Zesilovače Sony ES

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petison 21. 9. 2015 09:11

Uvažuju koupit otcovi nějaký slušný bazarový zesilovač.Ted je v nabídce Sony TA-F530ES za 4 tis.Jak je na tom tento model zvukově z řady ES?K jakému zesilovači ze současných nových by se dal přirovnat a vj aké cenové relaci? Případně je ještě v nabídce TEAC AX-1000 za 3 tis.Na něj jsem nesehnal žádné recenze.Pokud bychom měli porovnat ten Sony s Marantz PM7000 , jak velký rozdíl mezi nimi bude?Děkuji
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 9. 2015 14:13

Spousta dotazů a spousta nekonkrétních odpovědí. Samozřejmě to bude hrát tak, jak si to vymazlíš tzn. co za bedny připojíš (!), jestli máš aspoň ucházející akustiku místnosti atd. Za 4k pořídíš i vyšší model např. s vestavěným dig/analog. převodníkem, tuším z označením TA-F 650 ESD (znalejší mě opraví :)). Jinak vlastnil jsem starší základní řadu TA-F 555 ES a zvuk byl pohodový, jen mi nějak chyběly basy, byly tam, ale takové nesmělé (nenapadá mě vhodnější slovo 8-) ), ale opět se bavím o konkrétním kusu s konkrétníma bednama (Quadral Shogun). Čili nečekej, že dostaneš absolutní odpověď, max. tě někdo navede. Marantz jsem vlastnil PM-68ku a měla příjemné výšky, ale pro mě divné basy, které měly tendenci na sebe upozorňovat (jako bys jim přidal na korekcích), po přepojení na NAD216THX to bylo jiné kafe, proto to přisuzuji zesilovači a samozřejmě posluchači. Dej si také pozor v jakém technickém stavu se daný kousek nachází, protože jde přeci jen o bazarovky z 90. let. Cenově v dnešní produkci si neodvažuji porovnávat, navíc každý stroj má svůj "charakter" zvuku ať si tu někteří píší, že ne. Slyšel jsem například ve studiu nový stereo zesík za 25k a celkem mě zklamal a další hrál super ve stejné cenovce, čili kašlat na porovnávání cenovek a hlavně poslouchat! Já osobně bych ti doporučil po výborné zkušenosti AKAI-AM5x, 6x kde by ses cenovkou mohl vlízt.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 21. 1. 2016 16:26

Bude lepší Akai 5x ,6x nebo Onkyo integra a-8850?Ted je na prodej za 4000 Kč?Případně je ještě v možnost SONY TA-F630ESd . Dík
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 21. 1. 2016 20:50

AKAI AM65 jsem měl doma a hrál za ty peníze fakt super! Naví jeho 20 let starý DAC měl zajímavé dynamické podání, i když samozřejmě ztrácel detaily na dnešní produkci, ale jako bonus navíc naprosto OK. Někdo by s ním dokázal jistě žít i bez pořizování externího DACu. Do nižší řady než 6x bych nešel. Onkyo Integra i Sony ES jsem měl nižší řady a AKAI byl rozhodně lepší. Můj názor na mém audiořetězci!
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 21. 1. 2016 21:14

Ok dík.Počkám až se objeví nějakej slušnej kousek.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kammo122 25. 1. 2016 18:58

mam doma sony esprit 550tku cca 6rokov a nedam na neho dopustiť ... vyborny stroj a kvalita ani nehovorim ... aj napriek tomu že mam teraz repro zapojene na cambridge audio 540A ho nechcem predať ... rozdiel oproti tomu cambridge som spozoroval akurat ten že sony ma trošku divnejšie korekcie ked su pridane ... inak zvuk veľmi veľmi podobny a to je niekoľko nasobne drahši ten CA ... porovnaval som to na reproduktoroch Heco metas , Jamo C a na JBL LX600
CA 540A , JBL LX600
kammo122
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malefikant 2. 2. 2018 15:50

Zdravím,měl jsem možnost mít doma a pořádně odzkoušet několik receiveru Sony ES a to modely str-da 3500,3600,3700 a teď mám str-da 5800 a nemůžu nic víc než doporučit.Co se tyče poruchovosti tak všechny jsou to neskutečné držáky(tak jak všechny ES výrobky).Kvalitní zpracování a u 3 řady solidní výkon.Po zvukové stránce je tam od 7 generace neskutečný rozdíl.5 a 6 generace je taky hodně dobrá ale 7 vás posadí na zadek.Ať to je hudba nebo film.Takže pokud uvažujete o nějakém receiveru tak můžu Sony ES jedině doporučit a ve své cenové kategorií nemají konkurenci.

-- 2. 2. 2018 17:08 --

petison píše:Bude lepší Akai 5x ,6x nebo Onkyo integra a-8850?Ted je na prodej za 4000 Kč?Případně je ještě v možnost SONY TA-F630ESd . Dík


Je to sice trochu opožděná reakce ale přece.S tím bych až tak nesouhlasil že Akai nebo Onkyo bude lepší.Každopádně bych spíše sáhl po SONY TA-F650ESD je to vyšší řada(5) za zhruba stejnou cenu a má o něco větší výkon a pozlacené konektory a taky hodně dobrý D/A převodník což je základ všeho aby reprodukce byla co nejvěrnější.Osobně ale upřednostňuji klasický ale výkony analogový zesilovač,kvalitní kabeláž a v neposlední řadě pokud možno co nejlepší CD přehrávač s kvalitním D/A převodníkem.
malefikant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 3. 2. 2018 12:00

Mel jsem starsi Sony ES555 a neumelo dostatecne ukocirovat basy u mych Quadral Shogun mkIV. Stredy a vysky prijemne na dlouhodoby poslech. Stridal jsem ho s Onkyo Integra a to znelo vic rockove ladene, vic tlacilo na pilu a kdyz jsem ho prodaval, tak zajemce trefne poznamenal, ze by bral vysky, stredy SonyES a basy Onkyo Integra :). Abych to zkratil, pak jsem poridil Akai AM65 s DAC, mel vsechno a pro me tehdy nevidany predozadni prostor. DAC sice jednoduchy 8bit, ale mel sve kouzlo a projev, rad jsem ho stridal misto soucasne produkce.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 3. 2. 2018 12:23

Mám zvukově podobný zesilovač jako je Akai AM 65 a to Kenwood da-9010.Poslouchám vše přes jeho integrovaný DAC a zvuk je perfektní.Ukočírovat basy umí i na náročných sloupech.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 2. 2018 12:41

Johny také si občas rád poslechnu cd na Sony CDP 227ESD přes jeho integronaný D/A TDA 1541 dual od Philipse,jak říkáš má to svoje kouzlo i když už je za zenitem pořád to zní velice dobře.Ale většinou ho použiji jen jako transportu do D/A Sapphire s větší dynamikou a říznějším zvukem. :-D
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 3. 2. 2018 12:53

Převodníky od Philips patří k nejlepším.Ono i stařičká Tesla cd 911 měla skvělý zvuk .
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 2. 2018 12:57

To ano ale né všechny,a cd mechaniky jsou také super
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malefikant 3. 2. 2018 20:19

Já mám Sony cdp xa3es a nemám co vytknout.zkoušel jsem zapojeni přes optiku,protože mám celkem nový a našlapany receiver Sony str-da5800es a bylo to takové neslavné,nemastné.U některých CD jsem musel pomalu odpojit subwoofer protože to hučelo jak prase.Pak jsem si koupil kvalitní cinch cca 900kč délka 1m vypojil optiku a zapojil cinche do výstupu variable a pustil jsem si CD Landu Pozdrav z fronty.Hned po prvních tónech jsem si sednul na zadek a spadla mi čelist až k podlaze.Prvni týden jsem se proklinal že jsem to měl tak dlouho(cca rok)blbě zapojené.Prostě neskutečně čistý autentický zvuk.
malefikant
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků