Hledám receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 12. 2014 15:43

Ano - je výhodnější pro ně. Je to totiž levnější a ušetří se díky váze i na distribuci. A je zase čím na papíře oblbovat zákazníka jakou novinku že to implementovali.

Ještě jednou extra pro tebe Denkezi (když nejsi schopen si to přečíst výše) - pokud je to udělané kvalitně tak proti spínaným zdrojům nic nemám! Nesnaž se tedy překrucovat to co píšu.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 19. 12. 2014 16:32

No zajímavější by byla info, jak před koupí poznám, co který model vlastně obsahuje... To se z popisu výrobku člověk nedozví. Často ani něco bližšího není uvedeno v recenzích. Takže zbývají jedině tech. manuály; dostupnost a umět je přečíst - raději bez komentáře. Běžný zákazník kupuje podle značky, výkonu a konektivity, ale to hlavní popis vnitřku uniká. V podstatě kupuje "Black Box"...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 12. 2014 18:19

ThalesX píše:pokud je to udělané kvalitně tak proti spínaným zdrojům nic nemám!

Jaké překvapení! Teď jen, jak se pozná, kde je kvalitní zdroj a kde nekvalitní a máme to doma.
Ale jedno pravidlo nám Thales už dal:
"Vážně si někdo myslí, že když si koupí receiver do 15K, že v něm bude kvalitní spínaný zdroj?"
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 12. 2014 07:54

Dá se to poznat, pro technika který s tím dělá a těmto konstrukcím rozumí není rozlišení těžké, ale elaborát zde však psát nebudu a zkrácenou verzi, kterou by sis pak Denkezi bral do huby abys mě mohl chytat za slovíčka nebo do mě rejpat proč jsem to nerozpitval také ne. Na to fakt nejsem zvědavý.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 12. 2014 08:48

Dá se to poznat, pro technika který s tím dělá a těmto konstrukcím rozumí není rozlišení těžké...

Ano, poznat se to dá, když je detailní přístup k dané konstrukci nebo alespoň k servisnímu manuálu. O tom se zde ale diskuse nevedla.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 12. 2014 09:31

Občas se některé konstrukční prohřešky dají docela slušně poznat i z fotek. Ale tak to máš se vším s čím se nezseznámíš důkladně osobně.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 12. 2014 11:13

Ani o fotkách jsme se tady nebavili...
Ale jsou i tací, kteří dokonce z pouhé cenovky kompletního zařízení rozhodnou o kvalitě spínaného napájecího zdroje. Hmm...
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 12. 2014 16:43

Tak se vymáčkni ne? Když něco chceš povědět tak to řekni a nenatahuj to jak telenovelu.

Jen z pouhé cenovky ne - z cenovky, kontextu a zkušenosti může být už celkem slušný odhad. To nevylučuje možnost výjimek, ale víš sám jak je to s výjimkami. Všimni si že zařízení se spínaným zdrojem vysoké kvality jsou vždy dražší než obdobná zařízení s trafem. Za spolehlivost (zvláště dlouhodobou) se prostě platí. Chceš mít stejnou spolehlivost jako u trafa? Zaplať! Abychom zůstali u audiotechniky tak se podívej třeba na touringové PA zesilovače, kde ta spolehlivost musí být zaručena. Výrobce spotřebky ale na spolehlůivost nejede, ten jede na zisk a to se někde prostě projeví.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 12. 2014 19:57

Thalesi, toto téma tady natahuješ ty, a to naprosto zbytečně.
l0th4r se podivil nad tím, že jeho nový HK 171 je tak lehký, dotázal se výrobce a dostal od něj smysluplnou odpověď.
Od tebe pak obecná "moudra" o spolehlivosti a kvalitě spínaných zdrojů a nepřímou informaci o tom, že jeho zdroj jistě nebude kvalitní, protože je v AVR do 15 kKč.
Nevím, zda tady někdo o tvé obecné teorie stojí a zda tazatel zvlášť, ale někde na smetišti tohoto fóra by jistě své místo našly.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 12. 2014 20:40

Já vím, ty také uvěříš každému žvástu který ti kdo nakuká. Jako když jdeš nakupovat do tržnice:

"Teplaky být výborná pro vás i vase pritelkyně... Univezalni velikost, do leta i do zimy. Vyborna cena!"

Nebo cos čekal? Že mu výrobce řekne že kvalita a životnost sice klesla, ale vedení a akcionáři si rozdají větší prémie? Nebýt to tak tragické byla by tvá naivita zábavná. Bohužel blbost je nakažlivá a zatím co já se snažím poukazovat na záchrannou brzdu tak ty ještě vesele tleskáš když se vlak řídí do propasti. Já se nechci dohadovat s tebou, ty si mi úplně u zádi, já jen upozorňuju ostatní že ne všechno je zlato co se na třpytí a vždy platí že je něco za něco. Jenže zatím co mě na to stačí úplně jeden příspěvek, případně i jen věta v rámci nějakého textu tak kvůli tvému rýpání se to rozjede do rozměrů které mě znechucují a předpokládám že nejsem jediný. A ustoupit mohu jen obtížně protože blbosti by se z principu ustupovat nemělo.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 12. 2014 21:23

Já se nechci dohadovat s tebou, ty si mi úplně u zádi...

Nějak ztrácíš nervy, a zopakuj si pravidla fóra, která především ty jako moderátor bys měl dodržovat: viewtopic.php?f=1702&t=700006
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 21. 12. 2014 22:46

Které pravidlo dle tebe porušuju?
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků