ARC zvuk z televize a přepínání vstupů

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BananaYoe 18. 11. 2015 20:15

Mám takovej specifickej dotaz na ARC zvuk z televize do receiveru.
Receiver mám yamaha RX-V779, televizi samsung UHD modelový rok 2015. K tomu mám satelitní tuner VU+ zero připojený do receiveru HDMIčkem.
A teď k dotazu. Jelikož televizi umí youtube, stream.cz a další služby potřebuji využívat ARC zpětný zvuk z televize do receiveru. Připojil jsem to dle návodu, nastavil vše funguje akorát se to automaticky přepíná přesně obráceně. Uvedu příklad.
Zapnu televizi která defaultně běži na klasickém tuneru přes anténu. Zapnu receiver navolím vstup satelit. Nyní zbývá jen přepnout TV na vstup receiveru a měl bych sledovat satelit. Bohužel po navolení vstupu na receiver se receiver přepne na ARC a já ho musím zase ručně přehodit na vstup satelitu.
A zase obráceně kdy se dívám na satelit na receiveru mám vstup satelit a na televizi vstup receiver. V momentě kdy ale na televizi navolím jak internet obsah nebo klasický anténní tuner tak v této chvíli by se měl receiver přepnout na ARC ale to zase neudělá nic.
Orientuje se v tom někdo? Co by případně pomohlo. Napsal jsem to jak retard ale snad to chápete, případně upřesním nejasnosti.
Díky
nekupujte baworáky větší ***** auto sem neviděl
BananaYoe
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků