AVR Sony STR-DE425 - 5.1 vstup a 5.0 výstup

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hippo 24. 10. 2014 11:43

Ahoj,
mám doma AVR Sony STR-DE425 (zadní strana, servisní manuál s blokovým diagramem a schématy), stereo reproduktory Authentic Voice - Magic 221 a domácí kino Sony DAV-TZ140 (zadní strana). Bohužel domácí kino nemá žádný vstup kromě USB a DVD, tudíž fullHD film s 5.1 zvukem si nepustím a proto bych chtěl surround + center repro připojit k AVR (subwoofer nepřipojím, protože je pasivní). To by asi neměl být problém, horší je, že AVR má pouze analogové vstupy, tak mě napadlo použít SPDIF/analog převodník (zdroj zvuku by byl PS3).

1) Jak moc ovlivní ten levný převodník kvalitu zvuku?
2) Když půjde do AVR 5.1 vstup, ale na výstupu bude pouze 5.0 repro, neořeže to nízké kmitočty? Podle diagramu to sice vypadá, že je to správně pošle do zbylých reproduktorů, ale radši se ptám.

Díky
Hippo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WeRn_Er 24. 10. 2014 12:09

ad 1) Asi může dost. Otázka je, zda to poznáš a zda má tedy smysl případně investovat do něčeho lepšího, nebo případně do jiného AVR s digitálními vstupy ...
ad 2) To je v pořádku, AVR nastavíš či sám rozpozná, že není sub připojený ... slušné sloupy zahrají basů většinou dost, pokud nejsi milovník dunivých scén atd. - otázka i místa a možností ... byt vs dům atd.
WeRn_Er
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 24. 10. 2014 12:15

Počkaj počkaj, miešaš jablká s hruškami a zosilňovačmi :oboze

Nemôžeš zapojiť zosilňovač (domáce kino Sony) na zosilňovač (AVR). Ak chceš ako zdroj zvuku PS3, načo sem miešaš to domáce kino? Domáce kino z toho vynechaj, využi len jeho efektové reproduktory a center, aj keď si myslím, že ten center k tým stĺpovým repro čo máš urobí len bordel.

1) kvalitu prevodníku nerieš vzhľadom na ostatné komponenty
2) v menu AVR sa musí dať nastaviť, že sub zapojený nemáš a teda predné repro zahrajú celé frekvenčné pásmo (teoreticky aj to čo sub)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hippo 24. 10. 2014 12:26

Trymore: neblázní, nechci připojovat zesilovač na zesilovač, to jsi mě špatně pochopil...o domácím kině píšu jen pro upřesnění, co za repro chci do AVR připojit. Samozřejmě všech 5 reproduktorů chci připojit přímo do AVR a domácí kino zrušit.

1) OK, převodník teda řešit nebudu. Jinak jsem po pravdě přemýšlel o novém AVR s digitálními vstupy, ale tohle mi přišlo jako o dost levnější řešení a koupit nový AVR můžu vždycky.

2) Podívám se ještě do nastavení, ale prvně jsem to tam nikde nenašel, tak právě doufám, že to AVR sám rozpozná.
Hippo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WeRn_Er 24. 10. 2014 12:32

Ono stejně alespoň ten center by měl mít nějakou úroveň - jdou přes něj veškeré dialogy atd. ... pochybuji o kvalitně výsledného výstupu, bude to asi dost nevyvážené ... možná by to domácí kino bylo dobré tak do ložnice či dětského pokoje :) a raději koupit center a případně surroundy k těm sloupům co máš (pokud chceš za každou cenu 5+0 ... na filmy s dobrými efekty to může být fajn, "relativně" kvalitní stereo je ale k nezaplacení a i filmy umí podat velmi slušně ...) ... výsledek by byl asi určitě lepší ... ohledně AVR - dřív nebo později tě bude absence digitálních vstupů bolet víc a víc, takže asi vcelku brzy stejně pořídíš něco s digitálními vstupy atd. - pak tě tyhle věci přestanou trápit a nebudeš to lepit utrácením stovek či tisícovek za převodníky aj. záležitosti, často nevalné kvality ... takže bych dobře vážil cestu, kterou se vydáš ...
WeRn_Er
Junior

Odeslat příspěvekod Hippo 24. 10. 2014 14:33

Asi máš pravdu, že to bude nevyvážené. Musím to ještě promyslet :)

Za jakou cenu by se dal přibližně koupit adekvátní (k Authentic Voice - Magic 221) AVR? Díval jsem se třeba na PIONEER VSX-528.

A za kolik surroundy + center?

Stačí přibližná částka, abych měl trochu představu.
Hippo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 24. 10. 2014 15:06

Pioneer VSX-528 nemusí byť zlý. Kúpil som si hardvérovo niečo podobné, akurát iba stereo- Pioneer SX-20 a som veľmi milo prekvapený.

K Pioneer VSX-528 a k stĺpom čo máš by som si ja osobne kúpil toto:
http://www.hifionline.cz/akcni-sestavy/ ... ktovy-set/

alebo ešte lepšie, center zo zostavy vynechaj, ja verím, že tie predné repro by si poradia aj bez neho, a v tom prípade ti ako surroundy možno postačia aj tie repro z DK Sony.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sands1 24. 10. 2014 17:24

Urcite nie je velmi vyhodne miesat rozne znacky repro, hlavne predne a center.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků