Jaky mate nazor na H&B 3255?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stimpy 13. 4. 2005 08:10

Čau lidičky, chci koupit přehrávač H&B 3255, máte někdo zkušenosti? Napište plusy/mínusy, proč koupit/nekoupit.
A jak je to s NERO DIGITAL bude stačit podpora FW? Nebo je to záležitost HW?

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
stimpy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mars 18. 4. 2005 00:22

Ted jsem ho vychvalil nekde vedle - koupit pres acomp a s novym firmwarem je to delo. DTS, dlouhe nazvy souboru, dve velikosti titulku (srt, sub az na 3 radky, CZ v pohode) a prehrava i OGG. Jediny drobny zarhel - ten chip, co obhospodaruje dekodovani z XviD, to neumi moc dobre a bez predchozi upravy v jednom programu se film jemne cuka.
Mars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexum 17. 5. 2005 07:29

Uvažuji o koupi H&B DX-3255 ale uvažuji také o Panasonicu DVD-S47E. Panasonic má podle mého kvalitnější obraz a o ten jde především, nemyslíte? Chtěl bych znát názor někoho, kdo má nebo měl možnost porovnat H&B DX-3255 s jiným přístrojem.

Nevíte o nějakém testu na netu H&B DX-3255?
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 17. 5. 2005 08:30

Panasonic DVD-S47E? To snad nemuzete srovnavat s HB3255. Panasonic neumi prehravat divx, xvid, ani ogm. HB samozrejme ano. Jsou to rozdilne smerovane vyrobky.
HB3255 je v teto cenove kategorii pravdepodobne nejlepsi. Problem je, jako obvykle, s novymi firmware. Francouzsky vyrobce se k tomu moc nehlasi, takze pouze programuji nadsenci svepomoci.
Neprijemnost s chybnym prehravanim videa obsahujiciho packet bitstream pretrvava, je treba nejdrive zkonvertovat a prepalit. Dalsi problem je v prepinani vstupu televizoru pri pripojeni pres scart. Problematika je pomerne komplikovana, obratte se na forum firmy Acomp a dobre si ho proctete, at vite, co kupujete. Je to vyborny vyrobek, ale je treba znat jeho specifika.
Kvalita obrazu byla na dvou kusech, ktere jsem testoval, vyborna. Srovnatelna s Panasonic, pokud to chcete nutne takto porovnat. Funkcnosti ho vsak znacne prevysuje a stoji o 1000,- mene. Testy lze bez problemu najit na internetu. Pouzivejte vyhledavace.
Pristroj jsem si sam poridil domu, pokud mate konkretni dotaz, piste na shinji.ikari@post.cz.
5h1nj1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexum 17. 5. 2005 08:45

Zřejmě jste si dost dobře nepřečetl můj příspěvek. Mi je absolutně jedno že umí přečíst i jiné formáty. V době kdy dáte za DVD médium něco kolem 14 Kč,- si těžko budu pořizovat film ve formátu DivX. U DVD přehrávače je rozhodující faktor obraz a obsluha, proto si pořizujeme DVD filmy že ano. Problémy se scartem jsem taky četl a zdá se mi to jako docela velký problém. Recenzi jsem samozřejmě hledal ale nenašel. Počkám si raději na Panasonic DVD-S49E-S
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod Lexum 17. 5. 2005 08:53

5h1nj1 píše:Neprijemnost s chybnym prehravanim videa obsahujiciho packet bitstream pretrvava, je treba nejdrive zkonvertovat a prepalit.
Tomuhle nerozumím
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod Khostri 17. 5. 2005 09:48

Ohledně DivX - nejde o cenu media ale o to, že některé filmy a seriály na DVD nejsou a jsou pouze DIVX. A nemyslím nelegální. Mám na mysli konkrétně například Anime fansuby atp.
Problémy se scartem - závažný problém je to ve specifické konfiguraci. Pokud jí nemáte, je zbytečné odsuzovat přehrávač jen pro to.
Navíc ohledně Panasonicu - pokud se dobře pamatuji, tak na mém bývalém Panasonicu jednak nešla přehrávat DVD+R media (pouze DVD-R, což je pokud máte 90 procent + docela problém). Navíc ne všecha media mu byla po chuti.
A komfort ovládání je věcí osobního vkusu, ovšem že bych z Panasonicu padal na zadek, to tedy ne. Prodal jsem ho, koupil HB a jsem velmi spokojen. Anime mi to přehrává s titulky, DVD to přehrává bez problémů, tlačítka PLAY a STOP jsou dobře nahmatatelná (pro mě), tak nemám, co bych vytknul.
Samozřejmě si zvolte podle sebe, ale hanět řístroj pro to, že náhodou vidíte větší počet negativ mi nepřijde fér. Všechny přehrávače mají negativa, jen se o některých diskutuje více a o některých méně.
A značka Panasonic - mám televizi a že by technická podpora byla úžasná protože je to značka, to tedy není. "Máznutý obraz je v normě a parametry normy nesdělíme, protože jsou interní". tak bych asi shrnul komunikaci s technickou podporou.
Khostri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 17. 5. 2005 11:45

>Lexum: Vase pouzivani DVD prehravace je individualni zalezitost a tim padem pochopitelne i pozadavky na nej. Obavam se, ze tady ale resime 3255, cili i uplne jine pozadavky na funkci. Vase argumentace plati pouze pro Vas a lidi podobne zamerene, nikoliv obecne. Neco castecne vysvetlil Khostri, ja uz do toho nebudu zabihat.
Je pravda, ze skutecnych recenzi je poskrovnu, nejaka mala vysla, tusim, na tvfreak.cz. Jinak, za nejlepsi recenzi povazuji forum acompu, kde se vyjadruji uzivatele pristroje.
Problem ohledne packet bitsream je tam taktez velmi dobre vysvetlen. Zde nema cenu zabihat do podrobnosti. Ze pretrvava jsem myslel tak, ze se o tom vi, ale vyrobce stale neopravil firmware (takovy zasah nekdo jiny tezko udela). Problemy se scartem jsou pro nekoho problem, pro jineho naopak vyhoda. Ja osobne jsem maximalne spokojen s tim, jak prostroj ovlada prepinani vstupu a nechtel bych, aby to bylo "spravne" podle nekterych ostatnich uzivatelu.
5h1nj1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexum 18. 5. 2005 10:04

Tak jsem si ho objednal, zítra by měl přijít. Nakonec mám 14denní lhutu pro odstoupení, v nejhorším ho vrátim.
Lexum
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků