Harman Kardon HK 3490 stereo

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 18. 4. 2015 19:52

Ak máš momentálne korekcie na 0, myslím, že prínos podobného zásahu by bol diskutabilný. Osobne si myslím, že by sa nič nezmenilo, len by si o tú možnosť prišiel do budúcnosti. Aspoň u mojich zosilňovačov to vždy fungovalo tak, že ak som mal korekcie na 0, tak zvuk bol rovnaký ako v pure direct mode. Mimochodom, nemá HK3490 pure direct mode?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 18. 4. 2015 20:01

Tuto funkci bohužel nemá.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prezdika 18. 4. 2015 20:25

ale má
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2015 23:02

Prinos zkraceni signalove cesty vyrazenim zbytecneho obvodu, ktery diky pritomnosti potenciometru v signalove ceste logicky ma negativni vliv na zvuk, neni diskutabilni, ale zrejmy.

Zino, v jinem vlakne jsi psal, ze nerozlisis rozdil mezi lossless ripem a mp3. Mozna proto neslysis ani dopad zarazeni obvodu korekci. Projevuje se typicky zhorsenim vykresleni nastroju, omezenim prostoru a vzdusnosti, lehkym otupenim dynamiky. Samozrejme to chce kabelaz a bedny, ktere to nezamaskujou...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2015 08:02

Leony5: Vyřazením korekcí bys vyřadil nanejvýš jeden int. obvod NJM2068 ze signálové cesty. Pořád by ti tam další zůstal, nehledě na další obvody přepínače vstupů a hlasitosti.
Projevilo by se to v tomto konkrétním případě na kvalitě zvuku?
Přikláním se k názoru zino333.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 4. 2015 10:41

No to je mi jasný,potencák a přepínač vstupů je taky v cestě ale na rozdíl od korekcí je tam potřebuju.Já si myslim že jak píše Petulda to zvuku prospěje když ho vyřadím.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prezdika 19. 4. 2015 11:51

zapni si tone direct ne?
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 4. 2015 13:52

Rozdíl by tam byl, ale vzhledem k tomu že v signálové cestě je různých součástek majících negativní vliv na zvuk více, pak v tomto případě by byl rozdíl minimální. Samostatně by se to asi nevyplatilo.

Potenciometry v signálové cestě nemají negativní vliv na zvuk. Jediné co se může stát je že nemají dokonalý souběh obou kanálů, ale to už je otázka výběru kvalitního typu, nikoliv potenciometru obecně. Negativní vliv mají hlavně součástky, které se nechovají dokonale lineárně a zanáší do obvodu nějaký druh zkreslení, což jsou většinou aktivní součástky (např. použité operační zesilovače a jiné polovodiče).
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 19. 4. 2015 16:03

Leony5 píše:Já si myslim že jak píše Petulda to zvuku prospěje když ho vyřadím.

Hm tak neviem naco sa potom pytas :-D Budem sa opakovat, ale znova chces menit nespravne veci. Zapamataj si ze hlavne zmeny, vylepsenia musis spravit s reprakmi a miestnostou ;-]
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 19. 4. 2015 18:05

Ja si myslím, že taký zásah by bol v tvojom prípade úplne zbytočný. Toto ani nie je trieda u ktorej by niečo také malo zmysel. Skôr sa prikláňam k názoru, že oveľa viac služby by ti urobilo ísť cestou repro alebo akustiky ako napísal sands1.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 4. 2015 21:16

Díky za názory,z toho vyplívá že rozdíl by byl minimální tak že to už nebudu řešit.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 24. 4. 2015 05:43

Tak jsem nakonec HK3490 prodal a pořídil jsem si starej odborne repasovanej Pionner a 701 R. Nestačil jsem se divit jak tento starší zesik hraje zvuk je o mnoho lepší v detailu a pak vyrazne lepší ve stredech. Samozřejmostí je direct kvůli tomu jsem se rozhodl pro výměnu zesilovače. Tohle je opravdu hodně dobrý zesilovač.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 25. 4. 2015 02:11

Překvápko co? Tohle člověk, který pořád mele jen o záruce a inovaci nepochopí (tím jsem nemyslel tebe, jen obecně).
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 25. 4. 2015 05:50

Je to tak Thales, opravdu se to nedá srovnávat, jsem rád že jsem to tak udělal a polepšil jsem si vyrazne. Je po výměně některých kondenzátorů, jsou serizeny koncový stupně, zvuk je boží nic tam nechybí ani neprebyva. Nevím kolik by dnes takový zesilovač stal, asi ne málo penez. Na netu je cena a 701 r 1100 dm. Ale kurz v te době nevím jaky byl ke koruně, r.90,93.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 4. 2015 06:16

Super :-), gratulace k dobrýmu rozhodnutí.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků