Jaký Reciever místo ONKYO TX-NR686

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nyklos 20. 1. 2019 21:50

Ahoj,

mám sestavu repro Klipsch R-28F v sestavě do 5.1 s recieverem Onkyo TX-NR686.
Sestava na hudbu, gramec a k TV.

Přední Repro mají 8ohmů, citlivost 98dB, 150W
Subik ještě ladím, mám Klipsch R-12SW, ale nehraje a nejde naladit tak aby mě vyhovoval, takže budu měnit za něco co zahraje rychlejší basy a né ty dunivé.

Trošku jsem nabyl dojmu, že reciever je slabý, má sice psáno 165W (při 4 ohmech), ale s konstrukcí a se vším si říkám jestli do repro nejde reálně jen např. 30W.

Začal jsem velmi zvažovat o recieveru, který má každý kanál řešený samostatně a třeba umí realně poslat do kanálu 120-150W.

Mohl bych poprosit o nějáký názor jaký to bude mít efekt a pípadně o typ na konkrétní reciever?

Zavedlo mě to recieverům Denon či Marantz ve vyšších řadách s cenou nad 50k.

Moc děkuji za typy a za názor.

P.
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 20. 1. 2019 22:07

Podla merani v teste v konfiguracii 5.1 ma ten Onkyo vykon 98W/6 ohm.

-- 20. 1. 2019 22:36 --

Tento to da:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=4032
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lybuna 21. 1. 2019 01:14

to ozvučuješ tělocvičnu? máš hodně citlivé bedny, ty by měl bez problému rozehrát i slabší avr, ten výkon u receiverů musíš brát z rezervou, spíš to znamená, že každý jednotlivý kanál je schopný podat určitý výkon ale určitě to nedá najednou např. 700W, a u toho subu bych zkusil nejdříve laborovat s umístěním, nějak se mi nezdá, že by nezvládl filmovou reprodukci, na hudbu ho snad nepoužíváš?
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod nyklos 21. 1. 2019 07:16

Ozvučuji průměrný obývák, nicméně při trošku hlasitějším poslechu už je slyšet zkreslení a nepředpokládám, že by to bylo repráky.
Subík je fajn na filmové efekty a k hudbě ho používám a právě tam mi nesedí. Pozici jsem zkoušel ve všech rohách, ale rozdíl byl skoro nerozpoznatelný.
Budu testovat jiné suby, větší. Jsem domluven s jedním obchodem, že mi půjči, abych otestoval ve své dispozici. Chci zkusit aktiv/pasiv repro v aktivu.
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 21. 1. 2019 07:28

Co koupit nějakej konoec a použít onkyo jako AV procesor?
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nyklos 21. 1. 2019 07:35

Nebráním se ničemu, nejaký konrétní typ? Tyhle kombinace jsou trošku mimo mé začatečnické znalosti...

Děkuji
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 21. 1. 2019 09:00

nyklos píše:Ozvučuji průměrný obývák, nicméně při trošku hlasitějším poslechu už je slyšet zkreslení a nepředpokládám, že by to bylo repráky.

Tento tvůj předpoklad vůbec nemusí být správný, já bych si naopak vsadil na to, že ti zkreslují repráky. Tvé Onkyo má pro tak citlivé bedny výkonu dostatek.
Trochu tomu pomůžeš, pokud zapojíš bedny do bi-ampingu, AVR to podporuje.
Každopádně i když se rozhodneš pro pořízení výkonnějšího AVR, ověř si, zda ti skutečně při velké hlasitosti zkresluje AVR nebo bedny. To abys pak nebyl zklamaný.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 21. 1. 2019 09:11

Repro i AVR by neměly při snesitelné hlasitosti nijak zkreslovat, buď ty hlasitosti nejsou normální, nebo je něco hodně špatně s akustikou místnosti. Na tu bych se zaměřil jako první.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 1. 2019 11:42

Pro nyklos. Zdravím. Musím souhlasit s již vyřčeným. V AVR a dokonce ani v bednách samotných problém/vada nebude. Repro má vysokou citlivost a vysoký výkon zesilovače v podstatě nepotřebuje. Mám stejné repro (zapojené bi-wiring) a pouštím do něj muziku ze stereo receiveru Onkyo TX-8270, který má obdobný výkon jako diskutovaný AVR. Žádné zkreslení neslyším a to ani při hlasitosti na cca 60-65 a to je již pořádnej "kravál do tělocvičny" ... Co zapojení repro... ? Nastavení AVR... ? Pohledej spíše tam. :D
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nyklos 21. 1. 2019 12:46

Bi-Amp mám zapojený, tahám kabely 2x2,5 postříbřené.
Momentálně ve snaze ideálního rozložení předělavam dispozici obýváku o 90°. Takže rozsekaná podlaha,stěny.. V plánu těžké závěsy. Prostě trošku blázen.
Snažím se to nějak dovyspickovat abych mohl být spokojený uživatel.

Co se týká nastavení, myslím že jsem zkusil vše navíc onkyo neumožňuje až tolik nastavit.

Předky full band, centr 90Hz, zadky 80Hz, předky Bi-Amp a double Bass aby jel sub.
Pak vzdálenosti a korekce dB na reprakach...

Těžko udělat více, jen fakt hledám jestli jsem někde nemohl udělat vice.

-- 21. 1. 2019 13:47 --

Poslech 65-80.. podle zdroje... Klidné večerní hraní kolem 45-55
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 21. 1. 2019 15:28

Jestli to máš dobře zapojený (detail přiložen), tak pak opravdu nevím, kde by mohl být "zakopaný pes" a přes forum to asi nevyřešíme... Co kabely k AVR ze zdrojů hudby...(gramo)? Zdá se ti to zkreslení při všech audio vstupech... ? Nebo to dělá jenom přes USB, analog vstup, coax, optika... nebo vše... ?
Přílohy
TX-NR686_5.1 Bi-amp.jpg
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lybuna 21. 1. 2019 17:11

nepracuješ ve válcovnách plechu? tím by se ledacos vysvětlilo :-D protože v průměrné místnosti používat k tvým bednám na poslech hudby ještě subík a ještě k tomu volume na 80% mi přijde už moc, taky je dost obtížné naladit suba na hudbu i film zároveň, nehledě na to, že subík který se dá použít i na hudbu bude z jiné kategorie
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 21. 1. 2019 17:27

nyklos píše:Zavedlo mě to recieverům Denon či Marantz ve vyšších řadách s cenou nad 50k.

Nevím, jak konkrétní modely hrajou, ale když mi odešlo staré Onkyo 595, tak jsem ho nahradil novějším, ale velmi levným Pioneer VSX 527, které sice hrálo, ale bohužel hrálo hůř, než Onkyo. Tak jsem se rozhoupal a sehnal starší Arcam AVR400 a to musím říct, už hraje parádně, pevně, detailně...prostě je to jinde, než u předchozích AV.
Tím chci říct, že pokud už se budeš pohybovat v dimenzích okolo 50tkč, tak se poohlédni i po Arcam, Cambridge Audio, NAD, Anthem a podobných mašinkách. Budeš mile překvapen.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nyklos 21. 1. 2019 18:37

Tapir1:
Zapojené to mám 100% správně, jedu přes HDMI a optiku, respetkive to jede 100% času na HDMI. Zdroj nejčastěji NAS server nahledaný film/hudba přes TV.

Zkreslení je šlyšet když to hraje hodně nahlas (85+) a proto si myslím, že to je recieverem, protože už jede na hodně...
Ad2 nechci něják otevřít nesprávné téma, ale zapojen Bi-Amp zrovna 2x moc nepociťuji rozdíl a jestli je výkon dělený mezi kanály rovnoměrně, tak patrně to bude mít mizivý efekt.
Pano a gramec je malinko tišší, ale tam asi není co řešit. (třeba musím jet +10 pro stejnou hlasitost jako z Flac zdroje).

Lybuna:
fakt to není některak silné, dokonce je to zkoušené jestli je slyšet i něco venku a to jen v místě oken... Takže určitě to nepřeháním.
Se subíkem absolutní souhlas, nebo varianta 2 kusů ... ten hudební že by hrál furt a ten filmovej by se vypnul.. :-)
Koukal jsem na subíky co mají třeba 2 aktiv a 2 pasiv ... určitě to bude dokresovací co se nebude výrazně projevovat, což ten Klipsch je docela brutál, ideál k filmu.

Vagi:
Ty Arcam atp. to už je tak 150k což je asi zase extrém, ale zrovna včera jsem čertl moto Arcam kteří si zakládají na absolutní čistotě.
Jediné co bych se u těchto značek mohl obávat je jestli nebude problém v případě že by se tomu něco stalo (i když to zrovna polde konstrukce nejde předpokládat).
Určitě to bude hrát božsky, ale asi nejsem takový blázen (vysypat takovou raketu jinak bych to bral hned). Preferuji koupení nového stroje...
nyklos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 21. 1. 2019 18:43

3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků