Je opravdu potřeba receiver ?

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FULLAUDIO 15. 1. 2018 02:38

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Moc se v A/V nevyznám a proto potřebuji objasnit toto:

Mám k dispozici 5 reproduktorů a 1 subwoofer, které chci použít jako domácí kino.
Filmy pouštím výhradně z PC, které má momentálně napojené tyto reproduktory přímo do onboard zvukovky (anologový výstup, prostě 3 jacky vedou ze zvukovky přímo do jednotlivých reproduktorů, skrze pasivní hub, který jen rozdělí jednotlivé signály z jacků do repro kabelů).
Reproduktory jsou všechny aktivní, takže žádný zesilovač atd. není potřeba.

Otázka je:
Existuje nějaký externí DAC, který by uměl dekódovat formáty jako je Dolby atmos, DTS atd. Prostě abych mohl mít kvalitní surround sound i bez A/V recieveru, který obsahuje spoustu věcí, které nevyužiji, jako je Blu-ray přehravač atd. a stojí často více jak 15k?

Hledal jsem trochu na netu, ale jak v tom nemám přehled, tak nevím jestli je to vůbec možné.
Podle mě by nějaký externí surround sound DAC neměl být zas tak velký problém, ale nějak jsem zatím neměl štěstí s hledáním.

Díky všem za odpovědi.
FULLAUDIO
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 15. 1. 2018 03:32

Ak by ti stačilo DTS a AC3, potom by ti mohla pomôct takáto krabička https://www.aliexpress.com/af/surround%20decoder.html?
Ale ak by si chcel natívny dekóder pre TrueHD, DTS HD, prípadne Atmos, asi sa bez receivera nezaobídeš. AV receiver BD prehrávač neobsahuje (aj keď nejaká výnimka sa nájde), ale má tuner. Existujú aj surround procesory bez rádia, ale to sú väčšinou drahé prístroje za niekoľko tisíc eur. Ja aspoň o ničom lacnom neviem...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků