Emotiva

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tyrr 1. 11. 2012 01:12

Chystam se stavet komplet novou sestavu, ted mam DYI repro stare asi 12 let, které jsem provozoval na zesilovači Tesla AZS-223 (studentská léta :) ). Repra už mám vybraná - Klipsch RF-7-II. Multikanal chci proto, ze hodlam sestavu postupne doplnit o centr, pak o surroundy a nekdy v budoucnu o sub... Co se tyce AVR... Momentalne vzhledem k omezenym prostredkum u me zvitezila docasne (i kdyz kdo vi, treba nebudu vic potrebovat :-) ) reseni ve forme univerzalniho zdroje OPPO BDP-105 napichnuteho primo na koncak... Tim usetrim za AV preamp/AVR a alespon vyzkousim tohle netradicni zapojeni... Jinak pokud bych nebyl limitovan, asi bych sel do preampu Onkyo PR-SC5509...
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 1. 11. 2012 01:25

to oppo je celkom chvalene aj co sa samotneho sterea tyka takze dobra volba aj ked myslim ze nema 3D a to tam uz naozaj mohli dat... tie klipsch zase su dost drahe ako pozeram ale predpokladam ze si si vypocul viac v tej cenovej kategorii lebo to je uz pekny peniaz a za tu cenu je uz silna konkurencia!?!?
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 1. 11. 2012 09:24

Dalo by sa to postaviť na zákazku. Design by nebol taký pekný ako u Emotiva, ale vedel by si, za čo platíš. Mňa tie technické parametre na webe nepresvedčily o tom, že by to bolo niečo výnimočné.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tyrr 1. 11. 2012 10:56

Cus, vcera jsem uz vytuhnul, tak pisu az ted :)

Oppo - na to se opravdu tesim, protoze to je pristroj dle meho gusta - all-in-one bez kompromisu jak ve stereu jak v m-ch a videu... Ta verze 105 je ted teprve v predobjednavkach, 3D skutecne ma (http://oppodigital.com/blu-ray-bdp-105/)

Co se repro týče, hledal jsem a poslouchal v různých poslechovkách cca rok, měl jsem nato dost času, protože jsem nato neměl prachy :D A právě vzhledem k situaci jsem původně cílil do kategorie podstatně nižší... Preferuji poslech tvrdší muziky - hardrock, metal, ale nebráním se vpodstatě ničemu. Velmi se mi líbily repro Monitor Audio řady Silver RX (RX6 a 8). Dost se mi líbily (libí pořád) repra Focal JMlab 826/836 V/W. Poslouchal jsem také Dali - Ikon 6MK2, nějaké Lektor a také Mentor (už úplně mimo moje finanční možnosti). Poté jsem si nékde přečetl, že každý, kdo má rád tyto žánry by si měl vyzkoušet poslech beden s tlakovym vyskacem a hornou, vydal jsem se proto "otestovat" JBL LS80 a právě to mé dovedlo až k těm Klipschum.... A i přesto, že jejich cena je daleko za mým původním záměrem i později posunutou cenovou hranicí 50k, jsem rozhodnut na ně našetřit...

Extrémní citlivost a tlakový výškáč dodává poslechu neuvěřitelnou živost - u některých nahrávek, co jsem ve studiu poslouchal to opravdu bylo jako na koncertě, čemuž samozřejmě nemalou měrou přispívá i lehkost s jakou tyto bedny hrají při koncertních hlasitostech...

Toť k mému výběru repro :)

P.S. Kocurik - koukal jsi na ten odkaz co jsem prihodil na prvni strane dole na ten Vincent SAV-P200 na audio-markt.de?

-- 1. 11. 2012 10:57 --

Odar píše:Dalo by sa to postaviť na zákazku. Design by nebol taký pekný ako u Emotiva, ale vedel by si, za čo platíš. Mňa tie technické parametre na webe nepresvedčily o tom, že by to bolo niečo výnimočné.


Ahoj, no ja jsem presvedcenej o tom, ze na zakazku ti nikdo 5-kanalovej zesilovac ve stejny kvalite za STEJNY PENIZE nevyrobi...
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 1. 11. 2012 11:17

Jasne ze pozeral a ma SUPER cenu! Tam by som nerozmyslal ani sekundu... Ale ja som bol v tom ze len novy riesis... Tak ked aj "vojetinu" hned by som vincent riesil za tu cenu! Ty co myslis?
Odar - v tej cene 5kanal?? U nas aj suciastky su tak drahe ze aj keby sa neratala praca ani tak by sa to do toho rozpoctu nezmestilo (moj nazor)...
Inak co hovoris na jbl LS80 ? Pokukoval som aj po nich no nepocul ich...
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyrr 1. 11. 2012 12:03

No premyslim o nem, libi se mi konstrukcne, ale je to hrozne obrovsky :D:D musel bych asi kvuli tomu vymenit AV rack a televizi tudiz povesit na zed (mam televizi povesenou na tom AV racku) a to uz by se mi zase dost znacne prodrazilo :(

JBL LS80 se mi libily hodne, presne do te doby, nez jsem slysel a videl ty Klipsche :D 8-) Velkou vyhodou je, ze nejsou tak velky (Klipsche jsou uz opravdu velky repra, v poslechovce je mel prodejce postaveny vedle tech Focal JMlab 836V a dojem to dela, jako by byly objemove 3x vetsi :D ), ale u tech JBL jsem mel pocit, ze pokud budes chtit poslouchat sem tam i neco jineho nez elektrifikovanou hudbu, tak to nebude ono a navic nejvic bych rozdil prirovnal prave k te velikosti. Zvukovy projev tech Klipschu je proste OBJEM, MOHUTNOST, BEZPROSTREDNOST, vsechno tohle umi JBL taky, ale vsechno v mensim meritku... Nejsem megaloman na hlasitost, ale ty repro Klipsch maji "velky" zvuk i pri nizsisch poslechovych hladinach...

Mimochodem v tom studiu jsem poslouchal ty Focal 836V na zesilovaci a cd Marantz PM-15S2/SA-15S2 a hraly taky famozne. Pokud bych vybiral vsestranne repra bez toho vetsiho zanroveho vyhraneni, koupil bych si prave je nebo jejich vylepsenou verzi 836W...

-- 1. 11. 2012 12:08 --

A navic se mi libi i vzhledove :) ...

Obrázek
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocurik 1. 11. 2012 12:52

:D no ale teraz ruku na srdco : XPR - 5 je o co mensi ako ten vinco?? a klipsch sa zlucili s jamo ak sa nemylim ze? cize dansky zvuk? :oops: kazdopadne ries tak ze kad dokupis center tak miesto budes potrebovat lebo je to riadny macek :tleskani
kocurik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyrr 1. 11. 2012 13:52

Ten centr hlavne vyborne hraje, je to poradnej macek :) Ja myslim, ze ne, Klipsch jsou porad podle me original USA a dokonce i made in USA...

S tim mistem to bude velkej problem, to uz je mi jasny ted.... Ta Emotiva je pravda mensi jen o kousek, ale vleze se mi do prostredni casti racku... U Vincenta je problem hloubka, toho tam nedostanu ani nahodou....
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod doloroso 20. 11. 2012 00:38

http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... user=91505 je to cele na predaj ak ma niekto zaujem, kamarat to predava, ide vyzsie ostava emo aj canton..

ja do vianoc zoberem bud http://shop.emotiva.com/collections/amp ... cts/xpa200 alebo http://shop.emotiva.com/collections/amp ... ducts/xpa2 a postovne budem riesit lodou za 40 dolarov cez http://shippshop.sk/ a je vystarane ;-) :tleskani
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 20. 11. 2012 13:20

doloroso --> Cena postovneho je zaujimava. Nemas info, ako dlho to trva lodou?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tyrr 20. 11. 2012 14:31

Odare ma to hacek, nevim jak k ty cene doloroso prisel, ale je nemozny, aby jsi sem dostal 80 liberni zesilovac za 40 dollaru, to se klidne vsadim. Sluzba na kterou hodil odkaz navic neumoznuje ani transport zbozi tezsiho nez 70lbs (coz XPA-2 ma) a navic ja jsem si temer jistej, ze zadna z tehle "preposilacich" sluzeb nedokaze poskytnout lepsi cenu, nez jejich vlastni dopravce. Sam jsem zkousel podobnou sluzbu (shipito) a byl jsem s tim spokojeny, co se tyce terminu dodani i obsluhy, ale cenove to rozhodne nevyjde lepe. Vyuziti techto sluzeb je vhodne podle me pouze pro zasilani zbozi z kramu, ktere nenabizeji international delivery...

Z Emotivy mi prisla kalkulace na dopravu XPA-5, ktery vazi 84lbs a cena je 340 dolaru. Opravdu pochybuji, ze se najde stejne kvalitni sluzba za vyrazne nizsi cenu...

Mimochodem ted jsou "predvanocni" slevy na jejich produkty a jsou tudiz jeste mnohem zajimavejsi...
Tyrr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 20. 11. 2012 14:38

Nevím jak ta služba shippshop.sk, ale takhle to má shipito(počítáno pro balík s XPA-2):

Kontejnerem to bude stát 175$ s pojištěním, k tomu si možná přidej ještě nějaké poplatky za uskladnění, protože tam balík bude čekat než se odešle kontejner(jednou za měsíc). Pak cesta 10-13 týdnů, řešení DPH a Cla v Polsku.

Oproti tomu DHL stojí 280$ včetně pojištění a v Praze je za 2-4 dny.

Teda mě možnost posílání přes kontejner přijde jako hovadina.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doloroso 20. 11. 2012 14:45

Odar píše:doloroso --> Cena postovneho je zaujimava. Nemas info, ako dlho to trva lodou?

mam, +- 5 tyzdnov :) + ti to pomozu preclit a predanit :) robia aj prebalenie tovaru v usa, snad by mohli supnut dnu faktrur na nizsiu sumu, lebo EMO to nechce robit.. :D ja do toho rozhodne idem! :) a asi zoberem rovno XPA-2 33kg 2x300w na 8ohm uuu, to bude velmi dlhych 5 tyzdnov :D

Dobry den p. H,
naklady by zalezali do toho aky typ dorucenia by ste si vybrali, ratali sme vahu 30 Pounds:
Priority USPS mail, dorucenie 6-10 pracovnych dni - 97 $
Express USPS mail, dorucenie 3-5 prac. dni - 134$
V pripade ze by Vam to vobec neponahlalo je mozno balik poslat aj lodou, dorucenie je do 5 tyzdnov a cena za postovneho by bola okolo 40$.
S pozdravom,
SHIPP SHOP team

to bolo nacenenie emotiva UPA-200
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 20. 11. 2012 14:52

Ak je to mozne tak, ako pises (podla e-mailu nie je dovod neverit ti), tak to posuva znacku Emotiva do uplne inej kategorie prave vzhladom na cenu dopravy. Ked to budes mat doma, urcite daj vediet, ako cela tranzakcia prebiehala.
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků