Homemade zesilovač Zetawatt

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 10. 2009 17:46

:mrgreen: Dobré!

Jj, to takhle Čínani okopírovali design tuším japonské čtyřkolky údajně podle fotografií. Jenže ta čtyřkolka měla na fotografii poměrně sjeté pneumatiky. A tak soudruzi z Číny vyrobili novou čtyřkolku se sjetýma gumama.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 4. 10. 2009 17:47

EKKAR píše:ESR je Ekvivalentní Sériový odpor (Rezistance) - čím je u dané kapacity menší, tím je kondík kvalitnější. Staré kondíky po vyschnutí ztrácejí jednak kapacitu, druhak jim stoupá ESR - a tím se ničí, neviditelně, ale bohužel funkčně.

Jasně, proto bych raději (být m-cool3r) v tom zesíku preventivně vyměnil elektrolity všechny.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 10. 2009 17:59

Jo, Kolega - přesně tak. A hlavně nesilom.rdně ty plastový oválný s vývody na jednu stranu - ony sice vypadají jako nepoškozený, ale na rozdíl od poctivě zapertlovaných hliníkových nádobek kolem gumovýho špuntu tyhle byly jen zalepený - a rozhodně ne hermeticky, za pár roků byly suchý jak Gorbačovův zákon. Vyházet a nahradit - však to nestojí majlant, kus bratru 2-3 kačky.

EDIT: Tak, vlákno vyčištěno, offtopic je tady: viewtopic.php?f=1716&t=1088093 .

M-cool3re, můžeme pokračovat, co říkáš?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m-cool3r 4. 10. 2009 23:04

Ano přesně, zitra odpoledne to promerim a dam vedet :-) diky
m-cool3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolega 6. 10. 2009 10:07

m-cool3r Poslal jsem Ti poštou 2ks MDA2020 i s podložkama. Snad to do pátku dorazí :-) . Přeji úspěšné rozchození toho veterána.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 10. 2009 10:21

Jo, zlom vaz - ale pozor, při tom oživování je potřeba dodržet postup, který už tady padl - nejdřív změřit napájecí napětí jak na samotném zdroji, tak pro operáky, potom teprve pustit napájení do koncových IO. A rozhodně bych se vyhnul použití hraničních hodnot Unap.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m-cool3r 6. 10. 2009 14:32

Takže zkontrolovány elektrolity u jednoho známýho-jeden byl suchej jak potok v letě :D vyměněno, čekám na ,,brouky'' :D
m-cool3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m-cool3r 6. 10. 2009 14:53

to kolega- Thanks moc :-)
m-cool3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m-cool3r 14. 10. 2009 12:35

Tak zapojeno, vyzkoušeno a ted to slouží u televize na buzení 2x2pasmo Tesla beden, zvuk solidní na sledovani Večerních zpráv :D, děkuji moc Ekkarovi a zvlaště pak Kolegovy za MDA2020 , Díky
m-cool3r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolega 15. 10. 2009 09:42

m-cool3r píše:Tak zapojeno, vyzkoušeno a ted to slouží u televize na buzení 2x2pasmo Tesla beden, zvuk solidní na sledovani Večerních zpráv :D, děkuji moc Ekkarovi a zvlaště pak Kolegovy za MDA2020 , Díky

Tak to je super :tleskani a není zač, jsem rád, že jsem Ti mohl pomoci a že se nakonec zadařilo! .... stejně bych ty IO už časem byl nucen "ekologicky" zlikvidovat, abych uvolnil místo pro jiné, novější :-) .
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 9. 1. 2012 20:53

Zetawatt, jsem kolem roku 2000, postavil jako ročníkovku na sš...

v původním zapojení, jsem si takřka hned odprásknul koncáky... netuším už jistě, jestli mám konce MBA2020, nebo TDA2020, nicméně od chvíle když jsem napájení ořezal zenerkama na cca 16,5V symetricky nebyl krom chrastícího potenciometru, který jsem musel vyměnit a postupně odcházejícich tandemových přepínačů vstupů (vyřazeny a použit páčkový) nebyl problém...

výkon je dostatečný pro to, aby třípásma s 6604 dohnal na konec sil...

zvukově je to mírně lepší, než AZS223, tj. dobré.

choulostivé je to na dvě věci, stabilitu napájení, a velmi dobré, až na první pohled předimenzované chlazení...

mám tam opravdu veliký blok z diod čkd, a ani ten při velmi dlouhé provozu na plný výkon nestačil a zesilovač začal po hodině plného výkonu ořezávat... takže je tam ještě ventilátor, spínané když je to zapotřebí..

běžný domácí provoz bez poškození sluchu zvládá s těmi pasivy s přehledem.

jestli se mi konce někdy podaří zničit (samodestrukci nepředpokládám po 11letech denního provozu) tak je asi budu velmi těžko shánět..

už tehdá, když jsem to dělal, byly na objednávku jako atyp..
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 1. 2012 10:24

pech. -> parádní škůdka v avataru... :-)
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pech. 14. 1. 2012 23:26

s tím pájením byl trochu problém, já mám na desce schvalně udelané širší cesty a navíc na napájení a výstupech po celé délce silně pocínované, aby nebyly ztráty a problémy...

nejhorší je, jak jsem psal, ten zes jednou oživit, pak už pojede na věky y zvukově je na tom, při obstojných sestavách co mu odpovídají, taky celkem přiměřeně obstojně

nechávám si ho krom toho že dobře a dlouho hraje taky pro citovej vztah... je mi jasné, že jsou lepší a už tehdy jsem ho postavil za cenu, za kteoru by se podobný uhnal v nějakém bazaru...

ale tenhle zetawatt je můj, je to moje práce a byť je to můj třetí, mám ho nejradši..

v kuchyni mám ještě jeden http://starestroje.blog.cz/0903/zesilov ... -azs-100-l ten je sice proti zetavattu slaboučkej, nicméně do kuchyně k menším bedýnkám tesla stačí a byť z něj cítím že ani frekvenčně není ideální (proti zetavattu horší hloubky a trochu omezený vejšky zhora) hraje tak nějak "líbivě" :-) na velkej kravál to ale nejni, zetawatt má výkon i na pořádnej kravál...

-- 14. 1. 2012 23:28 --

jinak škodovečka zde: http://galerie.autorevue.cz/showgallery ... puser=3177
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 1. 2012 12:58

Ten AZS-100 má ještě germánium v koncích, takže není divu že hraje tak jak hraje - je "měkčí".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pech. 16. 1. 2012 22:35

jj, je to germánium, třída B, tranzistorovej konec... já o tom vím...

ona je to nakonec prej i celkem vzácnost, v tomhle provedení se dělal jen rok, pokud vím,

pak byl modernější AZS101 (myslím s 810 v koncích) trochu jiný design, sluchátkový výstup....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků