Harman Kardon nebo Denon či Pioneer

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Orendas 9. 10. 2015 07:12

Před 12 lety jsem dával dohromady DKino, koupil AVR Pioneer(č.už nevím) a Canton, zvuk nic moc, vyměnil jsem AVR za Denon, pak za vyšší řadu Denon 3805, pořád jsem se zvukem nebyl spokojený.
Tak jsem si šel konečně něco poslechnout a vzal HK + JBL.
K tomu HK CD player s převodníkem, digitálně propojil s PC a paráda...
Takže já bych Pioneer nechtěl ani zadarmo, Denon zaleží s čím.
Když se ti líbí zvuk HK, tak nevím co řešíš.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod exncom 9. 10. 2015 08:14

Někde na netu jsem četl nadšení ze zvuku kombinace AVR Sony STR-DN1050 a Canton repro. Asi bych do možných kandidátů zahrnul Sony STR-DN860. Ten receiver je poměrně slušně hodnocený jak v recenzích, tak uživateli. A snad kromě Dolby Atmos má vše potřebné.
exncom
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 9. 10. 2015 10:11

Kamarád loni vyhrál na aukru nějakou novou Sonku v cenovce kolem 15K Kč - Sony STR-DN1020 - spároval jí se setem 5.0 od Cantonu (základní řada GLE) a říkal, že to nevydržel a musel přepojit zpět na staré AVr Onkyo 6x6, jaký to byl odpad. Jen zprostředkovaná informace, ruku do ohně za to nedám, jen za poslech Onkyo+Canton a hrálo mu to slušně. Budeš to mít HODNĚ těžké pokud se rozhoduješ na základě takových informací, nic ve zlém, ale je to jako s auty, 100 lidé 100 chutí, navíc vždy můžeš narazit na zmetka. Hodně štěstí :tleskani.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exncom 9. 10. 2015 10:59

Jak píšeš, 100 lidí, 100 chutí. Jediný spravedlivý arbitr je vždy vlastní sluch. Každopádně zkušenosti lidí mohou být dobrým vodítkem aspoň pro základní orientaci (viz. některé serie Onkyo vs. poruchovost HDMI vstupů), např. dost osobních recenzí najdeš na Amazonu. Někdy se to dobře čte.
exncom
Junior

Odeslat příspěvekod waaaw 9. 10. 2015 11:23

Orendas:
Kdysi jsem mel.Mercedes rady A a vubec jsme se tam s rodinou nevesli. Tak jsem si koupil.Dacii Duster a to je jiny kafe. Od te doby bych uz nechtel Mercedes ani zadarmo. To je prakticky dukaz, ze Dacia dela lepsi auta nez Mercedes
waaaw
Junior

Odeslat příspěvekod Orendas 9. 10. 2015 11:50

waaaw:
Nikde nepíšu, že by se jednalo o vyšší řady AVR či beden, všechny byly cenově podobné, tak nekafrej.
A jestli máš pionýra, tak si ho užívej.
Jinak všechno to jsou nebo byly Felicie.

Nejdůležitější je si jít kombinaci poslechnou, když je to možné(to jsem také napsal).
Naposledy upravil Orendas dne 9. 10. 2015 12:07, celkově upraveno 1
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikM 9. 10. 2015 12:04

od Pioneera mam jen CD player SACD 10 ku, AVR hraje HK 130

já bych nebyl línej si jít poslechnout, ale do Prahy můžu jen v neděli a to tam asi žádné poslechové studio nebude otevřené..takže cesta koupi poslechnu eventuelně vrátim je schůdná ale nechtěl jsem doma zapojovat 10 strojů...

Sony nechci ani zadarmo.....k té firmě mám vysloveně odpor
PatrikM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod waaaw 9. 10. 2015 12:09

Nenapsal si cislo modelu, ani ze byly obdobne ceny. Jen u jednoho Denonu si psal, ze byl o kategorii vys
waaaw
Junior

Odeslat příspěvekod Orendas 9. 10. 2015 12:27

PatrikM: Možná bych do výběru zařadil Yamahu.
Ty nový se mi dost líbí, ale neslyšel jsem je.
Pionýra jsem měl 8 let pouze DVD player a dobrý stroj.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikM 9. 10. 2015 23:25

Vypadá to že zkusím pioneer 830 jen na zkoušku zvuku a pak se rozhodnu podle toho co z něj poleze...
Yamaha je víceméně nejdražší volba, dvě levnější jsem slyšel...moc mě nezaujaly zvukem. Věřím že od 20t. Bude Yamaha hrát schopně...ale to je přes limit...

V car audio je pro mě pioneer číslo 1. Za ty peníze nic jiného líp nehraje...ale AVR???
PatrikM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spectorcz 18. 11. 2015 04:23

pro domaci kino, doporucili byste sestavu Denon AVR-x2200w http://www.luxusni-elektronika.cz/magna ... -5-1-d3348 kombinaci s temito Magnaty http://www.luxusni-elektronika.cz/magna ... -5-1-d3348 ?
spectorcz
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 18. 11. 2015 09:31

Já ne, protože jsem je neslyšel :mrgreen:. Ale mam doma AVR Denon a je to pěkná hračka, čili pokud nedělá ostudu novým modelům, tak určitě dobrá volba :tleskani.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků