RCA kabel L+R kanál

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 23. 5. 2015 05:51

Všechno nakupuj s rozumem, k zesilovači a reprosoustave za 20 k nemá cenu kupovat komponent nekolikanasodne ceny který ti na zbyle soustavě nezahraje tu kvalitu co v sobe má.
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 23. 5. 2015 06:09

Ale jo,to jsem mezi řádky vyčetl i od ico33. Prostě děkuju všem! Šlo mi jen o to,zda to nějak výrazně zlepší projev u mě. Viděl jsem nějaké home video na tubě,kde si jeden synek vychvaloval audioquest a mel podobnou výbavu jako já. Koupim základ,dvojity stineni a hlavne jen 0.5m dlouhý
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 23. 5. 2015 09:43

Ono niet nad posluchovy test. Hodnotenie zvuku bude vzdy subjektivne a nikdy nemozes 1:1 vztiahnut na seba to, co je posluchovou skusenostou niekoho ineho. Aj kable sa daju pozicat a pri kupe cez internet sa aj kable daju vratit.

Kvalita konektora a tienenia mozu byt na roznej urovni a to je rizikom najma pri vyslovene lacnych hypermarketovych kabloch.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 23. 5. 2015 09:55

koupím tyhle obyčejné
http://www.softcom.cz/eshop/clicktronic ... 27892.html

líbí se mi, že mají jen půl metru
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 5. 2015 12:04

Koukni taky na Kabelguru s tímhle kabelem myslím že rozhodně neprohloupíš.
http://www.kabelguru.cz/product/signalo ... lassic-s/7
anonymni

Odeslat příspěvekod jakub1983 23. 5. 2015 14:11

Myslis,ze tento kabel neco zmeni poslechove na mych komponentech? Tedy pioneer A30, magnat monitor supreme 202 a pioneer bdp 170?
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod shamrock 23. 5. 2015 15:57

Tak určitě budeš mít dobrý pocit,žejsi proto udělal co jsi mohl. ;-)
Asus ntb-foobar 2000-M2tech-Casea digital cable-Casea lyra digital mkII ,
Akg K-7O2, Shure-1540,Sennheiser HD-590,Tannoy Mercury 2
Marantz CDP-67mkII, Yamaha A-S 500,Shane Aztec 260
Cowon D2, Cowon Plenue D,Fiio- E11,Vsonic-GR01, jays-q-JAYS.
shamrock
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 23. 5. 2015 16:01

Tak na tenhle placebo efekt ja kašlu a opět se dotáváme na začátek diskuze. Nepatřím k lidem, který něco dělaj jen pro pocit...chápu, že fundovanou odpověď lze získat těžko a vše budou muset asi otestovat jen moje uši.
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod shamrock 23. 5. 2015 16:15

Můžeš si ho vyzkoušet při složení zálohy nebo ve čtrnáctidenní lhůtě vrátit bez udání důvodu je to jen na tobě jak s tím naložíš.
Asus ntb-foobar 2000-M2tech-Casea digital cable-Casea lyra digital mkII ,
Akg K-7O2, Shure-1540,Sennheiser HD-590,Tannoy Mercury 2
Marantz CDP-67mkII, Yamaha A-S 500,Shane Aztec 260
Cowon D2, Cowon Plenue D,Fiio- E11,Vsonic-GR01, jays-q-JAYS.
shamrock
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod petison 5. 6. 2015 19:29

Koupil bych tento.Víc peněz v případě tvé sestavy už efekt mít nebude.
http://www.hifimarket.cz/profigold-proa4200-05m-p437
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 8. 6. 2015 13:19

petison, to přece nemůžeš tvrdit, že dražší a lepší kabel už nebude mít v jeho sestavě efekt.
Já jsem měl možnost si kabely půjčit. Vzkoušel jsem od úplně obyčejného kabelu za 50,- Kč, přes po domácku dělaný koaxial, AudioQuest Sidewinder až po Cambridge audio za více než 2000,- Kč.

Nakonec jsem jako nejlepší kompromis výkon/cena zvolil AudioQuest Sidewinder.

Moje sestava je Audiolab 8000S + CD Rotel RCD06 + Heco Celan 500.

Kdyby ovšem cena byla nejdůležitější parametr, mám vyzkoušené kabely Crono RCA, které za pár korun hrají opravdu velice slušně a proti AudioQuest je rozdíl ve zvuku docela malý, v ceně obrovský.
Kabel jsem koupil jako nouzovku narychlo a byl velice mile překvapený kvalitou zvuku.
http://www.c-crono.com/default.asp?cls= ... tiid=57093

Pokud kabel zkrátíte na potřebnou délku, případně nahradíte konektory za kvalitnější, dostanete super kabely za hubičku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 9. 6. 2015 16:04

Tak se s Vámi podělím o svoje zatím poslední dojmy. Zkoušel jsem audioquest kabel, koupil jsem si externí převodník pro-ject za 4000Kč a...ano, možná je to s tím externím převodníkem trošku lepší, ale raději řeknu, že je to trošku jiné. Je možné, že limitujícím faktorem jsou moje regálovky, ale zkrátka a dobře...zatím jsem nezaznamenal takový posun, jak se tady někdy píše. Ty audioquesty? Tak akorát je to víc hluboké (jakoby zastřené) a když to přepnu na ty moje tkaničky, tak mi to přijde jasnější a dynamičtější. Zkrátka asi nejsem natolik velký audiofil, abych ocenil kvalitu a mému sluchu je zřejmě libější laciný zvuk :)...ale, se vší skromností se mi nezdá, že nemám sluch.
Těžko říct, jestli mé snažení o lepší stereo zvuk bude pokračovat. Chápu, že jako zdroj hudby je můj multimediální settopbox asi limitujícím faktorem, nicméně jsem měl i pioneer BDP170, ten by měl předčít v kvalitě můj ferguson, ale poslechově mi to nesedělo...nehledě na to, že to nepřehrálo tolik formátů, co ten ferguson. Přemýšlím a hledám receiver pro mé flash paměti. Narážím na fakt, že pro mne nemá význam si dokupovat samostaně CD komponent, síťový přehrávač...vždy narazím na to, že to nemohu propojit přes HDMI s TV a tudíž jsem ochuzen o zobrazovací plochu, kde se krásně mohu orientovat v adresářích...Pořád mi tedy nejvíce vyhovuje jako zdroj přehrávání multimediálního obsahu nějaké multimediální centrum...
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod petison 9. 6. 2015 18:33

Ten Pioneer A-30 není špatnej.Chtělo by to lepší regálovky.Také mám jako zdroj zvuku a filmů toto :
https://www.alza.cz/mede8er-med-600-x3d-wp-d506580.htm
a spokojenost
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 10. 6. 2015 08:25

Jo no, regálovky možná koupím za cca 10 000 od quadralu argentum...myslím že 320...ale v současný době jsem poměrně taky spokojenej s tím zvukem, jen jsem prostě chtěl vyzkoušet další možnosti, jak vylepšit zvuk a jakým směrem se to podání zvuku bude ubírat. Nad tím mede8er taky uvažuju + ještě uvažuju o tomhle: https://www.alza.cz/dune-hd-base-3d-d380151.htm

Jaké máš zkušenosti s tím svým? Umí to vytvářet playlist a najít soubor pomocí vyhledávací lišty? Předpokládám, že funkce typu repeat a random to mít bude. Nikde jsem nenašel recenze na toho Dune, vypadá, že už bude lepší, když výrobce použil i zlacené konektory
jakub1983
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků