SONY STR-DN1080

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Al_Capone 17. 10. 2018 21:54

Ten Pioneer na Amazonu nejde koupit - nedoručuje do čech...

Ruční ladění snad nějak zvládnu případně někoho seženu, kdo naladí... Když kvalitativně podobný ten AV receiver bude asi mnohem dražší. Když AV, tak bych už vzal ten více kanál, když stereo, tak pouze ten integrovaný zesilovač, Av receiver stereo je asi zbytečné vyhazování peněz pro mě, když stejně vše půjde z Pc...
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 17. 10. 2018 22:01

To rucne zladenie urcite zvladnes, a ano, kedze vsetko pojde z PC, tak ti staci zosilnovac.
Ja si napr. hudbu pustam cez siet zo sietoveho disku (alebo z internetoveho radia) a filmy cez multimedialne centrum. Okrem toho, som strasne pohodlny, takze mi vyhovuje to ovladat vsetko aj z mobilu, alebo z tabletu, a to aj z vedlajsej izby...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 18. 10. 2018 06:20

K tomu dnes stačí obyčejný levný chrome cast, abys doplnil veškeré síťové služby, rádia, přístup k NAS a mohl to pohodlně ovládat mobilem. Holt doba pokročila a to mluvíme o jednotkách let, nikoli desítkách.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Standyssek 18. 10. 2018 06:41

Dobrý den vybírám Tv 65" tak do 25tis co by jste mi doporucili. Koukam na Samsung 65"NU7172 nebo LG 65"UK6470PLC. Díky za rady a doporučení.
Standyssek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Al_Capone 18. 10. 2018 07:20

Ok ještě mám poslední dotaz - když budu chtit Sub vypnout, nepouzivat (treba k hudbe) - staci ho jedndoduse vypnout prepinacem na Subu? Jde mi o to, zda mu nebude vadit, ze do nej bude pripojen linkovy vystup RCA ze Sub out. Rikam si ze asi by mu to nemelo vadit, nebo je lepsi vzdy odpojit vstup primo od zesilovace?
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 18. 10. 2018 11:06

Standyssku,nevkladej do vlakna o hifi,dotazy k televizorům,na to mas jine diskuse!!!
Alkapóne,do subu bude pripojen kabel ze sub out,nikoliv z rca vystupu,normalne ho tam nech pripojeny,pouze sub vypni.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 10. 2018 11:25

Nie som si isty, ci bude stacit len vypnut sub. Pokial je sub nastaveny v receivery, deliaca frekvencia sposobi, ze do hlavnych repro ide len to, co je nad nou - a to aj pri vypnutom sube. Aspon ja to tak mam (Yamaha receiver aj sub). Niektore receivery maju moznost prepnut vystup na nieco ako "pure audio" a pod, kedy ide zvuk len do prednych repro bez obmedzeni (a akychkolvek k*rvitok). Inak mne sa na hudbu sub osvedcil, aj ked pri Dali Z7 bude pri hudbe naozaj zbytocny.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 10. 2018 12:48

tombas píše:K tomu dnes stačí obyčejný levný chrome cast, abys doplnil veškeré síťové služby, rádia, přístup k NAS a mohl to pohodlně ovládat mobilem. Holt doba pokročila a to mluvíme o jednotkách let, nikoli desítkách.

A ktory chromecast priamo podporuje DLNA ? A zapne a vypne ten chromecast aj ten receiver ? Ja ten chromecast totiz mam... A ano na kazdu funkciu najdes dnes "krabicku", ale ten receiver to ma vsetko v jednom. Len si za tie "blbosti" musis priplatit, hlavne v pripade, ze dokonca chces, aby to aj nejak hralo ;-) .

-- 18. 10. 2018 13:58 --

Al_Capone píše:Ok ještě mám poslední dotaz - když budu chtit Sub vypnout, nepouzivat (treba k hudbe) - staci ho jedndoduse vypnout prepinacem na Subu? Jde mi o to, zda mu nebude vadit, ze do nej bude pripojen linkovy vystup RCA ze Sub out. Rikam si ze asi by mu to nemelo vadit, nebo je lepsi vzdy odpojit vstup primo od zesilovace?

Subwoofer samotny ma standby rezim, ked na vstupe nie je signal, tak sa po urcitom case vypne. Ak by si chcel pocuvat repro bez subwooferu, tak funkcia Pure direct mozno vyradi aj sub out. To ale neviem iste, ako je to pri zosilnovaci, pretoze pri AV receiveri sa to vsetko da nastavit... Ale pokial bude uplne vypnuty (rucne vypinacom), tak signal na vstupe by mu vadit nemal.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Al_Capone 18. 10. 2018 20:16

Poslední dotaz (snad) - na spojení zesíku (Yamaha A-S501 - výstup Sub-Out) se Subem (Dali Zensor SUB E-9 - vstup LFE) potřebuji jaký kabel? Bude tam asi klasický RCA se CINCH konektory, jaký byste doporučili?
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod Al_Capone 24. 10. 2018 18:22

Tak konečně mi přišel zesilovač, tak jsem všechno zapojil a musím říct - zklamání :(. Jde o to, že pokud posílám zvuk přes optický výstup PC, tak zvuk je z repro takový "zaduněný", SUB ještě není připojen, jako kdyby to hrálo někde v jeskyni, hale, hrozný odrazy, zastřený, prostě to hraje špatně. Zajímavé - když kliknu na STOP písničky (vypnu v přehrávači), tak z Repro ještě doznívá 2-3 sekundy tohle dunivé Echo, jako když prostě v jaskyni promluvíte - dlouhý dozvuk. Není to místností, zesík jsem připojil přes klasický Jack sluchátkový výstup z PC, a hraje to dobře - žádné dunění, hraje to jak nejlépe umí přes Jacka. Upřímně by mi to možná i stačilo, ale kvůli tomu jsem si asi nemusel kupovat takovouto výbavu... Nenapadá Vás, čím by to mohlo být? - Podle všeho je problém někde před zesíkem, nebo spíše určitě je problém před kabely, protože repro hrají dobře... Že by to mohlo být kabelem optickým, výstupem z PC... Nesetkal jste se někdo s tím? Impedance je nastavená správně... Přes tu Optiku jako kdyby ten zvuk šel z dálky...

-- 24. 10. 2018 19:33 --

Protože jsem DEBILLLLL... já tam měl nastavený prostředí = hala :DDDDDDD

HRAJE TO DOKONALE!!!
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 10. 2018 18:37

No jeste aby nehralo...spolu s tema sloupama!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Al_Capone 24. 10. 2018 18:46

Teď mě nezaházejte kamením - ale upřímně skoro nepoznám rozdíl mezi tím, když to pouštím přes optiku nebo přes jack 3,5... To bude ale můj problém, ne techniky, a taky tou místností....
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 10. 2018 19:02

Vzdycky zalezi na kvalite vystupu,nikdo nevi jakou mas v pc zvukovku,treba neni nic moc.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Al_Capone 24. 10. 2018 21:27

Já měl za to, že PC je zde pouze médium a o kompletní reprodukci zvuku se stará zesilovač a repro. Když to tahám přes digitální výstup (optický), tak by na zvukovce nemělo záležet, nebo jsem zase trošku mimo? A případně - stojí k té mé sestavě ještě dokupovat zvukovku, případně jakou/ jaké cenové rozpětí? Teď mám základní desku Asus P8P67, je to herní základní deska, ale zvuk by snad měla umět taky obstojný. Spíš bych řekl, že to bude tou akustikou a mým hluchem, jako rozdíl poznám mezi tou optikou a jackem, ale není to nic - WAU, spíš 95 vs 100%...
Al_Capone
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 25. 10. 2018 07:05

Zvukovka se především stará o převedení digitálního signálu na analogový. Z toho plyne, že pokud propojíš PC se zesilovačem optickým kabelem, obcházíš DA převodník na zvukové kartě a využíváš ten v zesilovači (nebo externím DAC).
Pokud PC propojíš přes jack nebo jiný analogový výstup, využíváš DAC na zvukovce a zesilovač už bere analogový signál, který pouze zesílí.
Kvalita zvuku záleží na tom, kde je kvalitnější DAC.
Obecně se doporučuje propojovat PC s DAC přes asynchronní USB, které obchází (s příslušným ovladačem) všechny HW i SW úpravy vlastního OS v PC. Pak by se ti nestalo, že nějaké nastavení typu "hala" se dostane do zesilovače.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků