Jaký stereo zesilovač k wharfedale 10.2

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 5. 2014 21:49

Těžko říct. Pokud ti Diamondy 10.2 přišly jako bumcinky, pak jsi jeden z opravdu mála. Většinou bývají naopak chváleny za vyrovnanou a v rámci ceny výrazně nadprůměrně zdařilou reprodukci.

V tomhle ohledu by ti mohl z vyjmenovaných vyhovovat Cambridge Audio. Jejich firemní zvuk je takový sterilní suchý. Ta Yamaha leží na opačném konci, je více bumcinkověkší.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod yajohny 10. 5. 2014 10:31

Petulda nekecaj sprostosti. Mam tu RN500 v spojeni s Dali Zensor 5 a ziadne bum-cink sa nekona. Tvoja zaujatost voci Yamahe je neskutocna. V minulosti som mal prave Onkyo a to bolo prave bum-cink ako popisujes.
yajohny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trymore 10. 5. 2014 10:37

Povedať na bedne že sú bum-cink je ako povedať na ženu s väčším zadkom, že nie je pekná... Každému sa páči niečo iné a osobne nevidím nič zlé na tom, ak hrá niečo ako bum-cink. Nie každý vyžaduje dokonale vyrovnanú frekvenčnú charakteristiku a myslím, že to ani nie je potrebné...

samozrejme, všetko v rámci normy, zas hudba bez stredného pásma nie je hudba:)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 11. 5. 2014 19:20

Musím uznat, že mi AQ Labradory 21 zněly lépe, slyšel jsem je se zesilovačem AQ M3, jde mi o to, abych s tím výběrem, co jsem posílal nahoře nešlápl hodně vedle, u cambridge se bojím, že to bude hodně syrové, u denona hodně hutné, u dalších právě nevím, Yamahu jsem nikdy neslyšel s ničím...Případně se nebráním jinému stereo reciveru, zesilovači. Ty wharfy mi fakt nezněly neutrálně, hráli fakt dobře, ale ne neutrálně :)
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 5. 2014 20:01

yajohny:
Měl by ses mírnit ve výrazech. Za prvé zde nekecám, ale píšu a za druhé nevidím v mém příspěvku cokoliv sprostého. Popsal jsem svou zkušenost. A jak jistě víš, celkový zvukový dojem vždy záleží na celém řetězci. Tudíž v jednom může ona Yamaha znít jako bumcink a ve druhém ne.

A má zaujatost vůči nějaké značce :-)? Mohl bys prosím vysvětlit, k čemu by mi byla dobrá :-D? Kdysi jsem doma měl výkonový koncák Yamaha a byl jsem spokojen...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dj wenec 25. 10. 2014 19:05

Rad bych se podelil o nove informace a zaroven bych rad pozadal o radu,wharfedale 10.2 jsem prodal,misto toho jsem si poridil AQ Labrador 21,jaky mi k tomu doporucite stereo reciver z mmc vstupem?libi se mi Yamaha RN 500,Cambridge Audio SR10, Onkyo TX 8050,pripadne mam moznost koupit starsi reciver Pioner SX 737,drive jsem mel Pioner SX 535 s Diamondama 10.2 a hralo to dobre. AQ jsem si poridil proto,ze maji teplejsi zvuk. Maji ale trosku tendenci ke sykavkam a prave proto bych rad zvolil vhodne zelezo. DIKY MOC
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prezdika 25. 10. 2014 19:35

Čeče a co těma neustálejma výměnama sleduješ? Pořád se pohybuješ ve stejný cenovce, myslíš, že si nějak extra polepšíš? Akorát tě to bude stát prachy, který kdybys pošetřil, tak bys moh jít vejš...
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 25. 10. 2014 19:36

Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sands1 25. 10. 2014 20:08

Ten Pioneer by som neodporucal, skor by si mal zacat uvazovat nad nejakym AVR, ak mas nevyrovnanosti vo zvukovom systeme
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 25. 10. 2014 20:55

AVR je dle me zbytecnost,chci jen stereo...Nema nekdo zkusenosti s porovnanim zvuku Yamaha RN 500 a Pioneer SX 20? A ten starsi vintage kousek Pioneer SX 737 je neprehraje? Nechal bych ho zrenovovat....

-- 25. 10. 2014 21:06 --

To Prezdika:

Snažím se najít co nejlepší zvuk, co mi bude vyhovovat, mám rád neutrální zvuk s teplejším charakterem, který nebude unavovat po dlouhém poslechu. Kdyby našel sestavu co hraje ala Beyerdynamic DT880, tak budu moc rád :) Od AQ beden právě očekávám více detailů a teplejší projev, ale nechci to zkazit zesilovačem/revicerem. Přímo u AQ mi doporučovali "anglický" zvuk. Cože z mého výběru je snad ten Cambridge Audio SR10, škoda jen, že nemá navíc USB s FLACem.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 10. 2014 21:11

Petulda píše:Ta Yamaha (pozn.: R-N500) leží na opačném konci, je více bumcinkověkší.

To je ale pořádná hloupost.
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -n500.html
http://www.excelia-hifi.cz/yamaha/test/ ... _02_14.jpg
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trymore 25. 10. 2014 21:15

Yamaha R-N500 stojí dva krát toľko čo Pioneer SX-20. Ale myslím, že v prípade Yamahy platíš skôr za tie funkcie. Vo zvuku nebude dvojnásobny rozdiel, ak vôbec nejaký.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prezdika 25. 10. 2014 22:21

ja tu yamahu mam a jsem s ni spokojenej, bohuzel momentalne kvuli malymu decku k ni nemam nejaky buhvijak skvely bedny a s jinejma jsem ji neprovozoval. podle toho co popisujes tak nevim proc ses zbavoval tech wharfu, pochybuju ze ty aqcka jsou lepsi, ja ty wharfy mel a vim jak hrajou. ty aqcka jsi evidentne kupoval bez predchoziho poslechu ze? a ted jsi zjistil ze to neni uplne to pravy orechovy a cekas ze to zachrani zesilovac...

hlavne neposlouchej sands1 a jeho nesmysly...
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod sands1 25. 10. 2014 22:39

A co presne bol nezmysel Prezdika?
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 25. 10. 2014 23:08

Pravda měni to jak fusekle a motá se v začarovaný kruhu.AQ ala sesik.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků