Onkyo TX-NR*** hdmi problém - nejde zvuk

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ZiggyZagg 29. 1. 2014 09:58

Zdravím. Mám asi 4 roky starý Onkyo TX-NR 807. Po tuto dobu mi reciver fungoval bez chyby. Veškeré komponenty mám připojené přes hdmi rozhraní. Zpočátku když mi nenaskočil zvuk, jsem jen přepnul mezi vstupy tam a zpět. Poté se to zhoršilo natolik, že když byl reciver vychladlý a zapnul se, zvuk prostě nenaskočil ani přepínáním vstupů. Když se přístroj zahřál a zůstal zapnutý, tak zvuk opět fungoval. Po měsíci těchto peripetií mi reciver umřel úplně.
Píšu to sem i v souvislosti s tím, že jsem Onkyo doporučil svému známému. On si pořídil před 2 roky o něco slabší model Onkyo TX-NR 509. To co jsem popisoval u mě, se přesně stalo jeho reciveru také. V tu chvíli bych se nejraději zakopal pod zem.
Na netu jsem našel na cizích fórech, že má hodně lidí stejný problém. Výměna hdmi boardu dle informací by měla vyjít na 400$. To platit nebudu.

Pokud máte někdo podobný problém, nebo jste ho již vyřešili, budu rád když se podělíte o své zkušenosti.
ZiggyZagg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod molnart 30. 1. 2014 19:07

to iste sa stalo kamaratovy na onkyu (neviem aky model, ale podla dizajnu 8-kova seria), to spravanie bolo presne tak ako to opisujes, to znamena ked sa to zahrialo tak to fungovalo, ale potom uz to nepomohol. on to daval opravovat, neviem kolko to stalo, ale tipujem ze cez 300 ecok nie, to by kupoval novy. no po oprave mu to vydrzalo cca. 2 mesiace a potom sa to zase pokazilo, ale dalej uz neviem ako dopadol. no stihol som sa to dozvediet vcas aby som do onkya nesiel ked som v oktobri kupoval AVR
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Neophytee 30. 1. 2014 21:15

Měl sem stejnou závadu, mě se při přepínaní vstupů HDMI nezobrazoval obraz, tím pádem asi i zvuk. Řešil sem to ještě v záruční době a měnili mi celou desku s HDMI vstupy. Nic mě to tedy nestálo. Pamatuji si, že jsem to tu na foru řešil a nebyl sem sám. MÁM právě ten model NR509 . Po opravě se mi to už nikdy nestalo,receiver mám asi 3 roky myslím. Vím, že jsem vám s ničím neporadil, výměna vás asi nemine :-S
Dále jsem se tu kdysi dočetl, že se Onkyum často stává, že jim vysichají brzy kondenzátory a to je taky pak asi na nový receiver. Je fakt,že když to člověk má puštěný třeba půl hodiny, tak to topí jako blázen...
Neophytee
Junior

Odeslat příspěvekod molnart 30. 1. 2014 22:02

Neophytee píše:Dále jsem se tu kdysi dočetl, že se Onkyum často stává, že jim vysichají brzy kondenzátory a to je taky pak asi na nový receiver.


vymenu kondikov ti zvladne akykolvek student elektrotechniky, stovka za nove kondiky (kvalitnejsie ako tie povodne osadene), a par stoviek navyse za max. 2-3 hodky roboty, takze toto na novy receiver urcite nie je :-)
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod Tryfon 15. 3. 2014 11:43

Umím opravit vadnou desku HDMI na ONKYO. Úspěšnost je 90%. 608347570
Tryfon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rebkos 16. 3. 2014 17:09

Tryfon píše:Umím opravit vadnou desku HDMI na ONKYO. Úspěšnost je 90%. 608347570


Hardwarové urychlení volným pádem?
iMod 5G + FiiO E12 + CustomArt Ei.3 + Linum BaX / Rock It Sounds R-50 (Shure Black Olives) / Shure SE215 / Beyerdynamic DT770 80 ohm
Rebkos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tryfon 16. 3. 2014 17:48

Tuhle metodu neznám asi něco nového ?
Tryfon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rebkos 16. 3. 2014 18:47

Naopak, prapuvodni metoda, predchudce vsech oprav.

Nicmene by me zajimalo, jak ten HDMI board opravujete, pokud jste ochoten alespon naznacit..
iMod 5G + FiiO E12 + CustomArt Ei.3 + Linum BaX / Rock It Sounds R-50 (Shure Black Olives) / Shure SE215 / Beyerdynamic DT770 80 ohm
Rebkos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tryfon 16. 3. 2014 19:49

Oprava BGA spojů procesorů na stroji k tomu určeném. Překuličkování - výměna procesorů. Výměna kondenzátorů u mladých zesilovačů do 3 let je zbytečná. Kondenzátory je třeba ovšem změřit náhoda je blbec.
Tryfon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rikardo323 2. 4. 2014 07:19

Zdravím pánové. Mám taky Onkyo TX-NR509 na kterém odešla HDMI deska po 2,5 roku a to sem ho používal sporadicky. Podařilo se mi Onkyo opravit na záruku. Včera sem si ho vyzvedl ze servisu a mám novou HDMI a bez placení. Onkyo si je vědomé toho že je problém s některými radami od Onkyo a tak uznávají pozáruční opravu. Musíte zadát přímo na stránce Onkoy http://www.eu.onkyo.com/ požadavek na opravu v kterém popíšete závadu a žádat o good will repair který je v 99% uznaný. Musíte mít doklad o koupi popřípadě musíte vědět kdy a kde jste zařízení koupily.Schvalovací proces od Onkyo trvá až 4 týdne. Když vás kontaktují tak po vás chtějí fakturu nebo kopii faktury a když ji nemáte tak distributora který vám to prodával a podle SN se dá ověřit kdo a kde to prodal. Když vám přídě schvalovací email tak ten vytisknete a sním půjdete do autorizovaného servisu v té lokalitě /státě/ kde jste zařízení zakoupili. Oprava trvá od 1-4 týdnů. Tohle vše sem absolvoval a sem velice spokojen. Můj velký dík patří společnosti cptpraha a konkrétně pánovi Michal Snopek který ma navedl jak mám řešit svůj problém s Onkyo. Tak že pánové hodně štěstí a hlavně pevné nervy nebo Onkyo má tyhle reklamací spoustu po celém světě.
Rikardo323
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skeptický 6. 8. 2014 21:12

Tak mě potkalo to samé. Jsem zvědavý, co mi z německého zastoupení odpoví...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod geo65 6. 8. 2014 21:38

Mně to taktéž postihlo. 8.6. jsem mailoval žádost do Onkyo Europe - 11.6. přišla odpověď. Obratem jsem poslal receiver do servisu v Brně a 1.7. se mi vrátil opravený. Takže spokojenost.
geo65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skeptický 6. 8. 2014 21:47

A kam si přesně mailoval? Mě poradili německý zastoupení, a tam jsem našel jenom formulář na servis...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod geo65 7. 8. 2014 07:56

Požadavek jsem vlastně neposílal mailem, ale přímo ze stránky Onkya:
http://www.eu.onkyo.com/en/contact-42204.html
Vyplnil jsem formulář a přiložil i kopii faktury.
geo65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skeptický 7. 8. 2014 12:06

Jo, to je ono, akorát já to vyplňoval v němčině. Dneska mi od nich přišla odpověď. Mám se spojit s CTP a předat jim neformální žádost o goodwill a doklad o koupi...
Skeptický
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků