Zesilovač (stereoreciever) k repro z počátku 80. let

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod philcol 19. 4. 2017 10:05

Zdravím,
mám na vás poměrně náročný dotaz, ale třeba mi někdo poradí. Otec má doma reprobedny, které byly původně určené ke gramofonu Tesla NZC 421 (20W 4ohm). Ty bedny pocházejí někdy z počátku 80. let a jedná se o dvou pásmové repro pravděpodobně s reproduktory Tesla a výhybky jsou dělané z namotávaných cívek a kondenzátorů podle nějakého tehdy návodu.
Teď by k nim táta chtěl připojit nově rádio, čili mě napadlo, že bych koupil nějaký starší stereoreciever, ale vůbec netuším, jaký by měl mít výkonové parametry. Poradíte mi?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 19. 4. 2017 10:16

Řekl bych, že jakýkoliv zesilovač ve starším stereoreceiveru bude překračovat parametry Tesla NZC 421.
Pro místní, kteří stále straší bubákem jmenovité impedance, by ten receiver měl mít alespoň 6 ohm výstup.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 19. 4. 2017 10:30

tyhle šmuňky nakrmí jakýkoli uplně základní stereozesilovač. Dokonce se dají koupit takové ty frajerské staré stroje, například Nordmende, které mají takové ty frajerské VU metry a páčky jak stíhací letoun. doporučuji aukro.

http://aukro.cz/hi-fi-komponenty-zesilovace-101037

-- 19. 4. 2017 11:32 --

třeba tenhle
http://aukro.cz/vintage-pioneer-sa-606-i6789818401.html
ale oni ty důchodci snajpujou aukro jak zběsilí, bůhví kam to až vyskáče.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 19. 4. 2017 11:41

Dobře a je nějaké omezení výkonu?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 19. 4. 2017 12:01

jestli myslíš jako, abys ty bedny nespálil, tak toho bych se nebál, tyhle staré zesilovače nemají velké výkony, navíc nepočítám, že rádio bude tvůj taťka nějak šťavit.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 4. 2017 15:35

Denkez píše:Řekl bych, že jakýkoliv zesilovač ve starším stereoreceiveru bude překračovat parametry Tesla NZC 421.
Pro místní, kteří stále straší bubákem jmenovité impedance, by ten receiver měl mít alespoň 6 ohm výstup.
Nepravdivá odpověď - pokud jsou bedýnky 4ohmový, JE POTŘEBA DODRŽET PRO JEJICH NAPÁJENÍ TUTO IMPEDANCI I V PŘÍPADĚ VÝSTUPNÍ IMPEDANCE ZDROJE SIGNÁLU, jinak je takovej zdroj přetěžovanej a hrozí až i jeho poškození. Že to někomu někde funguje není univerzálně použitelná pravda a pokud si z šíření takovýho blábolu někdo jako Denkez udělá životní krédo, pak bych mu přál, aby se o něj někdo staral stejně jako o dobytek, protože stejně jako ty hospodářský zvířata i Denkez je teplokrevnej živočich, nebo snad ne?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 19. 4. 2017 16:05

Řekl bych, že takových teplokrevných tady bude vícero.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 21. 4. 2017 12:21

Mám Nordmende 1050 .Hraje to parádně a výkon by byl akorát na ty tvoje Tesly(2x25wattů).U silnějších zesilovačů bys musel hlídat volume,ale také by to šlo.Přitom u toho Nordmende mám hlasitost na stupnici ,že je vodorovně tedy asi 20 % výkonu a hraje to dost nahlas.Stejně jako zesilovač co jsem zkoušel a měl 2x90 wattů.Na půlku by to už bylo moc hlasité,ale zvuk přitom není zkreslený. Stál mne 2000 Kč a je jako nový.Pokud chceš stereo receiver ,tak např. tento :
https://elektro.bazos.cz/inzerat/739448 ... JAPAN-.php
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 21. 4. 2017 16:48

Já bych tyhle fujtajxly, co mají čelní panel plný tlačítek nebral, to se velmi špatně opravuje. To radši něco čistě s analogovýma kroutítkama ve stylu nordmende.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 21. 4. 2017 18:05

Ještě k tomu výkonu, ono u těch tesel ne že by 25 W na kanál nestačilo, ale čověk musí počítat s tím, že mají velmi nízkou citlivost, takže je tam třeba prát cca 2x tolik výkonu, pro stejnou hlasitost, jako u zahraničních beden.

Navíc jak říká ekkarův oblíbenec VMAudio, když vyměníš tesly za cokoli zahraniční provinience, je to jako by sis ze zvukového přednesu odklidil hromadu hnoje. Tím však neříkám, že by nenáročnému posluchači na rádio nestačily.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod philcol 24. 4. 2017 16:02

Díky za tip, mám doma ale aktuálně nevyužitý Pioneer A-305R a starší tuner Sony, tak je možná tátovi přenechám.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků