Pioneer VSX-531D - problém s ARC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SpeederBB 30. 11. 2017 17:24

Zdravím,

Mám nově tento receiver a nefunguje mi korektně ARC. Vždy po zapnutí receiveru a TV nejde zvuk přes zpětný kanál do receiveru a musím mít propojenou TV a receiver ještě optickým kabelem. ARC se rozehraje až tehdy, když mám spuštěn jiný HDMI vstup. Konkrétně zapnu android box, který mám do vstupu Stream Box. Pak když ho vypnu a TV přepnu z HDMI zpět na TV, rozehraje se to. Ale po zapnutí to nejde nikdy. Nemá někdo nějaký nápad? HDMI kabelů jsem už zkoušel víc. ARC zapnuto v TV i receiveru.
SpeederBB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 30. 11. 2017 18:50

Vytáhni TV i receiver ze zásuvky,nech chvilku vypojeno,můžeš i vypojit HDMI kabel do tv z receiveru,i když to není nejspíš nutné,ale ničemu neublížíš.Po chvilce píchni ten HDMI do receiveru a strč do zásuvky receiver i TV.Zhruba 10 sekund se bude provádět inicializace portu HDMI.Kontrolka na receiveru během té doby nejspíše zabliká a zůstane vypnutý.Zapni ho i tv a mělo by to být OK.Předpokládám ,že v menu receiveru máš nastaveno v sekci HDMI volbu ZVUK přes tv-via HDMI a kabel HDMI v tv na portu HDMI ARC.
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod SpeederBB 30. 11. 2017 20:31

Zkusil jsem, ale bohužel se nedělo vůbec nic. Po zapnutí zpět do zásuvky se nikde nic nerozsvítilo ani nerozblikalo a po zapnutí receiveru a TV mi zvuk přes ARC nešel.
SpeederBB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarmilagorila 30. 11. 2017 21:50

Zkus to udělat ještě jednou i s tím android boxem,popř. ho vytáhni z HDMI a zkus prvně jen tv a receiver - ten postup výše ,je to pár minut času.Já měl ten samý problém jak popisuješ,ale na Pioneeru VSX 921.Tenhle postup jsem udělal a nevěřil jsem ,že to zafunguje ,ale najelo to super.Ty porty po nastavení si pamatují předchozí konfiguraci,jak se resetnou tím odpojením a nainicializují se nanovo tak by měly jet.
jarmilagorila
Junior

Odeslat příspěvekod SpeederBB 12. 12. 2018 21:08

Koukám, že jsem před rokem zapomněl napsat, jak to dopadlo. Teď zase řešim problémy, tak to můžu objasnit. Nakonec se tenkrát ukázalo, že ta televize prostě a jednoduše ARC nepodporuje. Zmátlo mě to, že někdy to přes HDMI zvuk vracelo, proto jsem nad tím laboroval. Ale regulérně to ARC nemá.

Teď jsem si ale vyměnil televizi s babičkou, když jsem zjistil, že ona na Panasonicu ARC má (TX-42AS600E). Říkal jsem si, že to bude fajn, když mi odpadne zapínání receiveru a zesilování na druhým ovladači při sledování TV. Jo...Prdlajs. ARC sice funguje korektně, ale receiver musim zapnout ručně, navíc to musim udělat dřív než zapnu TV. Když zapnu TV s vypnutým receiverem, přepnou se automaticky repra na TV a musim to vracet ručně v menu. Nemá někdo zkušenost u Panasonicu? Je tam nějaká ta přiblblá Viera link funkce, to mám pozapínaný, ale jde jen zesilování no (a nesmim zapomenout zapnout nejdřív receiver).
SpeederBB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 12. 12. 2018 22:14

S Denonem a PAnasonicem to fungovalo tak, ze pokud jsem na Panasoniku nastavil pres Viera Link menu Vyber reproduktoru na Domaci kino, tak sel zvuk do receiveru a ten se zapinal automaticky s TV. Pokud jsem ale vypnul receiver, tak sel zvuk uz jen do TV a muselo se to zapinat zase pres Viera Link. Takze pokud chces zvuk stale z receiveru, tak ho nevypinej samostatne ale jen pomoci TV. S receiverem Sony to funguje lip - zapnu receiver a zvuk jde jen z nej, nemusim do menu. S Pioneerem to mozna funguje zase jinak,
Jo a Android box Xiaomi mi CEC totalne *****, bud nejde zvuk z BD do receiveru nebo jiny problemy, takze jsem na nem CEC musel vypnout. Podobny problemy delal nejakej starsi cinskej prehravac,
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 13. 12. 2018 06:46

Mam doma kombinaci Panasonic tx-l42e30e a Pioneer vsx-1021 a tam to normalne fungovalo.
Akorat me to privadelo k silenstvi, tak jsem to zrusil a propojil optikou s TV.
Chtel jsem vypnout TV a poslouchat dale jenom radio, cvak, receiver se vypnul.
Zapnul TV, cvak zapnul se receiver.
To radeji dva ovladace a poustet podle potreby...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků