RCA kabel L+R kanál

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jakub1983 21. 5. 2015 21:44

:-D
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Ico33 22. 5. 2015 04:43

dkdkdk -ty si my ale mudry clovek ,trepes a ani nevies co ..., jedine co meni charakter zvuku je ten tvoj obycajny medeny kabel, ani netusis vobec o co ide, inak by si nenapisal taku kravinu...


A ještě vtipnější je, když se podíváš potom do útrob zesilovače a hlavně beden a zjistíš, že připojenému hájend stříbrnému kabelu sekundují ultratenké nejobyčenější měděné drátky, čili nechápu celou tuhle duchařinu


ano to je pravda ,sam to viem, ci uz v mojich usheroch ,alebo BaW 800 series je klasicka dvolinka medenna, no ALE -je tam kratka vzdialenost, a fakt ze keby pouzili kvalitnejsie draty (proste trh je trh..) tak by to hralo ovela lepsie.., (za priplatok toto ponukaju Kavero acustic ,ale tie su cenovkou inde)

tak ,ci tak -kvalitny kabel ma tendenciu co najmenej skreslovat ,NIE menit zvuk ,ano ma kazdy iny nadych ,,neutralny, muzikalny zlaty.. ostrejsi analiticky... a pod.., ibaze tam stupa hlavne vernost a detailnost vysok, hlbsie ,HLBSIE basy ,lepsie stredy ,rozlisenie, ale to kazdy vie ,a zasa sa tu potrebuju strapnovat niektory jedinci ,ktori nevedia o com je rec, alebo nemali v rukach poriadne zelezo ,aby si to overili....,

ale to je zasa hadzanie hrachu na stenu ,proste ja si budem tvrdit svoje a dalsich xxx ludi svoje, nikam to nevedie, akurat tak flame..,

jakub1983 -ked chces tak chod do hifipredajne a vypozicaj za zalohu a uvidis..., ALE ked ti mozem poradit ,zo znackou ATOHm neslapnes absolutne vedla..., ci uz RCA alebo speakerCabel je to vsetko pomer cena /zvuk bezkonkurencny ,ci minimalne, treba hladat pod lupou))

Atohm ZEF reprokabel -je to ako ferari za cenu skodovky...(nie nerobym si srandu)
Atohm Modul RCA -porovnaval som oproti Black Rhodium Opera DCT RCA 200€ vs 500-600€
vysledok -minimalne rozdiely v prospech operi, ale len mikrometer.., proste na mojej zostave, tym chcem povedat ze na lacnejsich bude 1:1 pomer pocutia..

ale ako som pisal -tebe to je zbytocne ,kedze si uplne na dne s peniazmi a technikou, mozes si to prelozit ako chces, ale je to len suche konstatovanie faktu, ktory existuje...nic viac ,nic menej... ;-)
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 5. 2015 05:24

100x lepší být na úplném dně s penězi a technikou než být na úplném dně se základním vzděláním a rozumem.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jakub1983 22. 5. 2015 06:27

Vážený pane Ico33,
snažím se zde psát alespoň s minimální úctou k Vám všem. Jsem rád za Vaší radu, ale začínám si myslet, že Váš problém tkví v ostentativní touze dávat jiným lidem najevo, jak jste něco lepšího a máte něco lepšího.
To Vaše "motto" je v duchu situace, kdy zloděj křičí "chyťte zloděje". Opravdu ani jeden z nás tady se neznáme osobně a nepřijde mi vhodné si hned o někom myslet, že je hloupý jen proto, že v optice toho druhého položil "hloupý" dotaz. Vždycky jsem si myslel, že by tato fóra měla sloužit ke sdílení zkušeností a radit, nikoliv k honění si vlastního ega. Když to shrnu, tak jste mi dal odpověď, které si cením...totiž, že s mým stupněm výbavy lepší kabel nic zásadně neovlivní a za to děkuji.
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod kychtax 22. 5. 2015 07:21

Jakub,
-Kabely řeš nejenom RCA, ale i reprokabel. S kazdym bys mel poznat rozdil a posun nekam. Zatim bych neresil u Tebe napajeci kabelaz i kdyz i tam bys, podle mne, poznal rozdil.
-Cena - spocital bych si cenu, aby byly v cca vysi 15-20% cele Tve sestavy (prehravac, zesik, bedny). Tzn rekneme celkem do 3-4 tis.Kč za všechny kabílky.
Rozdil bys mel poznat - já jsem ho rozhodně zaznamenal.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 22. 5. 2015 07:23

Petulda -mohol by som kludne prejist cele forum ,a napisat ti tvoje chyby -hnidopich :-\

jakub1983 -nemusis sa hrat na slusaka a pisat tak formalne :D , ja som ti pisal ,ako som to myslel ,-uprimne a teda neokolkoval, ty si to zobral z tej zlej stranky, preto som ti pisal (mozes si to prelozit ako chces, ale je to len suche konstatovanie faktu, ktory existuje...nic viac ,nic menej..) pozri ,keby si bol clenom fora, by si sa cudoval. ako to tu chodi -zhrniem to -je to sluchadlovy web ,audio (repro) je tu okrajovo a high end tu poculo asi 0,0000001% ludi ,mozno este menej a tak sa aj k tomu vyjadruju.., toto su moje dojmy, za ten cas ,co som tu... narazky ,nadavky, su tu na dennom poriadku ,ja som v podstate ten z najslusnejsich ,su to ovela väcsie ,,hviezdy´´ ak ti to je proti srsti ,ze som sa vyjadril priamo, tvoja vec ,len tolko ti poviem -ja si ziadne ego nemusim ,,honit´´ ,naco ,na to su ty iny rypaci, ktori si kompenzuju svoj komplex menejcennosti ,ked niekto nieco ma a ma s tym skusenot ,tak len rypu.., toto je tu na dennom poriadku.. tak by som to zhrnul, a pravdu povediac -nebavi ma to ,hadat sa tu s detmi, preto sem uz moc neprispievam. Ak chces naspor si chechtaky, a mozes si kupit lepsie audio, mozem ti doporucit...

nejaky dobry vincent (vsetko su pomer cena /zvuk veci co posielam)
http://www.hifionline.cz/zesilovace/int ... ce/?page=1

teraz bola dobra recka na pekne regalovky...

http://www.hifi-voice.com/component/con ... perla.html

kable som ti uz postol... ked chces este nejaku filtracnu listu + power kabel, neviem ci mas kvalitny Dac ,ci cdPlayer..
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 22. 5. 2015 07:56

Mě nezajímá argument, že jsou tady ještě horší a že je to na denním pořádku. Bohužel takhle se dnes uvažuje a díky tomu naše společnost jde do kopru. Když může on, já taky...fajn, ještě i pochopím, že když do tebe někdo kamenem, tak ty po něm dvěma (ač ani to není můj styl), ale příčí se mi ten tvůj první příspěvek. Jsi asi jen horká slovenská hlava (nic proti Slovákům-můj táta pochází z Brusna)...a víš, znám poměry na podobných diskuzích a máš pravdu...je to bohužel tak,a le to ti přece ještě nedává právo se chovat stejně...pak jsi jen ovce a ty jsi určitě natolik kvalitní člověk, že tohle nemáš zapotřebí. Je mi líto, že se věcná diskuze vytrácí. Nikdy si nepřiznáš nějakou chybu a takovej člověk jí většinou vždy hledá jinde. Pokud jde o peníze. Mám rodinu, priority jsou někde jinde a nehodlám topit finance do něčeho, co je od jisté hranice naprostej nesmysl a člověku to dodává pouze nějaký feeling vyjímečnosti a věř...bez ohledu na to, čeho se to týká, že ta hranice je. Ty jsi mi dal odpověď na otázku, já děkuji. Shrnuto: mně kvalitní kabel nepomůže.
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 5. 2015 08:46

Ico33 píše:mohol by som kludne prejist cele forum ,a napisat ti tvoje chyby

:-D... a jak bys je poznal :-D?
Ale klidně. Schválně jestli jich mám za ten rok a půl víc než ty na jednom řádku :-).


jakub1983:
Jdi v klidu cestou doporučenou na první stránce tématu, než se téma dostalo do vod marketingového woodoo hifikosmonautů. Těch pár tisícovek, co nevyhodíš za přemrštěné kabely, dej do beden. To ti dá o mnoho řádů větší zvukový rozdíl než výměna signálového kabelu.
Naposledy upravil Petulda dne 22. 5. 2015 08:48, celkově upraveno 1
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 22. 5. 2015 08:47

Tak ako x starsich tem a tuto, sprzni este x dalsich tem. Typicke pre neho je unasanie temy mimo ramec vymedzeny zakladatelom, pricom zakladatel temy sa typicky ku jeho prispevkom postavi negativne. Nasledne sa nediskutuje o tom, co chcel zakladatel, ale o teme Ico33 - Ico proti vsetkym. Byt tu moderatorom, na realizaciu svojej potreby zasadne jazdit v protismere by si musel najst nejake ine forum. Toto opakovane prznenie tem je na svedomi miestnej moderacie, ktorej sa na urovni tohoto fora vobec nezalezi. Ale to tu uz odznelo ...

Lepsi pohlad na audio kable, nez Ico33-ova sebaprezentacia, poskytuje nedavny clanok zo Stereoplay http://images.computeraudiophile.com/ca ... y_2014.pdf
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ico33 22. 5. 2015 09:47

bogino -a najväcsia sranda ,ze ked sme si minule vymienali nazory ,TY a tebe podobni, ked som postol clanky, dokazy o kabloch ,recenzie a porovnania ,to vysmiali, toto je cisty paradox a iritujuce... (dal by som aj odkaz, len bohuzial -tema sa zmazala, bolo tam pekne vidiet tunajsie ,,hviezdy´´ v akcii )

ale ako som pisal -nech si kazdy robi co chcce ,ja viem svoje, nepotrebujem kometare hviezdne snury, ci vianocne ozdoby ,ako to maju v povahe aj moderatori, smiat sa ,lebo poucky nie su vsetko ,treba vlastnu skusenost ,tu ktoru mam ja ,a nie hubu plnu kecov.., z toho nic nebude...
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 5. 2015 13:09

A já si připojím DAC obyčejným HAMA cinchovým kabelem a repro pořádnou kabelovou čtyřkou ala PROELGROUP a je mi to volné. Basy jsou hluboké, podání prostoru obrovské (AKAI :love:) a výšky křišťálově čisté. A víc než nějakým hifiduchům věřím takovým kapacitám v oboru jako je pan Sýkora, který tento obor posouvá dále a má hluboce odborné znalosti a dokáže vše podložit výpočty a měřením. Každý ať si utrácí za co chce! :-P
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 22. 5. 2015 14:05

Ještě bych měl laický dotaz, co si myslíte o převodníku s těmito parametry...už patří k tomu lepšímu? 192 kHz/24-bit D/A Converter
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 5. 2015 15:27

Takové parametry má mraky převodníků a přesto jsou rozdíly v kvalitě a hlavně ceně třeba o řád tzn. je to nevypovídající údaj, stejně jako max. rychlost sériově prodávaných vozů, kdy ti napíší maximálku 200km/h u nějakého sporťáku a také u nějaké fábie :). Záleží je navržen celý obvod tzn. jaký je použit typ převodníku, jejich počet atd. Čili je lepší se ptát na konkrétní produkt, než na specifikaci, která není zárukou kvalitního zvuku. Další věc je, jakou nahrávku pustíš, když to bude ***** nebo zmršeně vytvořená, tak ti nepomůže ani svěcená voda a může to být třeba 384kHz/32bit.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakub1983 22. 5. 2015 15:58

Jj, taky jsem si všiml, že zřejmě to nebude příliš vypovídající údaj, jelikož jsem se na nějaké díval a jeden stál 30k a jinej se stejným údajem 2000. No já poslouchám MP3 v 320ti bitovým toku většinou a FLAC. Ten převodník mě zajímá konkrétně u blu-ray přehrávače pioneer bdp 170
jakub1983
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 22. 5. 2015 23:23

Ico33: ano, je to tu jen o low audiu. Netrap se tu s námi prosím, je to pod tvou úroveň. Už se tu nemusíš zastavovat, jen tu trpíš. Sbohem.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků