Audio k WDTV

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mahe 22. 11. 2018 10:52

Už pár rokov používam WDTV prepojené cez HDMI na starší TV, zvuk ide jackom do staršej veže a stereo dvoj-pásmove repro na počúvanie prípadne slúchadla. Pozerám filmy a počúvam hudbu (klasika/folk/soft_rock) aj koncerty z WDMyCloud, najnovšie online koncerty z webu = Digitálnej filharmónie. Izba je panelák cca 14m2, (žiadne volume 98% ani HiFi štúdio neplánujem!). TV aj veža sú už zastaralé, tak uvažujem o postupnej výmene - namiesto TV nový projektor a nový audio- systém k WDTV. Otázka je: aké AUDIO hľadať k tejto krabičke - vzhľadom na kvalitu výstupu, moju schopnosť rozlíšiť "kvalitu hudby" (klasiku kupujem/počúvam vo FLAC) a samozrejme aj "budget" :-)
Preferujem STEREO, žiadne 5+1 alebo 7+1... a hlavne počúvanie a pozeranie klasickej hudby/koncertov.

1. kúpiť len nové aktívne repro s optickým vstupom (našiel som len 1-2 ks) a pripojiť ich priamo na WDTV ?
2. kúpiť klasický malý mikrosystém AVR s analogovým vstupom (PMX-82EG?) aj "bežnými" reprakmi ?
3. kúpiť nový receiver s optickým vstupom a nové pasívne repro ? (časom gramo =mám cca 300 LP v skrini)
4. vykašľať sa na celé AUDIO a kúpiť len kvalitné plné slúchadla + D/A prevodník - pripojiť priamo na opticky výstup WDTV ?

Finančne uvažujem cca 200-300 EUR/ks t.j. á repro/AVR/Rec. nižšia cena a menšie výdavky potešia (najmä manželku). Základná otázka je - akú "kvalitu" audiosystému vzhľadom na plánovane využitie a jestvujúci výstup z WDTV považovať za rozumnú a účelnú ? Ktorú možnosť by ste mi doporučili ?
Mahe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bazi 36 22. 11. 2018 11:07

Pmx-82 urcite neni AVR mikrosystem.
Bazi 36
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků