Denon pma520

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 10. 2017 13:43

Ahoj,rád bych k sestavě Denon pma 520 a dcd 520 slušný nový regalovky v podobné hodnotě,tedy okolo 5000-8000kc. Má někdo zkušenost s komponenty Denon,s čím slušně hraji? Už jsem slyšel o heco victa prime 302,nebo polk audio t15.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 19. 10. 2017 17:08

No měl jsem silnější verzi Denon pma 720 a kupoval jsem ho na základě velmi dobrých recenzí.Nicméně jsem se tak přesvědčil,že na recenze se nedá brát zřetel.Ten zesilovač nestál za moc.Zvukově bez detailu a zahuhlaný zvuk.Takže ta 520 na tom bude podobně.Mám doma sbírku asi 7 levných zesilovačů z let 1977 až 1989 a všechny hrajou výrazně lépe.Jinak mám doma q acoustics 3020 a porovnával jsem je s regálovkama za 16 000 Kč a musím říct,že se jim vyrovnali .Ty q acoustics 3020 nemají za tu cenu konkurenci.Doporučuji.Ten Denon z nich ale dostane tak 50 % potenciálu co umí.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 19. 10. 2017 19:51

No,je pravda,že u denonu,který je spíš na pohodu a sametovost,pročež mu chybí ta trocha ostrosti,se všeobecně doporučuje najít hravější,otevřenější bedny s vyšší citlivosti,pravý opak Yamahy,ta potřebuje krotit,jen mi je líto,že spousta lidí,který jsou spokojený s denonem,jak s 520,tak se 720,nikdy nenapíšou,na čem ho hrajou,musí být nejake regalovky,které mu vyloženě sednou.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Radim Bezy 23. 10. 2017 19:18

Ahoj v minulosti jsem vlastnil Denon PMA 725 R dvě trafa , potom Denon PMA 700 a teď PMA 720 a pochybuji, že nějaké staré paštiky hrají o hodně lépe. PMA 720 je dobrý zesilovač, kvalitou primeřený ceně. Ta řada si drží stejnou kvalitu, hrají měkce a medověji, mi ten zvuk vyhovuje. Regálové nemám, mám pouze sloupy a to Magnát vector 77 a ty jim sedí. Mám je asi 20 let.
Radim Bezy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 23. 10. 2017 19:32

Já to slyším jinak.Potvrdil mi to i jeden majitel Hi-fi salonu,že ten Denon 720 je slabší průměr oproti např. NAD C 316BEE ,který je lepší.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radim Bezy 23. 10. 2017 19:50

Zdravím ten Denon hraje měkce, určitě jinak než např. Tebou zmiňovaný Nad. Ale podle mě za tu cenu není zvukově špatný, a s tím designem Nadu bych u mé ženy neuspěl. Jinak je to jenom spotřebka s limity odpovídající ceně.
Radim Bezy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 23. 10. 2017 20:00

JJ měkčí zvuk mi nevadil,ale chyběla mi detailnost a muzikálnost ,kterou ted mám u např.Nordmende pa 1000 nebo Dual cv-1260 ,které ted používám..Pravda design toho NADa je opravdu nic moc.I když tady jde hlavně o zvuk.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 23. 10. 2017 20:29

Bazi 36: hodně chválené a zvukově (prý) zábavnější jsou Dali Zensor 3...
Teď se doprodávají za super cenu cca 8500 Kč...
Sám nad nimi k mému low-end receiveru Onkyo uvažuji...
Ale jak na tom budou s Denonem nevím...
Ber to jen jako tip, jinak ty Q Acoustics 3020 jak píše petision jsou také hodně chválené...

recenze Dali Zensor 3:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/397-dali-zensor-3
https://www.whathifi.com/dali/zensor-3/review

recenze Q Acoustics 3020:
https://www.ketos.eu/recenzia-q-acoustics-3020
https://www.whathifi.com/q-acoustics/3020/review
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod david-g 23. 10. 2017 21:04

Slyšel jsem už vícero sestav Denon + Canton, i vysoké řady a nehrálo to špatně. Cantony mají ostřejší zvuk, který Denon umí uhladit. Určitě to není monitorově přesný zvuk, ale dalo se to poslouchat dlouho, aniž by z toho bolely uši :-)
KEF, Hegel, Denon
david-g
Junior

Odeslat příspěvekod petison 28. 10. 2017 11:22

Mam takie same spostrzeżenia. Miałem u siebie Dali Zensor 3 i Denona pma 720 ae i takie zestawienie grało bardzo, bardzo źle a najbardziej denerwowało zamulenie. No ale tak to jest jak się kupuje w ciemno sugerując się gwiazdkami w What Hi Fi (dali zensor 3) i krajowymi recenzjami PMA 720 ae w HFM, potem jest duże rozczarowanie.... Moim zdaniem PMA 720 - muzykalność zero!!! Dali Zensor 3 - ładny środek ale znowu niskie tony - dramat.

Překlad přes translator:
Mám stejné pozorování. Měl jsem doma Dali Zensor 3 a Denon pma 720 ae a taková kombinace hrála velmi, velmi špatně a nejvíce mi vadila zahuhlanost.. Ale to je tak, když kupuješ na slepo, řídíš se hvězdami v What Hi Fi (dal zensor 3) a recenzemi na PMA 720 ae v časopisech, pak je to velké zklamání .... Podle mého názoru PMA 720 - muzikálnost nula! Dali Zensor 3 - pěkné středy, ale opět nízké tóny - drama.

zdroj:
http://www.audiostereo.pl/dali-zensor-c ... 10200.html
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 29. 10. 2017 17:03

No heco jsem slyšel,(victa prime 302) a co je na nich úžasné,že za málo peněz hraji výborně i potichu,s velkou basovou složkou,dali jsou muzikálnější,bez basů a akustiky,tam je to basově už opravdu na subwoofer,což znamená další investici,ještě nádherné hraji audio monitor bronze 2,ale stále se začínám víc a víc přiklánět k Yamaha as301 + ty monitory bronzový,parádní zvuk oproti denonu,anebo to mít bez problémů a věřit vlastním usim v setu komponentu a repro v yamaze McR n670,zvuk perfektní,rozměry kompaktní,zpracování absolutní luxus a ta konektivita +funkce!!!

-- 29. 10. 2017 17:25 --

Také jsem nezmínil,že preferuji kvalitnější cd nahrávky typu jazz,blues,Diana Krall,Eva Cassidyová,Stacey Kent,z rokovejsich Eric Clapton, Sting, simply red,nepohrdnu pinkfloydy,direstraits.....zatím přehrávam na systému Panasonic pmx 80,velmi kvalitní dac 192/24,ticha cd mechanika,hi res bluetooth a k tomu masivnější třípásmové regály Panasonic,hutný,objemnejsi bas,vše šlape jak má,jen jsem se chtěl posunout k více hifi zvuku a je patrné,že denonem bych si mohl paradoxně pohoršit oproti stavajicimu systému,takže zřejmě přejdu k yamaze,ostřejší,přímější a detailnější přednes vítán!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 29. 10. 2017 17:48

Pokud chceš detailní kvalitní přednes,poslechni si ty Q Acoustics 3020.Nebo Bonbonusy.Ty jsem neslyšel,ale taky je chválí.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 30. 10. 2017 13:41

Už jsem o tom psal,ty Acoustic jsou bohužel zralý na subwoofer,málo basů a to už je pro mě zbytečná investice,ale bonbonusi jsem si byl s yamahou poslechnout v xavianu,super zvuk,jenže jsem si tam poslechl i hotový set od Yamahy mcr n670 a defacto stejný už hifi zvuk,ale mraky funkčnosti,výbavy,masturbační design,no prostě paráda!!!
Bazi 36
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků