[Recenzia] Onkyo TX-NR609

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka L. 27. 3. 2012 09:51

v češtině jsem ho nikde neviděl
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 27. 3. 2012 11:41

najx píše:stalo sa vam ze sa vam sam vypol? par krat sa mi stalo ze sa zapol ventilator a receiver sa vypol.

Nasiel som to v navode, Setup, 7. Hardware setup, 7.4 AutoStandby - str.57, citujem:
When AutoStandby is set to ON, the AV receiver will automatically enter the standby mode if there is no operation for 30min with no audio and no video signal ipnut. AutoStandby is default ON.

A mala poznamka k tomu:
Set to ON, the AutoStandby function MAY ACTIVATE ITSELF during playback with some sources.

Co z toho vyplyva? Japonki inzinieri sice mysleli na to ze mozes zabudnut zapnuty receiver a sam sa Ti vypne, ale nedotiahli to do uplneho konca a obcas sa moze stat ze sa vypne len tak. :-D
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod najx 27. 3. 2012 11:49

no ja som sa k navodu este nedostal :roll: ale ta specialna japonska vychytavka ma dostala, hlavne ze kazdu chvilu maju novy firmwer. vypne sa aj aj ked je mute dlhsie zapnute ale s tym nemam problem. nevies nahodou ako spojazdnit last.fm? alebo ci sa da do onkya napichnut a pohrabat sa v systeme, bezi to na linuxe?
najx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 27. 3. 2012 12:17

To Ti zial neporadim.
Mne napadlo jedine riesenie - donutit ho prihlasovat sa s nemeckou alebo anglickou IP adresou, kde to funguje bez problemov. To ale znaci ze musis donutit svoj domaci router zmenit vonkajsiu IP adresu a to neviem ci dokazes, ja asi nie... Keby bol navod ako na to, pustim sa do toho, mam router s DD-WRT FW a ten dokaze sice divy, ale asi nie zazraky. :hm
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka L. 30. 3. 2012 15:13

Toto téma bylo často probíráno s jinými AV receivery - jakou ale máte zkušenost z provozem výstupu Pre out do II. zony ? Samostatný Pre out předních repro 609 nemá, tak bych chtěl provést výstup do stereo zesilovače takto. Na jaký vstup to mám na stereo zesilovači však připojit. Ne forech je v tom docela zmatek. Jde mi o to, abych mohl poslouchat kvalitněji stereo hudbu.
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slamka 30. 3. 2012 16:20

Nemam s Pre-Outom ziadnu skusenost, mam vsak zapojenu Zonu 2 a narovinu poviem ze co do pohodlnosti ovladania druhej zony je to zleeee...
Displej Ti nic neukazuje, takze Zonu 2 ovladas len intuitivne a navolit tam rozumny vstup je z tohto dovodu komplikovane. Aj cokolvek ine tam nastavit je komplikovane. V podstate fungujem len na "zapnutie a vypnutie" Zony 2, nic ine.

Hodi sa to vyslovene len ako doplnok (hudba do zahrady, do kuchyne, do kupelne), nie ako plnohodnotny vystup. Preto by som kvalitne pocuvanie stereo hudby riesil urcite inou cestou ako Pre-Outom a do dalsieho zosilovaca.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slamka 13. 4. 2012 22:26

Ako Vam funguje sort suborov prehravanych po sieti??
Mne niektore subory v adresaroch zobrazi a prehra v spravnom poradi, ine nie.. :hm
A pritom vsetky adresare maju u mna rovnaku strukturu a to
Kód: Vybrat vše
\artist\year-album\track-title.mp3

Metallica\1999-SM\01-The Ectasy of Gold.mp3

Co ma najviac stve, tak pri live albumoch sa mi stava ze receiver prehrava skladby pre mna v nepochopitelnom poradi, nakolko som si isty ze pomenovane mam subory aj tagy spravne. V dobrej databaze je zaklad. :D

Da sa mu nejako povedat podla coho ma radit subory? V navode som nic podobneho nenasiel..
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ojoj (novy) 21. 4. 2012 23:25

Nemáte někdo návod v češtině nebo slovenštině?
Mám 609 dovezený,manuál jen v angličtině,
bezproblémově jsem ho naladil, fungovaly všechny HDMI vstupy a pak jsem si "nastavoval" na jednotlivých vstupech HDMI hodnoty a teď mi funguje jen jeden HDMI vstup na sat vzadu a přední AUX a zaboha nemůžu dostat obraz z jiných HDMI do TV /v menu na TV se mi nezobrazuje na těch problémových vstupech obraz/
A přitom mám nastaveny u těch nehrajících stejné hodnoty jako u vstupu SAT....
ojoj (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Polo21 2. 1. 2013 20:05

Tak som si tento receiver zadovazil aj ja, celkovo sa mi pozdava az na vec ktora ma neskutocne stve ze pri zapnutie recevera sa mi zapne aj TV. Chapem to prezimoch ako TV/CD alebo NET kde ten obraz skutocne je potrebny ale nerozumiem ze sa zapne aj po zapnui TUNERa. Ake s tym mate skusenosti vy (hned po kupe som spravil upgrade firmwaru).
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod Slamka 2. 1. 2013 21:06

Riesenie je jednoduche - ked vypinas telku, vypni najskor receiver, zvuk sa Ti prepne na TV a az tak vypni TV.
Slamka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod najx 4. 5. 2014 18:53

zdravim, vsimol som si ze pri nastaveni 24Hz (vystup z ntb) sa mi film spomaluje - vypadavaju snimky, skusal som vsetky mody hdmi out a nic sa nezmeni. fw mam posledny Version 1141-1700-0010-9107

nemate podobny problem?
najx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasov 22. 12. 2017 23:21

Zdravím, chtěl bych se zeptat...
Začalo se mi stávat, že mi při změně režimu poslechu, vypnutí/zapnutí přístroje vypadne zvuk z nějakého reproduktoru (většinou se stane, že jede třeba jenom jeden z pěti).
Vždy mi pomůže jen najet do setup - speaker setup - level calibration - a musím projet všechny kanály, aby zase jely jak mají.
Ovšem pak při jakékoliv změně zvuk zase vypadne.
nevíte někdo, čím to může být? Dřív to nedělalo.....
Děkuji za odpověď.
vlasov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slamka 23. 12. 2017 14:34

Skusil by som asi "default" nastavenia, reset zariadenia do vyrobnych nastaveni.

Nakolko NET funkcie tohto receivra su na dnesnu dobu uz trosku okresane, receiver som zhruba pred rokom jednoducho doplnil o Bluetooth funkciu. Prikupil som externy bluetooth adapter. Maximalna spokojnost, jednoducha ovladatelnost.
Slamka
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků