Jaký stereo zesilovač k wharfedale 10.2

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sands1 29. 10. 2014 12:19

Mozes si vymyslat dalsie urazky to nic nezmeni na tom ze su to len tvoje vymysly. Nikdy som nepovedal ze maju tieto hodnoty zhodne, tak si zas nevymyslaj dalsie hluposti. A kedze si mi nepovedal pravdu ked som sa pytal na tvoje porovnanie v slepom teste ako som pisal kazdemu je jasne ze len do blba opakujes veci ktore si si ani len neoveril v skutocnom porovnani.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 10. 2014 12:33

Předpokládal jsem, že nepochopíš :tleskani.
Pokud tvrdíš, že pro zvuk zesilovače jsou důležité jen uvedené 3 parametry a zároveň tvrdíš, že mezi zvukem AVR a stereo zesilovače za podobnou cenu není rozdíl, implicitně tím vyjadřuješ svůj názor, že mají tyto parametry shodné. To jsou jednoduché zákonitosti výrokové logiky.

A pokud mne obviňuješ z neříkání pravdy, nepochybně takové tvrzení umíš doložit věrohodnými důkazy, že... ;-)?

A mimochodem, kde je prosímtě v mém předchozím příspěvku jakákoliv urážka?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sands1 29. 10. 2014 13:08

Ved to kazdy videl pisal si datum kedy si ich (udajne) porovnaval pomocou DBT testu, co je jasne klamstvo a to vidno aj z tvojich prispevkov z toho dna. Ale vdaka za ucast v diskusii
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 10. 2014 14:15

sands1 píše:co je jasne klamstvo

Z čeho konkrétně tak soudíš :-)?

sands1 píše:to vidno aj z tvojich prispevkov z toho dna

Které mnou napsané věty v ten den přímo dokazují, že jsem test nedělal :-)?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sands1 29. 10. 2014 14:50

Denkez píše:
Petulda píše:Ta Yamaha (pozn.: R-N500) leží na opačném konci, je více bumcinkověkší.

To je ale pořádná hloupost.
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -n500.html
http://www.excelia-hifi.cz/yamaha/test/ ... _02_14.jpg

Tak to ano, ale od toho clena nic nezvycajne
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 10. 2014 15:06

Ano, ani tentokrát neumíš jasně a konkrétně odpovědět na jasné a konkrétní otázky.

Ale o nic nejde. Neboj, už tě nebudu víc trápit a zkoumat hloubky tvých neznalostí. Tvá tvrzení, že dynamické parametry zesilovačů nemají vliv na jejich zvuk, že charakter zvuku záleží jenom na šumu, frekvenční charakteristice a zkreslení, že za stejné peníze se dá koupit dům nebo ten samý dům s půdní vestavbou (=že stereo zesilovač a AVR za shodné peníze znějí shodně = mají shodně kvalitní a dimenzované součástky a obvodové řešení předzesilovače a výkonového zesilovače), tě už dostatečně diskvalifikovali z jakékoliv diskuse o hifi.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sands1 29. 10. 2014 15:15

Ty si vtipný človek, len čo je pravda. Áno nechcel som už reagovať, iba poukázať na ďalšie blbosti čo si tu prezentoval, ako správne Denkez upozornil a nie dokazovať tu tvoje klamstvá, lebo to je každému okrem teba jasné.

od Petulda 14. 7. 2014 19:37
Před nákupem svého současného stereo zesilovače s DACem jsem jej porovnával se stejně drahým AVR. Zvukový rozdíl byl obrovský a slyšitelný na první poslech.

1. Z príspevku je jasné že to údajné porovnávanie bolo niekedy v minulosti (nie 14.7.2014 ako si tu klamal)
2. Žiadna zmienka o kontrolovanom DBT teste
3. Z prvého posluchu nie je dokázateľný zvukový rozdiel
4. Na ďalšie výhovorky už naozaj nemá význam reagovať
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 10. 2014 15:59

Chápu, že díky absenci byť nejbanálnějších základů vědomostí o věcech, o kterých se zde tak zoufale marně snažíš diskutovat, a díky tvému opakovanému samozesměšnění zcela absurdními výroky, které jsem uvedl např. výše, ti nezbývá než debatu vést stylem co kdy kdo kde napsal. No, co jiného ti také zbývá...

Zesměšnil ses už několikrát v technické rovině, teď i v rovině neschopnosti smysluplné argumentace.

sands1 píše:1. Z príspevku je jasné že to údajné porovnávanie bolo niekedy v minulosti

Na základě čeho konkrétního se domníváš, že jsem měl možnost porovnat zesilovač a AVR jen jedinkrát v životě? Aneb tvůj bod 1 neobsahuje nic logického, z čeho by bez pochyb plynulo to, co se s marností sobě vlastní snažíš dokázat :-).

sands1 píše:2. Žiadna zmienka o kontrolovanom DBT teste

Hm, dnes jsem ještě neřekl, že svítí slunce a ono proto vyhaslo :-). Pokud nechápeš tuhle analogii, zeptej se někoho dospělého ve svém okolí.

sands1 píše:3. Z prvého posluchu nie je dokázateľný zvukový rozdiel

Pokud je rozdíl mezi přístroji výrazný, což mezi stejně drahým AVR a stereo zesilovačem bývá běžně, pak i první přepnutí mezi přístroji jednoznačně odhalí kontury rozdílů, které se podrobnějším porovnáváním už jen dopřesňují. To ví každý, kdo kdy nějakou aparaturu slyšel, a proto to ty nevíš.

sands1 píše:4. Na ďalšie výhovorky už naozaj nemá význam reagovať

Chápu, že si hážeš ručník kolem krku. Po tom, cos tu předvedl třeba s tím, že zvuk zesilovače závisí jen na třech parametrech a mnoha dalších "pravdách", se ti ani nedivím :-D.

Nechávám ti zde už volný prostor pro tvé "chlapské" slovo o dalším nereagování :-D.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dj wenec 30. 10. 2014 20:35

Kluci, místo aby jste radili, tak se se tu perete :)

Dneska jsem navštívil pana Pernikáře v Brně a měl jsem možnost poslechnout reprobedny VMA II micro, VMIIS a VMAISL.

Začali jsme regálovkama VMII micro, ve zvuku nic nechybělo, krásný detailní relaxační zvuk, opravdu mě velmi překvapili, určitě odvedou výbornou práci jako hlavní bedny pro stereo poslech.

Poté jsme přešli na sloupové VMII S, přibylo trošku basu, a tím i ubylo výšek, ale jen nepatrně, pořad se jednalo o vyrovnáný přednes, kde nic nechybělo, bylo spousta dozvuků a detailů. Krása

No a nakonec jsme připojili VMA I SL - toto je pro mě ideální stereo poslech, kde není potřeba již další investice do subwooferu. Bas šel ještě níž, výšky stále brilantní, středy perfektní. Opravdový zážitek.

Tak, a teď babo raď, do čeho jít :)

Jinak jsme pouštěli CD Monkey Bussiness - Happiness Of Postmodern Age 2013, zdroj pc, dac HTR Music Streamer II+, předzesilovač a koncák vlastní výroba. Kabely podle mě obyčejné. Nic extra.

Design, nádherný, zvuk bez chyby, pochvala pro českého výrobce, jen tak dál.

V.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 31. 10. 2014 03:28

Na VMAčka jsem tu nejednou upozorňoval ale lidi se toho asi bojí. Holt to nenese logo žádné světové firmy tak se tu raději řeší různé křápy které tento nedostatek nemají.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 9. 4. 2015 19:20

Hezký den všem po delší době,

dneska mi dorazil nádherný retro kousek, Pioneer SX 737 ve velmi zachovalém stavu, hraje to opravdu nádherně. Rád bych si ho ale nechal někde zkontrolovat, případně zrepasovat důležité komponenty tak, aby mi vydržel co nejdéle, nevíte prosím Vás, na koho se mám v ČR obrátit? Vím, že byl zde doporučován Lemal z Luhačovic, ten je ale nemocen.

Díky za radu
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 9. 4. 2015 20:12

Pokud se u pana Malaníka věci hnuly k lepšímu od dob http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=8966 http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?p=8868550#p8868550 atd. atd., tak proč ne, ale zkusil bych spíše
http://www.analogservis.cz/
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hoffi 75 9. 4. 2015 20:43

Určitě Analogservis. Pan Boukal je vážně machr :tleskani a retro mašinky má moc rád :love:
Hoffi 75
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 10. 4. 2015 16:28

U LM se toho mnoho nezměnilo takže raději ne. Snad jen pár lidí z něj už konečně něco vyrazilo.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 26. 5. 2015 18:26

Tak minulý týden jsem si dovezl stereo reciver Pioneer SX 535 od Lemala (měl jsem ho tam fakt dlouho, 1 rok, možná déle), nebral telefony, nereagoval na sms (ozvala se jeho dcera, pak ale taky nereagovala), tak jsem se rozhodl tam nadrzo zajet. Pan Lemal právě přicházel domů a stereo reciver mi předal, nic za opravu nechtěl. Údajně došlo k výměně koncového stupně. Popřál mu mnoho zdraví a ať vyhraje boj s velkou nemocí. Nadšeně jsem ho odvezl domů. Doma však zesilovač hrál cca 1 minutu, poté začal strašně chrčet, praskat, pak přestal hrát úplně a vydával to zvuk, jak kdyby někdo přistoupil s telefonem k bednám. Raději jsem to vypnul. Za tu 1 minutu jsem poznal, že stále levý kanál více šumí, než pravý, což tak bylo od první neúspešné opravy.

Bylo mi zde doporučováno, abych případně servis těchto starých zesilovačů řešil s firmou Analog servis, bohužel je to pro mě hodně z ruky. Neznáte prosím vás někoho šikovného z okolí Brna, Olomouce, Zlína, Hodonína, Přerova apod?

Chtěl bych mít jistotu, že se vše konečně podaří opravit, poté bych tam zavezl druhý stereo reciver Pioneer SX 737, který hraje, hraje nádherně, ale občas mi popraskává v pravém kanálu, při regulaci hlasitosti, nebo při dotknutí spínače repro A/B se mi praskání daří odstraňovat, ale je to otravné.

Díky za rady pánové

V.
dj wenec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků