostoru aj.

Navrhovaný zesilovače AKAI AM-95 i 75 patří dnes do střední kat., ale vřele je lze doporučit (za ty finance) pokud jsou v dobrém stavu (dopo zkontrolovat optical vstup, aby nebyl vyčvachtaný, ale aby tam kabel zacvaknul). Jenže kdo jednou zkusil vyšší kat. a ucítil na vlastní kůži klid, prostor, detaily, jemnost aj. nechce se příliš navracet 8-P
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 27. 4. 2016 21:22

Jasné co píšeš je takto se vším,okusíš lepší a to horší ti už nevoní.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 27. 4. 2016 22:18

Spíše bych řekl: Rád vzpomínám na předchozí sestavu !
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 28. 4. 2016 00:15

Ještě by se vešel s rozpočtem do JVC AX-Z911 nebo AX-Z1010,mají také it. D/A převodníky a dodnes to jsou velice slušný zesilovače jen jich moc po bazarech není,myslím u nás.Ze zahraničí bych to nebral z duvodu osobního převzetí.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 28. 4. 2016 14:07

Tak to JVC AX-Z1010 bude lepší než AKAI nebo ještě Luxman lv 117 má taky D/A převodník.Jen u nás těžko sehnatelné stroje.

Tady jeden je ,ale silně přemrštěná cena
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5995650 ... -Z1010.php
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dimi256 29. 4. 2016 06:23

Když jste se tu bavili o bazarových repro, co říkáte na tyto:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5997533 ... -Piano.php
a
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5992020 ... LTA-70.php

nebo máte typ na jiné za ty peníze? :-)
dimi256
Junior

Odeslat příspěvekod petison 29. 4. 2016 09:48

Nad těma Heco jsem taky uvažoval ,ale nikde moc recenzí není.Má je teda opravdu jak nový .
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod husajn 29. 4. 2016 11:37

Díky za vaše postřehy a konkrétní návrhy. Z toho si člověk udělá nejlepší představu. Na ty AKAI jsem taky koukal, konkrétně na AKAI AM67.

K mým požadavkům snad ještě dodat, že bych rád zesilovač s dálkovým ovládáním. Fakt se mi nechce pořád běhat k tv, abych reguloval hlasitost.

Stejně by mi opravdu zajímalo, jak velký je rozdíl při poslechu stejné nahrávky na stejných bednách na yamaha R-N602 a těmahle "starýma šunkama" :-) Ne nekamenujte mi, je mi jasný, že určitě bude. Jen mi prostě mrzí, že se mi asi nepovede přímej souboj, abych porovnal, jestli to moje ucho pozná....možná že bych se divil a nebo možná taky nic a měl bych tím pádem po starostech
Pioneer A-717 MKII
Studer Revox BR 530
Pionner F-656
husajn
Junior

Odeslat příspěvekod petison 29. 4. 2016 13:04

AKAI AM67 ovladač má.Já měl dříve denon pma 720 novej zesilovač.Kategorie do 10000 Kč.Prodal jsem ho a koupil starej zesilovač s D/A převodníkem Kenwood DA-9010 je to 20 kilo zesík nejvyšší model v letech 1992 od Kenwoodu.Rozdíl tam je ,ale že by byl nějak výrazný ,to zase ne.Asi bych to spíše poznal na dražších bednách,ale takhle ten rozdíl není tak velký,že bych si sednul na zadek.Ovladač neřeším,protože zvuk reguluji na MC nebo satelitu , nebo DAB tuneru,který to naštěstí umožnuje.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 4. 2016 13:53

husajn píše:Stejně by mi opravdu zajímalo, jak velký je rozdíl při poslechu stejné nahrávky na stejných bednách na yamaha R-N602 a těmahle "starýma šunkama" :-)
...možná že bych se divil a nebo možná taky nic a měl bych tím pádem po starostech

To je velmi dobrá otázka, na kterou tady na fóru má každý svou vlastní odpověď, ověřit ale věrohodnost těchto odpovědí bys mohl jen vlastní poslechovou zkouškou.
Snad jen, pokud tě to trochu uklidní, pokud by receiver R-N602 nebo obdobný TX-8150 byly takové propadáky, jak se ti tu občas někdo snaží namluvit, tak by se o tom už dávno vědělo.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 29. 4. 2016 16:21

Dobrý zesilovač zůstane dobry i po letech, špatný zesilovač se nestane dobrym ani po letech. Pokud má zesilovač patřičnou péči tak hraje dlouhý léta. Porovnavas tu stereo reciever a stereo zesilovač, Já myslím že samostatný zesilovač na tom bude lépe než reciever.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 29. 4. 2016 17:24

No ono stereo dvoukanálový reciever je v podstatě na úrovni zesilovače.Kdežto AV receiver pro domácí kino na tom bude ve stereo hůře než zesilovač.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 29. 4. 2016 20:37

krmelec píše:Raději zvlášť koupit komponenty - předzesilovač + koncový zesilovač.

Leony5 píše:Ideální je mit D/ A převodník zvlášť
FM rádio je analog, to se resi FM tunerem který pripojis analogove k tomu zesiku cinchem.

Petulda píše:Yamaha R-N500 je ničím nevyčnívající zástupce základních modelů s nevalným výkonem, mizernou kontrolou na basech, neexistující prostorovostí, uřvanými středy a uši trhajícímí výškami (ve srovnání s opravdu hrajícíma integrovanýma zesilovačema, natož pak kvalitníma dělencema).


OK husajn, zda sa ze sa to tu posunulo o dosť veľký kus, po tyzdni tvrdej prace sme sa dozvedeli od odbornikov vela dolezitych informacii o elektronike, zhrnme si to :
IDEALNA cesta bude kupit si domov kopec krabic a to vsetko zvlast :
-predzosilnovac
-koncovy zosilnovac
-DAC
-tuner

Yamaha R-N500 je oprozi HIGH END zosilnovacom iba LOW END s nevalným výkonom (výkon slabý ako čaj, je to až hanba od Yamahy), mizernou kontrolou na basoch (strašne slabá kontrola, nekontroluje to vôbec nič), neexistujúcou priestorovosťou (žiadnu nečakaj nie je tam z nej nič, nula, žiadny priestor tam nenájdeš), ukričanými stredmi (kričia a to strašne) a uši trhajúcimi výškami (pozor aby ti nepraskly ušné bubienky z tých výšok z Yamahy)
P.S.: ešte dobre že má nevalný výkon, tie výšky ti možno nebudú až tak trhať uši
ovela kvalitnejsi zvuk dostaneme z referencneho Parasound JC2 + 2x JC1 , to uz je predsa HIGH END!!!!!!!!
A nezabudni že AVR je na stereo horší ako zosilňovač.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod husajn 2. 5. 2016 07:29

Zdravím vás,

díky za vaše názory. Na nějaký HigEnd můžu rovnou zapomenout. strop je 20k za železo.
Za to se dají koupit bazarovky, jak zde uživatelé sepsali a poskládat tam možná něco, co bude poslechově trochu kvalitní, byť za cenu toho, že to bude v našem novém decentně zařízeném obýváku vypadat jak na pouti. To bych všechno asi i kousnul, ale co mi teda dost mrzí je ta pohodlnost ovládání, jakou má právě zařízení R-N602.
Jediné řešení, co mi napadá , je koupit R-N602 a vyrazit nějak, kde mají ty bazarovky a zkoušet a poslouchat a rozhodnout se ,jestli ten rozdíl slyším. Pokud ano, yamahu vrátit a koupit bazarovku a pokud ne, tak si jí nechat.
Pioneer A-717 MKII
Studer Revox BR 530
Pionner F-656
husajn
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 5. 2016 07:53

Je zde ještě možnost levnější R-N500, pokud bys oželel WiFi, BT a DAB tuner
http://firka.cz/av-prijimace/8280-yamah ... ilver.html
nebo ještě levnější R-N301
http://firka.cz/av-prijimace/8288-yamah ... ilver.html
oba s možností vrácení.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků