Volba AV Recieveru a repro

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod starry 16. 4. 2014 11:53

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně nákupu sestavy. Po studování fór s hifi tematikou, jsem na vážkách mezi Yamahou RX V475 s Wharfdale diamond 10.4 a Onkyo TX NR 626 s Jamo s626 hcs. Oboje jsou v sestavě na hifiobchod.cz. Moje zkusenost je pouze s 5.1 u pc, takže počítám, ze skok bude velky od TV repro.

Wharfedale je mi velice sympatický, ale už nevím jak si stojí Yamaha. Naopak u druheho vyberu je mi sympacke Onkyo naopak jsem mirne skepticky u Jamo oproti Wharfdale. Proto přivítám jakekoliv pripominky a rady a predem diky.

Jeste bych upresnil, ze sestava bude slouzit prevazne k filmum sem tam nejake audio. Nejsem uplne audio maniak, ale urcite tam nejake album zazni prevazne Coldplay apod. Na zacatek preferuju nove zbozi ne bazarove.

Diky
starry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 4. 2014 12:11

A budeš to brát z eshopu nebo z obchodu? Co zkusit zapojit Onkyo + Whary a máš po dilema :D . Whary by měly být jinde než Onkyo, ale to zjistíš 100% po zapojení. A hlavně pokud to máš primárně na filmy, tak bych se nebál nějakého přešlapu. Měl jsem doma nejlevnější set AVR Yamaha+Jamo 426 5.0 a hrálo to v pohodě u filmů za danou cenu. Teď používám nejobyčejnější set od Harman Kardon HKTS5 a nemůžu si stěžovat (v panelovém obýváku :-))). Jinak k bazarovkám se dopracuješ :-)) , měl jsem stejný progres od nového k bazarovému, kvalitnějšímu za zlomek ceny a neměnil bych :oboze .
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starry 16. 4. 2014 12:36

Vybiram pres eshop, ale vidim to na vylet do Prahy a poslech nekde ve studiu. Nevedel jsem jestli se k sobe hodi zvukove a veril jsem obchodu, ze skladaji nejvhodnejsi varianty pak bych asi sel do tx nr525 +WD. Wharfdale se mi totiz libi vzhledem a chtel jsem mit pekne dominantni relro u TV.

Novou sestavu volim kvuli tomu, ze jsem laik a nechci s tim mit zbytecne behani. Samozrejme u novych neni zarucena funkcnost, ale procento, ze se neco podela asi bude nizsi.

Rodice maji stale Sony colloseum a zvuk se mi zdal vzdy pekny, takze bych rad aby to nehralo hur nez sony to by asi bylo zklamani.

Jinak doufam, ze menit nejaky cas nebudu a se zvukem budu spokojeny dlouhy cas.
starry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starry 16. 4. 2014 13:36

Jeste se zeptam z druhe strany. Byla by chyba vzit tu Yamahu. Hodnoceni jsou celkem dobra. Co si o ni myslite vy? Diky
starry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfs100 16. 4. 2014 15:07

Ahoj, já jsem měl nějaký čas Y rx-v673 (což je vyšší model) k Wharfedalům a byl jsem s ní spokojený. Bohužel jsem měl smůlu na kus a šla na reklamaci a pak nakonec vrácení, ale bylo to o tom jednom kusu. Ale co se filmů týče tak ta kombinace AVR + repro byla supr, zvuk mel dobrou dynamiku, byl i příjemně ostrý. V týhle cenovce se stejnak nějakýho velkýho rozdílu nedočkáš, tak se řiď výbavou a funkcema. Nyní mám bazarový receiver co je o dvě třídy nad tou yamahou a ve filmech mi nepřijde že by byl mezi nima rozdíl nějak výrazný (nemám ale přímý srovnání, je to hodně o paměti a o pocitu), u hudby už je ten rozdíl ale znát.
mfs100
Junior

Odeslat příspěvekod starry 18. 4. 2014 12:20

Ono u Yamahy a Onkya je rozdil asi 2,5tis, takze jenom tak sonduju, jestli se vyplati si priplatit nebo zustat u yamahy. Jestli je Onkyo podle vasich zkusenosti o neco lepsi.
starry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 18. 4. 2014 15:29

Ahoj, asi tak, jestli jsi předtím neslyšel nic moc jiné než to colloseum, (a tam sis rozdílu mezi ním a PC určitě poznal) tak ti oproti pc zvuku přijde luxusní cokoliv s cenovkou kolem 20 tisíc, já jsem odkojený na komponentní hifi věži pioneer, kterou naši koupili někdy kolem roku 88 myslím ještě v tuzu za tenkrát 18000,-, dodnes hraje bez jedinné opravy, jen se sekla jedna hlava na tapedecku, jinak i dnes po tech letech je dost příjemné to poslouchat, takže když jsem hledal co pořídit tak jsem primárně hledal pincka, nakonec jsem se rozhodl pro VSX923, protože loni vyhrála i EISU, a ještě jsem si připlatil za VSX1123, který umí upscalovat do 4K a má vpodstatě všechny dekodéry, které se dnes používají, u repráků jsem trošku dýl laboroval, původne jsem chtěl set od YAMAHY s NS777,444a 333, který jsem skoro koupil, ale našel jsem na bazoši wharfedaly evo2-30, tak jsem pro ně rovnou jel i s receiverem abych si je poslechl, přehazovali jsme je s playerem SONY, NAD a zesilovačem creek...upřímně, rozdíl ve zvuku, mezi ním a mým pinckem jsem fakt nezaznamenal...poslouchali sme to i na plný výkon a ty bedny hrály (řvaly :-)) pořád krásně čistě, bez známky únavy nebo zkreslení, prostě neskutečný skok oproti třeba geniusu(na kterém začíná snad většina lidí) a při zesílení naplno i oproti naší hifi babičce...takže abych to uzavřel, receiver bych jetý určitě nekupoval, ale za reproduktory, které se dnes prodávají za 30k jsem dal 14, jsou jak nové, kluk k nim měl i původní balení, fakturu, prostě prakticky jsem si domů přivezl nové bedny, za poloviční cenu...takže zkus se po něčem mrknout....mimochodem, slyšel jsem i ty yamahy NS777, taky hrají krásně a i krásně vypadají, ale pří zesílení výš už trošku nestíhaly basy(duněly a nebyly pevně definované ale kolikrát to vyženeš až doplna že?) nicméně kdybych na ty wharfy nenarazil tak by mi ty yamahy asi doma skončily...když to shrnu, tak pokud nemáš hoooodně naposlouchané určité skladby, tak na první poslech rozdíl mezi bednami nepoznáš, a pokud se je nechystáš každou chvilku měnit a chceš si je nechat, tak se rozhodni podle referencí a vzhledu, dost lidí radí že nejlepší je to co sami mají doma a ostatní je šunt, i když to neslyšeli, ale sám jsem se přešvědčil, že to tak vůbec není. A pokud se nechystáš jet opravdu stereo, ale budeš to používat i jako vícekanál na filmy, a hudbu třeba z pc, a ne čistě z CD nebo LP, tak je prakticky jedno jakou značku (samozřejmě z těch známějších) pořídíš...taky jsou slyšet názory že si určité AVR s určitými repráky nerozumí a neznějí pěkně, to se mi taky nepotvrdilo, yamahy mi k mému pinckovi lidi nedoporučovali, ale jak jsem řekl, zvuk se mi líbil, takže jde o člověka a jeho uši...takže nakonec, jestli je to tvoje první sestava, kup si receiver, který se ti líbí, mezi dnešními značkami prakticky neuděláš chybu, a co se týká repro...je na tobě jestli zkusíš najít něco "jeté" za nižší cenu, nebo utratíš za funglovky...přeju hodně ůspěchu
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 18. 4. 2014 18:04

jedna veta na 23 riadkov:) skús troška upraviť svoj prejav, bude sa to aj lepšie čítať:)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2014 19:12

Jonaasisko:

Nic osobního, jen názor/komentář. Rozdíly ve zvuku beden za nějakých 20-30 tis. Kč jsou obrovské. A to doslova. Řádově větší než rozdíly ve zvuku zesilovačů. Při bezprostředním srovnání dvou párů beden i na nenaposlouchaných skladbách na první poslech praští do uší. Pokud to někdo neslyší, jsou peníze zaplacené za takové bedny vyhozené z okna.

A k výkonově slabému zesilovači, který i na plno hraje "čistě": fyzikální nesmysl. Já vím a chápu, že bez srovnání s opravdu výkonným a čistě hrajícím zesilovačem se to tak může jevit. Ale postav vedle Pioneera něco s řekněme 2x150W (20 Hz-20 kHz, 8 Ohm, oba kanály buzené, THD<0,01%) a cenovkou kolem 50 tis. Kč a porozumíš, o čem píšu.

Ale fakt nic ve zlém. Taky jsem si procházel těmahle stavama čistého nadšení (a sladké nevědomosti).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 18. 4. 2014 21:50

TRYMORE: co myslíš úpravou projevu?

PETULDA: nechápu asi :-) ty wharfy jsem slyšel na creeku, schválně zjistím i typ a typ NADu, který přehrával CD a pak hned na tom pioneeru, a rozdíl jsem opravdu nepoznal, pak mi tam majitel připojil cantony, které stály 50k (typ taky zjistím) a rozdíl byl pouze v nízkotónové složce, jinak mi ty wharfy přišly příjemnější na poslech, jde o to že to fakt byly první dražší bedny, které jsem slyšel, takže nemůžu porovnat orzdíl, po bezprostředním poslechu cenově nižších beden nebo receiverů...chtlě jsem tím jen říct, že pokud se nechystá zkoušet a kupovat každou chvilku jiné kompnenty, ať si vybere to co se mu v jeho cenové kategorii líbí, a co mu doporučí víc lidí nezávisle na sobě...toť vše...:-)
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 4. 2014 08:13

Jonaasisko píše:chtlě jsem tím jen říct, že pokud se nechystá zkoušet a kupovat každou chvilku jiné kompnenty, ať si vybere to co se mu v jeho cenové kategorii líbí, a co mu doporučí víc lidí nezávisle na sobě...toť vše...


Úplný a bezvýhradný souhlas :-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod starry 19. 4. 2014 20:36

Já na druhou stranu jsem rád, když se někdo pěkně rozepíše a popíše to do detailu. Celkem mi to pomohlo. Komponenty určitě nebudu měnit co rok. Kolega v práci má Quad ESL a to už je někde jinde a touhle cestou se vydat nechci a ani bych na ní neměl:)....

Díky Vám za názory. Zatím mi vychází, že vezmu Yamahu, která pro mě bude dostačující a zvládne krmit WD. Pakliže se nadchnu pro nějaký lepší poslech, tak to chápu tak, že WD by měli stačit a k obměnil by se reciver.

Dík a mějte se
starry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starry 1. 6. 2014 01:26

Ahoj ještě jednou,

ještě bych znovu otevřel toto téma s otázkou z trochu jiného soudku. Poslední dobou začínám uvažovat pouze s AV receiverem a sloupama. Časem bych doplnil na sestavu 5.0 popř 5.1. Druhá věc je tam, že se mi moc nechce trhat lišty od stěn kvůli natahování kabelu k zadním repro.
Proto bych Vás ještě jednou chtěl poprosit o radu a to : Padly mi do oka repro DYNAVOICE DF6 doplnil bych Onkyo 535 popř 636 nebo Yamaha RX-V577.

Máte někdo zkušenosti s uvedenými sloupy? Nebo alespoň jak si stojí s Wharfdale 10.4. Poslech plánuji jen se snažím teď nasát co nejvíc informací.

Díky
starry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 1. 6. 2014 08:25

Vlastním DF5 ve spojení s Onkyo 616 a opravdu nevím, co bych těmto bednám s ohledem na jejich cenu vytknul.
DF6 budou na tom ještě lépe, přece jen se jedná o plnohodnotné 3pásmovky s velkým objemem. Doporučuji pouvažovat rovnou o DF8 http://www.protesaudio.sk/ponuka/repro- ... voice-df8/
Když už AVR, tak doporučuji 7 kanálový stroj s možností bi-ampingu.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod starry 2. 6. 2014 09:05

DF8 uz je pro me asi moc financne. Chci se vejit cca do 30tis to je muj strop. I s av receiverem a to uz s df6 budu pres ale jeste se to da zkousnout. Dík za reakci, jsem tak napul rozhodnuty, ze pujdu do DF6. Libi se mi totiz designove a ctu jen pozitivni komentare.

dik
starry
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků