YAMAHA RX-V765 a NTB

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HampelCE 11. 10. 2017 19:44

Dobrý den,
Měl bych zde dotaz se kterým válčím již dlouho a vůbec nemohu nalézt řešení.
O co sej jedná:
Mám zapojen NTB do zesilovače a ze zesilovače do TV. V NTB mám nastaveny reproduktory 5, které mám. Pokud zapnu jakýkoli film s více kanály, tak každý reproduktor hraje, tak jak je nahrávka. Problém nastává až v případě, kdy si zapnu cokoli s 2.0 zvukem (písničky, youtube, atd ...), tak zesilovač ve standardním režimu, tak pure direct ukazuje všech 5 repro aktivních.
Abych mohl mít zapnuté všechny repro v režimu 7ch stereo, tak musím změnit režim scény na jakýkoliv jiný (pro reprezentativní příklad na 7ch stereo). A takto když to udělám při zapnuté TV, tak mě zesilovač nepustí pro změnu a napíše pouze "Not Available" a mám smůlu, proto že NTB posílá pouze 2.0 přední.
Pokud chci mít zapnuté prostorové stereo, tak to mohu udělat pouze při vypnuté TV, kde si režimy mohu měnit na zesilovači dle libost. Jen nesmím zapnout TV, jinak se vše vrátí do předchozího stavu a zvuk jde pouze ze předních (2.0).
TV mám nastavenou na HDMI-CEC, abych mohl ovládat standardně hlasitost zesilovače pomocí ovladačem od TV.
Ještě jsem zkoušel zapojit výstup zesilovače, do jiného HDMI v TV a stále stejný problém.
Předem děkuji tomu, co bude vědět co s tím a poradí mě.
HampelCE
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor