Vyber AV receiveru (Denon vs Pionner)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boris1 17. 7. 2014 12:11

Zdravim vsetkych hifistov,
momentalne riesim otazku vymeny AV receiveru, ktory pouzivam, ale kedze nie som tak veci znaly, tak si chcem dat poradit. Nasiel som si dva modely, ktore ma zaujali:
- Pioneer VSX-923 (novy)
- Denon AVR-3312 (pouzivany)
a neviem sa rozhodnut, ktory je lepsi. Takze, ak by ste mi mohli nejaky z nich odporucit a pripadne aj dovod preco, budem velmi velmi rad.
boris1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 17. 7. 2014 12:20

Vybral sis takove protichudne modely - zakladni Pioneer vs kvalitnejsi Denon. Denon staval pres 30 tisic, Pioneer stoji kolem 10 tisic, pokud muzes mit za cenu Pioneera toho Denona, tak ho ber.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boris1 17. 7. 2014 12:29

Ano ich cena je skoro rovnaka, ale kedze so znackou Denon nemam ziadne skusenosti, tak som chcel vediet, ci tam nahodou nie su nejake skryte problemy, ktore sa prejavuju po case (kedze sa jedna o starsi, pouzivany receiver).
boris1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 7. 2014 14:06

starší znamená 10r a viac,pokiaľ ho nevytopil :)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 7. 2014 19:21

Mám Denon 2808 z hifibazaru a je to krásný bazarový kousek (rv 2008). Bral jsem ho protože se mi odvděčil nadstandartní vybaveností jako 9.2 kanálů (možnost BI-AMP jsem používal u všech beden a vždy byl zvuk lepší),3 nezávislé zóny poslechu atd. to vše má ten 3312 také. Zvukově byl měkčí, například proti ostré Yamaze, ale jeho zvuk mi vyhovoval. Jaké bedny chceš k AVR připojit? Jinak jsem nezaznamenal žádné problémy, je to poctivé MADE IN JAPAN a současná produkce při ceně 10 000,- (a daleko dražší) si k němu nečichne, čili za mě určitě Denon. Projdi si specifikaci jestli ti vyhovují veškeré standardy jako HDMI až do 1080p ad.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 23. 7. 2014 11:30

Zdravim.Prodávám tady na foru starší AV Receiver Harman Kardon HK 5550.PC 40000,Nyní 8500.Pokud ti jde hlavně o zvuk,neni co řešit.Ve stereu přehraje v pohodě stereo zesilovače okolo 20000kč.Zrušil jsem DK a koupil čisté stereo,jinak bych neprodával.Váha 20 kg.Nejnovější formáty nemá,dá se zapojit z bluray na vstup cinch 7.1.Pavel
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 7. 2014 14:41

S tím sekáním stereo zesíků do 20 000,- bych až tak reklamu nedělal (tvůj inzerát refreshuješ docela dlouho :potichu). Mám AVR viz. příspěvek výše v obdobné cenové hladině a když jsem ho porovnal se stereo zesíkem za méně než polovinu ceny AVR, tak zvuk byl absolutně jinde, samozřejmě ve prospěch klasického zesilovače 8-). Tím neříkám, že Harman není super volba na kino :pozor .
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 23. 7. 2014 15:04

Nevíš o čem mluvíš,možná teoreticky máš pravdu.Ale tento AVR zahraje ve stereu famozně.Kupoval jsem ted Harman Kardon HK 990,40000kč.Tento zesilovač byl tak o 10% lepší než můj starý receiver.Tento AV v pohodě strčí dnešní zesilovače okolo 20000,-kč do kapsy.Měl jsem jich ted doma hodně půjčenejch,dokonce ani novej zesilovač Marantz za 60000,-kč ani Yamaha 2000 za 43000,-kč mě nepřesvědčili abych udělal výměnu.Komu vyhovuje Americkej zvuk Harmanu tak neni co řešit.Receiver je 10 let starý.Přijd si poslechnout,možná ti spadne brada.A to že prodávám dlouho nic neznamená,víš jak je to dneska s hifi.Každej raději koupí novou s....u za 8000,-hlavně že to má 1000 funkcí,internet atd.Pavel
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 7. 2014 17:21

Ok nebudu ti tvůj názor brát, samozřejmě bych si rád poslechl jak to HK řeže :-)) . Jaké máš k němu bedny? Ohledně těch nákupů máš samozřejmě pravdu, AVR nasadily trend výměn co pár let, protože roste poptávka po fea-píčurinách místo zvuku :potichu .
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baddik 23. 7. 2014 17:45

Netvrdim že to tak je se všemi AV Receivry ale tento se skutečně na stereo povedl.Bedny ELAC FS 247.
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xx30 23. 7. 2014 19:50

Používám DENON 3312 od nového kousku a můžu za sebe říci jen doporučení. Hraji na BW 683 a zvuk nemá chybu. Pravdou je, že čisté stereo bude vždy na hudbu lepší a to nesrovnatelně, ale tento AVR mohu s čistým svědomím doporučit. Hraje naprosto perfektně a obsahuje spoustu užitečných funkcí ( internetová rádia, možnost přehrávání flac, wav a jiných přes USB,... ). Myslím, že zvuk není ostrý, ale přirozený a možnosti nastavení jsou super.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 7. 2014 08:04

Mám stejný názor na svůj Denon 2808 ;).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 25. 7. 2014 10:04

Vyšší modely od DENON jsou asi nejpovedenější AVR vůbec co do charakteru zvuku, a to i při vyšším výkonu 8-P (na rozdíl od jiných značek). Mají příjemný, harmonický, pleasant sound i proti ONKYO, které je však v těsném závěsu. Za stejné finance lze nejvíce dostat od Denon a pak od Onkyo. U Denonu je na tom nejlépe poměr ceny/výkon na přelomu 2 a 3 řady (28xy-29xy / 3xyz (s řadou X (např. X2000) nemám příliš zkušeností)). Je nutno si vybrat konkrétní model. Novější modely jsou osazeny např. lepším DACem 192/32 Bit aj. DENON je zkrátka leader v AVR. Teprve pak bych hledal mezi AVRkama od HK, Marantz, Pioneer, Yamaha. A jak bylo uvedeno, stero aparatura na tom bude líp.

Denon AVR-3312 (pouzivany) - univerzální přístroj k doporučení
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 26. 7. 2014 06:23

No já bych tedy až tak s tím Denonem nesouhlasil měl jsem doma avr 2000 a zvuk jak z plechovky,Yamaha 475 hrála o mnohem lépe,ale jak se píše každý má rád jiný zvuk,já preferuji ostrý a tím pádem mne Onkyo a denon ničím nezaujali,jsem zvědav jak dopadne nová řada Pioneer 2014,a Yamaha 2014 pak se rozhodnu přejít na některou z těchto značek,Denon není pro mne ani sony též vyřazuji Onkyo ale jak říkám každý má jiný vkus a na recenze či nazory se v tomhle nedá dát je potřeba to vyzkoušet sám doma.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 7. 2014 20:28

baddik:
Co pises, jsou neuveritelny kecy.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků