nový stereo zesilovač 25 tisíc

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sands1 7. 3. 2015 00:38

Co je vela to je vela ale Ok beriem to ako vyzvu kedze moj nick velmi smelo spominas tak si pozrime co pises ty ako jeden z miestnych samozvanych odbornikov:

philcol píše: Mám NAD 356BEE a mám ho proto, že s mými Dynaudii si docela pěkně sednul.

Clovece to mas teda stastie ze si sadol (to je technicky vyraz, mimochodom niekedy si uz aj lahol? :-D )
Otazka este je ako by ti to hralo s Yamahou, Onkyom ci inymi, ale urcite by si uz nesadol, vsak.

philcol píše:Nicméně opravdu zvaž, zda nekoupit čistý zesilovač a DAC nekoupit externí. Sám jsem si to vyzkoušel, když jsem k němu připojil HRT MS III, který mám ke sluchátkům.

Tak ty si to dokonca porovnaval, ale samozrejme o slepom teste si pravdepodobne ani len nepocul nie to este sa nejakeho zucastnil
Jasne kam sa hrabe zosilnovac alebo AV receiver s integrovanym DACom treba kupovat ciste zosilnovace je to predsa vsetko delene a drahsie tak to MUSI zniet o svetelny rok lepsie, vsak. Som si isty philcol ze si to potom vsetko sadne este lepsie ;-)
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 7. 3. 2015 01:07

Tady máš demo Marantz KI Pearl Lite za 17500,- kč http://hifidesign.cz/hifi/3243 ;-]
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 7. 3. 2015 01:33

Mohl by mi ten zastánce AVR sdělit jen jeden jediný argument kdy má na kvalitním zvuku podíl nějaká zázračná funkce které tu neustále zdúraznuje u AVR? Jestli tato funkce existuje mile rád se po trojnásobné a dost nákladné zkušenosti s AVR rád k AVR vrátím.Opravdu mi stačí jen jeden přesvědčivý důvod.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sowa 7. 3. 2015 03:22

Hoffi 75 píše:Tady máš demo Marantz KI Pearl Lite za 17500,- kč http://hifidesign.cz/hifi/3243 ;-]


Hoffi díky moc :D

Zdá se že mám jasného favorita. Za tu cenu, a ještě zůstane dost peněz na převodník.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 7. 3. 2015 07:55

Sowa: Abych reagoval trošku na sandse, nejsem odborník, jen jsem vycházel z toho, jakým způsobem jsem dával dohromady sestavu já. Proto jsem radil zkoušet, já toho vyzkoušel poměrně dost a mám pocit, že jsem toho měl vyzkoušet ještě víc :-). Ačkoli jsem ve výsledku spokojený, pořád hlodá červík, jestli se to nedalo vybrat ještě lépe :-D.

Jinak ten doporučovaný Marantz vypadá výborně. Otázkou je, jestli nezkusit i třeba ten NAD, nebo nějakou Yamahu. Narazil jsem na symetrickou AS-1000 ve slevě (http://www.yamaha-audio.cz/www-yamaha-a ... 1000-PIANO). Jistě Ti skuteční odborníci poradí ještě další modely.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 7. 3. 2015 08:18

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 7. 3. 2015 08:50

Co se tyce hifidesign.cz, tak je to obchod provozovan v odpolednich hodinach a veskera (ne)komunikace probiha pres jejich web dotaznik tzn. ze clovek nema ani nejakou historii komunikace uchovanou i pro pripad pripadne reklamace. Ja jsem mel zajem o zesilovac Teac AI 1000 nebo 2000 bo tam maji slusnou cenu, ktera odpovida cenam v zahranici a dovolal jsem se tam behem tydne pouze jednou, pricemz na dotazy vubec nereagovali a to jsem si chtel pouze neco objednat, takze si nedokazu vubec predstavit, kdybych s takovym obchodem resil treba reklamaci. Takze pokud nebydlis tam, kde ten obchod sidli, tak bych to dvakrat zvazil, jestli tam neco na dalku kupovat.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 3. 2015 10:08

Dělenýma přístrojema lze dosáhnout lepšího zvuku, to je zřejmé každému, kdo má reálné zkušenosti.
Jenže jejich výběr je taky náročnější a celkově je takový řešení dražší (a to nejen kvůli nutnosti další kabeláže).
Další věcí, kterou je potřeba při záměru nákupu samostatného DACu a výkonového konce mít na paměti, je počtu vstupů, které budou potřeba a otázka jak regulovat hlasitost.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod philcol 7. 3. 2015 10:44

Omlouvám se sowa za OT, ale zeptám se Petuldy čistě ze zvědavosti: Jak by na tom bylo řešení s diskrétním DAC s preampem typu Audio GD Reference 10.32 v kombinaci s koncovým zesilovačem nebo již v tomto tématu zmíněnými monobloky Vincent?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 3. 2015 10:59

Neslyšel jsem, takže neumím odpovědět...

Myšlenkově mi je takový uspořádání řetězce blízký - zdroj digitálních dat --> DAC --> monobloky --> bedny. Ale jak by zněla ta kombinace, kterou popisuješ, to nevím.

Zdejší sluchátkoví kluci by mohli umět naznačit, jak 10.32 hraje a z toho by se dalo teoreticky usuzovat, jestli si bude sedět s Vincentama. Ale záleží i na použitých bednách, samozřejmě. A to se od stolu říct nedá :-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2015 12:25

Diskusi zhodnotím jednoduše:
Požadováno je STEREO za cenu v rozmezí dejme tomu 25 - 30 tisíc českejch kulatejch. Tazatel zde obdržel X rad na koupi toho i onoho - jak komponentní sestavy (DAC + řídicí zesilovač + výkonový konce - každý zvlášť), tak "all in one" a taky AVR jako kombinace už popsanýho s další technikou v podobě dekodérů, přepínačů a dalších obvodů určených pro videosignál.

A já tu situaci postavím trošku jinak:
Přijde začínající kuchař Sváťa Kuřátko do speciálního obchodu s kuchařským nářadím a bude v něm chtít utratit 25 tisíc za (skoro) profesionální sadu nožů (což v případě profíka není žádná extra částka). Odpovězte si na otázku, KDY DOSTANE TEN KUCHAŘ ZA SVÝ PENÍZE KVALITNĚJŠÍ ZBOŽÍ ???

1) - KDYŽ SI KOUPÍ ZA 25 000 JENOM SVOU VYSNĚNOU SADU NOŽŮ OD VÝROBCE "ABCD",

2) - ANEBO KDYŽ SE NECHÁ OD PRODEJCE PŘESVĚDČIT K VYNALOŽENÍ STEJNÝ ČÁSTKY ZA SADU NOŽŮ OD VÝROBCE "XYZ", ALE PRODÁVANOU POUZE V V KOMPLETU SE ŽULOVÝM ZAHRADNÍM BARBECUE GRILEM, NYLONOVOU RYBÁŘSKOU SÍTÍ A KALENOU HARPUNOU NA LOV VELRYB - samozřejmě to všecko za stejný peníze jako od toho předchozího výrobce?

Tazateli Sowovi bych doporučil vžít se do role toho kuchaře co si chce koupit nový nože a zamyslet se nad svou potřebou vlastnit DOBRÝ nástroje na krájení a tvrzením další osoby o nutnosti koupit si k tomu ještě nějakej barbecue gril s harpunou a sítí...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod philcol 7. 3. 2015 14:18

Tak, EKKAR to nasadil zpět do těch správných kolejí. Má samozřejmě pravdu, ačkoli si myslím, že oddělit DAC a zesilovač není až tak vzdálené a mimo od toho, co Sowa požadoval.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 3. 2015 14:24

Já spíš chtěl naznačit naprostou zbytečnost pořizovat si v momentě CHTĚNÍ DOBRÝHO STEREA i další "vymoženosti" jako obvody pro směrování videa a nějaký extra kodeky, který obsahujou hlavně právě AVR - už to vyplývá z jejich označení, že to jsou Audio-Video-Receivery - a při potřebě mít kvalitní stereo je tam ta složka "video" naprosto k ho*nu, tudíž při jejím vypuštění si může tazatel dovolit vynaložit daleko vyšší částku na zvukovou cestu - kterou by měl v případě současný koupě "videočásti" v tom AVR o cenu toho "videa" očesanou. Prostě jak píšu - on chce sadu 6ks nožů, ale je mu vnucovaná za stejnou cenu sada (samozřejmě) lacinější, ale "má v ní navíc harpunu a gril - NO NEKUP TO!!!"

To, jestli si pořídí k výkonovým monoblokům samostatnej DAC a k němu samostatnej korekční/řídicí zesilovač, nebo DAC v jedný pixle s předzesilovačem už je volba tazatele, obojí vykonává stejnou funkci a on to po zvukový stránce potřebuje - je jen na něm, kterou cestu (jakou variantu) zvolí, ale v případě AVR by pro něj ta "videocesta" byla naprosto zbytečná = NEVYUŽIL BY JI.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod puzzo 7. 3. 2015 14:50

Dobrý den ,
zesilovač do 25-30 tis. je zajímavé téma i pro mne . Momentálně vlastním zesil. CA Azur 740A a uvažuji o možném vylepšení . Marantz i Pioneer jsou díky DAC velcí favoriti , jen nevím , jestli by bylo nějaké zlepšení oproti mému CA . Jestli má někdo porovnání , rád bych se poučil . Ideální by byl CA 851A , ale ten je momentálně hodně drahý .
U Hifidesign jsem kupoval kabely a jejich chování je celkem podivné .
puzzo
Junior

Odeslat příspěvekod starší 7. 3. 2015 14:54

Ake mas reprosustavy ?
starší
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků