Harman Kardon HK 3490 stereo

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 30. 10. 2014 22:49

S niekym si ma pleties:) a nerozculuj sa, ja si myslim ze HK 3490 ma super zvuk, preto ma prekvapili tak vyrazne tonove korekcie...ale samozrejme uznavam, ze kazdemu sa paci nieco ine... Ale pocuvaj, len tak zo srandy som skusil na mojom zosilnovaci pridat vysky a basy podobne vyrazne ako to mas ty, nechal som takto hrat hudbu a siel som si pri nej pocvicit. Ano, prvych par sekund sa mi ten zvuk aj velmi pacil, ale po par minutach ma zacinali boliet usi aj hlava a zvuk zacinal byt neprijemny, a to som to nemal nahlas. Zapol som teda tone direct a teraz uz vyse hodiny pocuvam hudbu bez akychkolvek problemov, aj ked to na prvy pohlad neznie tak pekne. Nepocitujes nieco podobne?
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin2133 30. 10. 2014 22:52

Kdybych dal tolik na basech já s JBL tak mi asi praskne hlava a tolik na výškách by mi asi utrhly uši. Korekce nepoužívám vůbec, jednak proto, že při připojení sluchátek (Beyerdynamic COP už tak basují dost) bych po každém připojení musel dávat basy zpět a to je dost nepraktické, protože ten HK má zacvakávací potenciometry s plynulým otáčením, které zas tak plynulé není a když chci z polohy 0 přidat na basech tak se bojím, že bych ten potenciometr utrhl :-/ A taky proto, že reproduktory hrají tak nejlépe, ten HK má zvuk solidní na svou cenu, možná jen není to pravé ořechové pro dané reproduktory (Dynavoice DF6 se bavíme?).
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 30. 10. 2014 23:24

Leony5, řešil jsi tady na fóru přechod z AVR na stereo a nějak jsi to vyřešil. Jediné, co jsem, po tobě chtěl, a myslím, že nejsem sám, abys pokud možno objektivně zhodnotil rozdíl ve zvuku nového sterea oproti AVR, v obou případech při vynulovaných korekcích. Jiné hodnocení totiž nemá smysl. To se ti moc nepodařilo.
Já ti žádné nastavení korekcí nevnucuji, jen jsem chtěl to shora definované zhodnocení. Možná, že se pletu, ale mezi řádky ve tvých odpovědích čtu, že stereo HK proti tvému očekávání zas takové zemětřesení oproti AVR neudělal.
DF6 žádná popelnice není, sám jsem měl DF5 a tak vím, že za své peníze odvádí dobrou práci. Také si umím trochu představit, jak asi hraje tvůj HK, protože také mám stereo stejné cenové kategorie a jsem s ním spokojen.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sands1 30. 10. 2014 23:40

Leony5 píše:HK 3490 je šrot a df6 popelnice NEKUPUJTE TO.

Leony5 píše:Tak HK-3490 je v provozu s Dynavoice df6 zapojeno biwire a hraje to velice slušně

Myslim ze ty sam nevies co pises :-D
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 30. 10. 2014 23:56

Denkez píše:Leony5, řešil jsi tady na fóru přechod z AVR na stereo a nějak jsi to vyřešil. Jediné, co jsem, po tobě chtěl, a myslím, že nejsem sám, abys pokud možno objektivně zhodnotil rozdíl ve zvuku nového sterea oproti AVR, v obou případech při vynulovaných korekcích. Jiné hodnocení totiž nemá smysl. To se ti moc nepodařilo.
Já ti žádné nastavení korekcí nevnucuji, jen jsem chtěl to shora definované zhodnocení. Možná, že se pletu, ale mezi řádky ve tvých odpovědích čtu, že stereo HK proti tvému očekávání zas takové zemětřesení oproti AVR neudělal.
DF6 žádná popelnice není, sám jsem měl DF5 a tak vím, že za své peníze odvádí dobrou práci. Také si umím trochu představit, jak asi hraje tvůj HK, protože také mám stereo stejné cenové kategorie a jsem s ním spokojen.

Porovnání jsem napsal víše.Ale jaksi jem zapoměl vypnout ty korekce,SORY.

-- 30. 10. 2014 23:58 --

sands1 píše:
Leony5 píše:HK 3490 je šrot a df6 popelnice NEKUPUJTE TO.

Leony5 píše:Tak HK-3490 je v provozu s Dynavoice df6 zapojeno biwire a hraje to velice slušně

Myslim ze ty sam nevies co pises :-D

Musíš číst všechno a pochopíš.

-- 31. 10. 2014 00:00 --

:D TY JO MÁM DOST CO JSEM KOMU UDĚLAL. :shock:
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 31. 10. 2014 01:52

Leony5 píše:
-- 31. 10. 2014 00:00 --

:D TY JO MÁM DOST CO JSEM KOMU UDĚLAL. :shock:


-- kua, to aby si nezabudol, a nie že ťa ešte raz napadne otravovať toto SuperFórum ... :pozor :shock: :D 8-)
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 10. 2014 16:06

8-D 8-D 8-D 8-D :-P :-P :-P :lol: To máš recht,sem se poučil.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 31. 10. 2014 17:42

Leony5 píše:Porovnání jsem napsal víše.Ale jaksi jem zapoměl vypnout ty korekce,SORY

No vidíš, tak potom nie je možné hovoriť o skutočnom porovnávaní
Naposledy upravil sands1 dne 31. 10. 2014 18:03, celkově upraveno 1
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 10. 2014 17:44

Martine2133,Prodej HK 3490 s JBL es 80 je jen a jen zájem této firmy a nevěř všemu co píšou.Například ve Švédsku se HK3490 prodává v setu s Dynavoice df6.Myslím že df6 jsou co se týče parametru a použitých materiálu,kevlar atd o mnoho lepší než JBL es 80.Také jsem o nich uvažoval a nakonec jsem koupil df6.V hledáčku byli ještě Heco victa prime 702 a Magnat vector 207.A věř že když má někdo rád více víšek a basu že to neznamená že zesilovač si nesednul s repro to je naprostá hovadina co si napsal to se na mě nelob.Mám dojem že es 80 začínaj na 46hz,nevím ta s čistým basem to žádná sláva asi nebude že?
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 10. 2014 18:59

Štve mě to že jsem tu napsal SVUJ pocit z poslechu HK3490 protože jsem akorát za blbce.Dík.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin2133 31. 10. 2014 19:45

Čistý bas a minimální frekvence reprodukce ? Myslíš spíš hlubší bas. Tak ten opravdu nemají, což je pro mě +, proto jsem si je taky vybral. To, že se prodávají spolu ještě neznamená, že ti to tak bude vyhovovat. Měl bys ty bedny zkusit s jiným zesilovačem, když říkáš, že ten HK je šrot. To, že někdo preferuje víc výšek a basů je normální, jen mě to udivilo, jelikož na JBL by to pro MNĚ bylo neposlouchatelné, proto bych řekl, že by ty DF6 chtěli pravděpodobně jiný zesilovač nebo bedny s mohutným basem a výraznějšími výškami, možná sis měl zkusit vác beden. I výborně hrající bedny, hrají se špatnou akustikou hůře jak jsem se mohl přesvědčit, možná je i chyba tam. A to že píšu hovadinu si odpusť, spíš si to znovu přečti. Víš, já nevěřím čemu píšu, ale poslouchám, když mi hrajou ty bedny nejlépe s tím zesilovačem tak si koupím ten a né ten se kterým hrajou hůře (jinak). Magnat Vector mi zněly s Yamahou hůře, nežli s Onkyem kupříkladu - Vectory hrály bas a výšky lépe na Onkyo, zatím co na Yamaze bych raději výšky ubral a přidal na basu ... sumasumárum, ty DF6 budou hrát nějak s HK a nějak s jiným zesilovačem, jde o to, kterou kombinaci budeš preferovat ty a ne prodejce.
JBL ES80 + Proson R10 → Harman/Kardon 3490 → Fostex HP-A4 → PC
Hifiman HE-400i, V-Moda ZN
Martin2133
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 10. 2014 20:14

Mě se nezdá že df6 s hk3490 nesedí,naopak.A to že dobrý zesilovač+repro se pozná pouze v provozu bez korekcí si napsal,nebo né?

-- 31. 10. 2014 20:31 --

Denkez píše:Leony5: Můžeš zhodnotit rozdíly původního AVR Sony oproti novému HK na stejných bednách DF6?
To, že uvedené bedny basují dobře a sub nepostrádáš, není nic udivujícího. Sám jsem měl DF5 a tak vím, jak tato značka hraje.

:shock: NIKDE TU NEVIDIM ŽE CHCEŠ POSOUZENÍ PŘI VYNULOVANÝCH KOREKCÍCH,TAK NELŽI :shock:
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 31. 10. 2014 21:09

Leony5, přijmi prosím poučení, že když se po tobě tak trochu chtělo porovnání zvukového projevu tvého nového stereo HK proti původnímu AVR Sony, tak porovnání obou zesilovačů provedené jinak než při vynulovaných korekcích (v režimu direct), je bezcenné.
Já jsem nelhal, pouze jsem u tebe znalost tohoto faktu předpokládal. Jak čtu, spletl jsem se.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 10. 2014 21:44

Znalost tohoto faktu nemám :-D Nikdy jsem to neslyšel až od tebe,tak děkuji za odborné poučení.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 31. 10. 2014 21:46

Všechno je jednou poprvé :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron