jaký kvalitní starší zesilovač ideálně s DAC převodníkem ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petison 2. 5. 2016 15:27

Kup to na Alze připlat si na možnost vrátit zboží do dvou měsíců a můžeš testovat a zkoušet .V případě nespokojenosti vrátit.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod husajn 3. 5. 2016 06:38

Díky petison,
asi to tak udělám, než se vydám do ČB poslechnout si ty repro, protože je mi jasný, že mi tam pan pavel bude doporučovat jiné starší kvalitní kousky, tak abych měl možnost srovnání.
Pioneer A-717 MKII
Studer Revox BR 530
Pionner F-656
husajn
Junior

Odeslat příspěvekod husajn 7. 6. 2016 10:54

Tak nakonec pro informaci zdejších expertů jsem koupil zesilovač Pioneer A-717 MKII, tuner Pioneer F-656 a cd Pioneer PD 5300. K tomu přijdou po osobním poslechu repro Revox BR 530. Jinak ve srovnání s AKAI AM-67 má ten Pioneer mnohem lepší spodek. Taky D/A v AKAI AM-67 nic moc. Testováno s novějším cd ONKYO, které má jak optiku, tak audio out a kombinalce AKAI optika in, audio in. V kombinaci, kdy se použil převodník v zesilovači, tak byl zvuk horší. Tzn, nekupovat zesík s D/A, ale opravdu oddělit a použít D/A v novějších zařízeních.
Jinak perlička nakonec, kdybych vzal repro tak jak byly ( bez repase do černého klavírního laku) byť zvukově 100% + ten Pioneer, tak bych byl jen o 2000 výš, než bych dal za Yamahu R-N602 , která by rozhodně tak nehrála. Takže díky všem za rady a porady. Víc, jaký zvuk jsem hledal a i díky vám jsem ho našel ;-)
Pioneer A-717 MKII
Studer Revox BR 530
Pionner F-656
husajn
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 6. 2016 13:40

:-)
A moc dobře jsi udělal ;-). Revoxy neznám, ale ten Pioneer zvukově pochopitelně zašlapává dnešní levnou spotřebku do země.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 7. 6. 2016 16:22

Tak gratulace ke koupi.Ten Pioneer je poctivej zesík.Stačí se podívat na vnitřek.Dual mono-tzn, dvě trafa,váha 19 kg. Ty Revoxy taky poctivý vintage pěkný bedny kus 21 kg.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 8. 6. 2016 00:38

:tleskani Pioneer :tleskani Super volba.Gratulace :lol:
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 8. 6. 2016 07:08

se divim, že si vzal ty revoxy, já mám staré bedny rád, ale ty výškáče prostě nejsou už tak dobré, jak se dělají dneska.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 8. 6. 2016 14:15

Tak i staré vintage bedny jako např.
http://elektro.bazos.cz/inzerat/6086509 ... un-mk2.php
měli kvalitní páskové výškáče.Vzhledem k tomu,že je koupil po poslechu ,budou hrát dobře.Můžeš husajne napsat kolik jsi jich poslouchal u toho maníka z Českých Budějovic?Byli mezi nimi zvukově velké rozdíly?Nabídku má slušnou.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 9. 6. 2016 02:57

to že ten páskáč dobře vypadá, ještě zdaleka neznamená, že hraje lépe než kvalitní kalota.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 6. 2016 05:22

Na konstrukci vyskacu se toho v poslednich desetiletich moc nezmenilo.
A kaloty v dnesni spotrebce kolem 10 tis. Kc rozhodne neoplyvaji nejakou zvukovou kvalitou. Je to proste zvukovy zaklad s hromadou kompromisu.

Treba ty vyse odkazovany Quadraly zvukove zadupou do zeme vsechny nove bedny za stejnou cenu. Nejen vyskama.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod husajn 9. 6. 2016 08:09

Ještě jsem v interiéru slyšel tyhle:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/6022140 ... ga-C60.php
Zněly naprosto parádně ! Jen z hlavy nevím, k jakému zesíku to měl připojený. měl je v kuchyni, prej když meje nádobí :-)
Každopádně zvuk vynikající. Po konzuktaci mi rovnou doporučil ty Revoxy a tak jsme šli ven na dvůr a tam je testovali. I tak jsem tam byl skoro 4 hodiny! pokud bych chtěl zapojit další repro, tak on by s tím neměl problém, ale já už nechtěl. Bych jsem spokojený hned. A i on rovnou povídá, že ty , co jsem si vybral dál ( Pioneer HPM70) tak pěkně prostorově hrát nebudou, jako ty Revoxy. Takže už jsme je ani nezapojovali. Nabídku má opravdu slušnou a jak říkám, to, co je na netu, je jen kapka v moři , co tam má :-)
Pioneer A-717 MKII
Studer Revox BR 530
Pionner F-656
husajn
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků