Yamaha RX-V457 problem

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jogobelo 16. 11. 2009 20:13

Ahojte , mám problém s receiverom yamaha rx-v457 ,a to: niekedy mi ide zapnuť,ale v poslednej dobe sa zapne iba keď ho vytiahnem zo zásuvky ,a niekedy až keď ho vytiahnem viackrát asi 2-3x.
Nemali ste niekto niekedy niečo obdobné ? A ako ste to riešili ? Ďakujem pekne .
jogobelo
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 16. 11. 2009 20:57

Reklamuj.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jogobelo 16. 11. 2009 21:05

áno to by som,lenže tento model je starší a mám ho už cez 3 roky ... síce zaručák si viem potvrdiť sám,ale servis mi to asi ťažko uzná...

keby to bola nejaká maličkosť,tak si to dám urobiť niekam ,alebo aj sám ,keby som vedel čo tomu je .. :-(
jogobelo
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 16. 11. 2009 21:24

Ked nie reklamacia, tak znackovy servis. Ak sa to neoplati - cas na upgrade.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 11. 2009 21:32

Jestli to má elektronické spínání tlačítkem (resp. lze ho zapnout i přes dálku) zkus se podívat do návodu, jestli by nešel udělat reset. většinou se dělá stiskem několika ovladačů na čelní stěně při současném vytažení ze zásuvky apod.
Pokud to nepomůže, pak teprve bych volal servis.
Nezačalo to zlobit po nějakém výpadku v síti...?
anonymni

Odeslat příspěvekod jogobelo 16. 11. 2009 23:21

Začalo to blbnuť keď som do zásuvky na receiveri pripojil satelit a vtedy to zacalo blbnuť !! a keď som satelit odpojil tak receiver išiel iba keď som ho vytiahol a zase dal do zásuvky !

a našiel som v návode je nejaký reset,ale to je reset na výrobné nastavenia ..
a v popise problemov je : keď sa zariadenie nedá zapnúť,alebo hneď po zapnutí sa aktivuje pohotovostný režim : bol aktivovaný ochranný obvod --- skontrolovať pripojenie repro .... Všetko je OK .
alebo :Zariadenie bolo vystavené silnému elektrickému výboju --- treba ho dať do režimu spánku a odpojiť sieťovú šnúru,po asi 30 sekundách ju znovu zapojiť a štandartne používať. MAL SOM HO VYPNUTÝ aj celý deň a nič !

skúsim urobiť asi továrenské nastavenie :-( aj ke´d sa mi to moc nechce nastavovať potom ... ale radšej to ako servis !

EDIT 23:52
takže reset na tovarenske nastavenia nepomohol... zajtra to kompletne poodpájam a znovu zapojím !

nejake ďaľšie nápady ?

THX
jogobelo
Junior

Odeslat příspěvekod jogobelo 17. 11. 2009 20:48

Dnes som zaniesol 457 k doktorovi .... Mal som ju aj otvorenú ,ale nenašiel som tam nič také čo by napovedalo poruche.!

Skrátka zo spánku sa jej nechce prebrať ! Uvidíme čo mi povie doktorko !
Dám info . Zatiaľ ďakujem všetkým ..
jogobelo
Junior

Odeslat příspěvekod jogobelo 20. 11. 2009 18:25

Dnes som volal do nemocnice doktorovi a diagnóza zatiaľ predbežná : PROCESOR ... Ešte sa preveruje ... :-(
jogobelo
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 11. 2009 21:15

To bude nějaká blbost - kdyby byl nakopnutý procík, nešlo by to vůbec ani zapnout. NIKDY. Jedině jestli je to procík s integrovanou flash pamětí, která je poškozená - ale to by si pak nepamatoval vůbec žádné nastavení a při každém zapnutí by se nastavoval jinak - "jak by se mu chtělo". Tohle bych spíš přičítal závadě ve startovacích obvodech (RESET při zapnutí) nebo ve firmwaru. Prostě kdyby to opravdu bylo procíkem, ta závada by se opakovala jednoznačněji a FURT - ne pokaždé nějak jinak.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jogobelo 21. 11. 2009 08:52

Ahoj no včera aj doktor hovoril,že keď som mu ho donieslol ,tak ho skúšal a potom jemu už vôbec nešiel zapnuť.... Tak som mu dnes ráno volal nech ho donesie...
jogobelo
Junior

Odeslat příspěvekod djdd2008 17. 12. 2014 10:57

Na 99% to je špatný kondenzátor C405 na desce s řízením napájení (malá svislá vlevo vzadu). Jeho hodnota je 22nF/630V, pro jistotu je možné dát odolnější na 1kV. Je krásně přístupný, není potřeba ani vyndávat desku ven.

Pozor! V žádném případě nesundávejte kryt, pokud máte receiver v zásuvce !!!
Ta deska je umístěna tak blízko krytu, že dostanete zásah 230V, ani nevíte jak...

Obdobná napájecí deska je ve všech RX-V modelech, jen ten kondenzátor se může jmenovat jinak
https://www.youtube.com/watch?v=J42wDUzgx7s
djdd2008
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Endli 3. 7. 2015 16:54

Ahoj, tak to jsem rád, že jsem narazil na tuhle diskuzi, protože se mi včera objevil podobný problém u Yamahy RX-V467 staré necelých 5 let. Když ji zapnu, je slyšet jedno cvaknutí relé (běžně jsou myslím slyšet tři), na displeji se krátce objeví MAIN ON, hodnota volume (jde ji i měnit), ale asi po vteřině se receiver vypne. Pokud jsem ho zkoušel zapnout víckrát za sebou, tak už se pak nechtěl zapnout vůbec.

-- 3. 7. 2015 18:47 --

Už nejsem tak rád. :oops: Rozebral jsem receiver a zjistil jsem, že ten zdroj je jiný. Jsou tam jiné dvě desky spojené konektorem do pravého úhlu, takže kondenzátor C405 tam není. Neznáte náhodou někdo tento typ zdroje a jaký tam bude problém?
Přílohy
IMG_20150703_184015_změna velikosti.jpg
IMG_20150703_183956_změna velikosti.jpg
Endli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod poldi92585 3. 7. 2015 19:17

Ja si myslím, že problém bude v relátku, pretože tento problém som mal aj ja na starej veže a tam mi to blblo že sa zapla-vypla-zapla-vypla........ a tak donekonečna, až som dal vymeniť relátko a potom to išlo v pohode. Určite by som vyskúšal či neni problém v tomto :) .
poldi92585
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Endli 5. 7. 2015 10:39

Díval jsem se, že to relé má jen 4 vývody, takže jeden kontakt. Zkusím ho otestovat. ;-)
Endli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Endli 5. 7. 2015 11:41

Tak jsem teď zjistil,že to relé asi bude dobré, protože jsem na netu našel návod, jak se dostat do servisního menu pomocí podržení tlačítka Straight a následným zapnutím. Na displeji se mi objeví ADVANCED SETUP a následně REMOTE ID - ID1 a můžu měnit mezi ID1 a ID2. Dále pomocí tlačítka Program přepínám mezi INIT - DSP PARAM, ALL a CANCEL. Ale to je vše a nic dalšího se neděje. Každopádně v tomto režimu je pak i slyšet cvaknout ostatní tři relé (asi pro připojení repro výstupů).
Tak co teď? :roll:
Endli
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků