Zosilňovač z Číny, pre a proti

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 21. 12. 2014 09:19

Nechcem sa hádať, ktorý zosik hrá lepšie alebo zhadzovať kvality iného výrobku, ale jednoducho ten M3i na mňa pôsobí dojmom ako práca stredoškoláka na maturite. Za to tá Čína vyzerá ako namakaný zosik, ktorý by sa v našich končinách a so značkou predával za 2000 €.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 12. 2014 09:29

Už před delší dobou se tu probíral nějaký čínský celotranzistorový zesilovač který vypadal fakt slušně a i za dobrou cenu. Mám v paměti dosti přesně jak to vypadalo, ale nemůžu si vzpomenout na název. Na každém modulu vyla vysázená hezká řádka tranzistorů v pouzdře TO3. Dle měření to nebyl žádný rychlík, ale vypadalo to celkem festovně. Zkus to dohledat v historii.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 21. 12. 2014 09:33

Mě osobně by prostě odradilo to množství protichůdných nesmyslů, které výrobce o zesilovači uvádí a záměrně matoucí a velmi neúplné technické parametry. Vzniká z toho dojem, že něco podstatného tají. Tzn. bez možnosti poslechu a vyzkoušení nezájem. Fotky součástek zvuk nedělají.
Osobně proti výrobkům z Číny nemám nic. Tvoří vnitřnosti většiny mojí domácí elektroniky. Čína je nejzásadnější ekonomikou světa a stává se čím dál významnější. Nějaké automatické srdnaté anti-postoje vůči tamní produkci jsou jen prázdná póza.

Trymore píše:vidím poriadok a kopec "veľkých" súčiastok

Jakože velké součástky = skvělý zvuk? To je pitomost. Jistě, velký trafo, velká filtrace, diskrétní součástky jsou kladným indikátorem. Ale bez detailní znalosti zapojení a hlavně bez poslechu a porovnání to samo o sobě neříká nic, na co by se dalo spoléhat.

Trymore píše:Nízka váha môže byť spôsobená menšími rozmermi, keby mal klasických 430 mm na šírku tak by mohol pokojne vážiť aj 10 kg.

Že by pár cm hliníkového plechu na šířku vážilo skoro 3 kg :-D? To snad....

armaman píše:Odkedy si predal Vincent a Aurum tak len perlis a kupujes same chujoviny.

Bohužel souhlas.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 12. 2014 09:40

Podle vyobrazení je možné kvalifikovaně usuzovat pouze o PŘEDPOKLADECH daného zesilovače slušně zahrát.
Jakékoliv jiné soudy, zejména zkratkovité nálepky s ohledem k jeho místu návrhu či výroby, jsou účtem bez hostinského. Dokud ten zesilovač někdo neposlechne nebo nezměří, tak se stále bavíme jen o jeho předpokladech.
Mimochodem, kolik z vás má na svých zesilovačích nápis Made in China, PRC, Malaysia...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 21. 12. 2014 09:53

Denkez píše:Mimochodem, kolik z vás má na svých zesilovačích nápis Made in China

:D.

A mimochodem, něco se sebou začni dělat, protože jsi teď napsal smysluplný příspěvek a tím sis trochu narušil tvář, kterou si tu usilovně buduješ ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 21. 12. 2014 10:01

Našiel som ešte takýto zosilňovač:
http://www.aliexpress.com/item/Music-Fa ... 52812.html
Kráceno o OT
Ekkar
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 21. 12. 2014 10:15

Kráceno o OT.
Ekkar
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 21. 12. 2014 10:40

Nezle srovnávat integráč s koncákem s volume. Pár otázek k číňanovi:
Lze k tomuto koncáku přikoupit předzesilovač od stejné firmy ?
Proč zesilovač nemá označení značky ?
Proč ani na zadní straně není uveden jakýkoliv text ?
Proč nejsou uvedeny parametry min. THD a harmonic do 4 nebo 8 Ohm a další jako je celosvětový std.
Před koupí si zákazník řekne, zda chce 240 nebo 110 V, což je OK. Ale proč má trafo jen gumovou podložku ? Tj. co je pod ní ? Zalívací pryskyřice nebo vzduch je zásadní, zda bude brumit.
Proč nejsou v popisu uvedena konkrétní čísla ?

Output power : 500W 8 Europe ( load range 2-16 Euro )
pokud Euro jsou Ohmy, tak na takový výkon by trafo samozřejmě nestačilo. Pokud 500 W tak jednině RPM nebo PMPO (přání mentálně postiženého obchodnika). Ekkarův odhad 2x50 W již v první odpovědi mi přijde v relaci. Filtrace 40.000 uF na kanál mi naopak přijde předimenzovaná (nebo pro blbou ele. síť). Dost dobře si dovedu tento zesilovač představit v nějakém kamenné stánku v Číně (rozvod ele. sítě vrchem po drátech na sloupech), kde bude zlepšovat náladu kupujícím (ale třeba i doma) v houpajícím se napětí v ele. síti se sinus výkonem max. 2x30 W. THD hrubým odhadem od 0,8% výše. Ale pro kluky z čínských vesniček nebo pro nenáročné použití v CZ to bude hrát dobře. O žádný úlovek levného HighEnd zesilovače v Evropském smyslu pojetí se jednat nebude. Toť můj odhad podle dostupnosti (resp. nedostupnosti) údajů od prodejce.

Zkrátka podobné označení za "čínský HighEnd" dělá ostudu kvalitním čínský značkám jako asi nejznámější Shanling.

PS - na odkaze na Ebay si lze všimnout, že na foto je polotovar s nezapojeným signálem, reprosvorku ani síť, chybí tam jaksi kablíky.

PPS - to jste se rozpovídali než jsem to tu sesmolil.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 21. 12. 2014 10:49

Uz Tu boli pripady kedy sa v "hrncoch" nasli kapacity radovo mensie a tie hrnce sa tvarili ako zarucene prave.
Rovnako tak pripady kedy sa v puzdrách výkonových tranzistorov skryvalo cosi uplne ine "pajcnute".
A naco su dakomu merania ked im staci to co pocuju.
Asi maju Dudkov cit a sluch :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 12. 2014 11:38

Vy chlapci „moderátorští“, prečo tu neustále zmotávate nejaké nezmyselné „konšpiračné teórie“ s nejakými „monolitickými integrovanými obvody“? ... a ešte dokonca v MF! ... veď je to úplná blbosť!
... keby toto čítal sám zakladateľ MF Antony Michaelson, tak vás určite zavesí za gule do prievanu!

... keď tu podobné somariny píšu „bežní užívateľia“ fóra tak tak je to asi jedno, ale moderátor???

PS:
http://audio.com.pl/testy/musical-fidelity-m3cd-+-m3i:2
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 21. 12. 2014 13:26

Pouze krátce k tomu MF M3i. V jednoduchosti jest krása, praví se ... A možná, že by někdo měl začít poslouchat především hudbu, jakožto podstatu, a né zvuk ... A hodnocení čehokoli od stolu ;-]. Měl jsem možnost MF M3i srovnat s několika jinými silnějšími a dražšími integráči (pochopitelně komerčními :-)) a tenhle, jak zde bylo napsáno "zesilovač k PC" detailem, přirozeností, dynamikou ... jasně vyhrál. Po modifikaci panem Vránou ho měl u sebe i pan Pavelka (Hifiprokaždého) a na Zingali Zero Otto hrál dle něho jednoznačně lépe, než nabušenej Mark Levinson 383 (který mimochodem jeho majitel ihned po návštěvě u pana Pavelky dal na bazar). A pak budu věřit raděli panu Vránovi, což je skutečný odborník a nějaký ten integráč již modifikoval, než někomu, kdo uznává pouze svou pravdu, svůj pohled na věc a vše co napíše je nedotknutelné ... Každý ať si to přebere. Zesik je už doma a po tuningu hraje ještě o třídu lépe, fakt skvěle !!! Nikomu neberu jeho technické znalosti, já zase raději poslouchám právě tu hudbu :love:
Naposledy upravil Hoffi 75 dne 21. 12. 2014 14:14, celkově upraveno 1
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 21. 12. 2014 14:14

DinosaurJr píše:na odkaze na Ebay si lze všimnout, že na foto je polotovar s nezapojeným signálem, reprosvorku ani síť, chybí tam jaksi kablíky.

Zapojené to asi je, viz 3. fotka odspodu, kde je v jejím levém horním rohu vidět naletované drátky na signálovém konektoru. Ostatní konektory (síť a repro) na fotkách nejsou.

-- 21. 12. 2014 14:14 --

Hoffi 75:
Tak jako každej si chválíme to, co máme doma, to je jasný... ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 21. 12. 2014 15:02

Petulda : Jj, to je jasný ;-). Ono je asi kolikrát těžké říci, to či ono je lepší. Spíš by bylo vhodnější říct, že to, či ono hraje prostě jinak. Jsem možná blbej, ale nejsem hluchej ... A někomu se zase líbí blondýny, někomu brunety ... Hlavně musí být člověk s tím co chválí skutečně, pocitově vnitřně spokojen :-) Známe to, hrajeto vážně úžasně, ale za měsíc už to prodávám ...
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 12. 2014 15:27

bacil2 píše:
Vy chlapci „moderátorští“, prečo tu neustále zmotávate nejaké nezmyselné „konšpiračné teórie“ s nejakými „monolitickými integrovanými obvody“? ... a ešte dokonca v MF! ... veď je to úplná blbosť!


Ano máš pravdu, napsal jsem blbost. Blbě jsem se podíval a google mě v tom podpořil. Za případné zmatení se omlouvám, nesmyslnou část předchozího příspěvku jsem smazal aby k dalšímu matení nedošlo.

Nicméně stejně si o tom stroji myslím své co se týče dimenzování a rychlosti (mezitím jsem si našel datasheety použitých koncových darlingtonů a nějaká ta měření). Docela by mě zajímalo jak má nastavené nadproudové ochrany vzhledem k tomu že koncový stupeň tvoří jediný pár těchto tranzistorů a udanému výstupnímu výkonu.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 21. 12. 2014 15:49

Co se týče MF M3i a výkonu, rychlosti ... Výhodou jsou určitě citlivější bedny. Není z nejrychlejších, ale vyvažuje to jinde ... Pan Boukal z Analogservisu k němu napsal : Zesilovač Musical Fidelity M3i
samozřejmě znám. Je to hodně jednoduchý
zesilovač, který barvou zvuku je podobný zesilovačům třída A. A já s mohu jen souhlasit. Velice příjemně a hlavně dlouhodobě se poslouchá.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jinak po modifikaci hraji pouze na vstup AUX3. Vstup AUX3 je veden přímo do regulátoru hlasitosti a obchází polovodičový přepínač vstupů LC78211. Musím říct, že je to znát. Přepínač vstupů od všeho ubere, zvuk je "obyčejný" bez kontůr, barev ...
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků