Sestava PC pro přehrávání 4K filmů

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Che.s.ter 13. 1. 2019 19:11

Zdravím Vás.
Nedávno jsem si koupil televizi Samsung Qled (QE55Q6FN). Sestavil jsem si pc který by měl přehrát filmy ve 4k v maximální kvalitě. Bohužel se filmy cca o velikosti 60-70gb s bitrate 50-60mb/s sekaji. Moc prosím, nevíte v čem může být problém? Jestli to nezvládá OS nebo grafická karta? Níže uvedená sestava hw.

Grafická karta: GIGABYTE GT 1030 OC 2gb
Procesor: i3-8100
Ram: 8gb 2666mhz
Disc: 180gb ssd
Základní deska: MSI B360M PRO-VDH
Che.s.ter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod simy 13. 1. 2019 20:03

Dobrý den. Jak přesně prehravate filmy? Pokud je připojena TV přes dlna server na PC, tak se tři prehrava z disku a nezatěžuje to PC jako takové, to neprehrava film, pouze posila data do TV. Většinou bývá problém s rychlosti Wi-Fi/sítě na TV.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod Che.s.ter 13. 1. 2019 20:05

Přes hdmi 2.0 windows 10 64bit, všechny přehrávače stejně... VLC
Che.s.ter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mdeejay 16. 1. 2019 21:42

Řeším podobně co ty. Není to žádné velké trhani, jen malé. Ještě zkus na gpu v nastavení rozlišení dat 24Hz. Určitě tam teď mas nastaveno 60Hz. Uvidíš jestli to pomůže.
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod STAVA 18. 1. 2019 20:38

Mikrocuky jsem také ladil, na starších PC. Dobře vím, jak to člověka vytáčí. Když hraju z TV, tak některé kodeky a filmy prostě nestíhá, tam je pak řešení jasné, hrát z notebooku.

Podle mých zkušeností tohle vypadá na problém s kešováním (nejspíše disk v PC, které přehrává) nebo se sítí. Já přehrávám i na Macbook 12", tam je CPU něco kolem 1.1GHz, problém nemám. Různé PC u TV u kámošů co jsem viděl/instaloval na eco procesorech také nemají problém, takže CPU a GPU bych zatím neřešil. Pokud chceš mít jistotu, tak pusť něco přímo z externího disku připojeného k PC přes USB3, tam je datový tok daleko za požadavky a OS na něj moc sahat nebude. Mělo by to jet, pokud budeš mít stejný problém, tak už řeš jen OS a Software, případně setup karty, ale tady jsem problém neměl ještě nikdy a dnešní karty jsou daleko za běžnými potřebami.

Pokud vše pojede, tak zkontroluj rychlost sítě, zda je opravdu dostatečná. Slušná WiFi dneska dá reálně 30MB/s, kabel pak, gigabitový, i přes 100MB/s. Pokud je síť na hraně s rychlostí nebo jedeš přes levný router, pak mikrocuky jsou na světě hned. Většinou stačí nastavit QoS nebo jakoukoliv prioritizaci co najdeš v nastavení, ale pokud AP nestíhá, nebude prostě stíhat dál.

Pak to chce zkontrolovat disky, hlavně pak kešování Windows a uspávání disků. Pokud hraješ ze serveru co je v nějakém super-eco režimu, může disk probouzet kdykoliv se přehrávač dotáže na další data a to pak jsou cukání hned a pořádný. Jelikož jsou to mikrocuky, tak o uspávání nepůjde, spíše o kešování na lokálním disku, cuky z antiviru apod. S SSD diskem bys tyto problémy neměl mít.

Přeji hodně úspěchů u laborování!
STAVA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mdeejay 20. 1. 2019 05:59

A nemají na to vliv právě i filmy, které jsou natočené v těch 24Hz? Když si to TV při přehrávání filmu z PC sama nepřepne, tak jede na 60Hz a to může dělat taky to občasné cukání...
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod Che.s.ter 25. 1. 2019 20:19

No tak všechno frčelo. Ale neuvědomil jsem si že windows nemá zápis hdr. Takže filmy jely jen v 8bit a bez dynamického kontrastu. Když zapnu hdr ve win tak se každý film dost seká. 24hz všechno jsem zkoušel. To pomohlo když nebylo aktivní hdr ve win. Ale teď nepomáhá nic a seká se to dost. Nevíte co dál?
Che.s.ter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Darrick 23. 6. 2019 01:37

hrabal jsem se na netu, mám 4k film s 47MB/s, BsPlayer při otevření filmu zamrzl, bych si to pouštěl jen posunem posunem časové osy.
VLC který mám jako primární přehrávač již ve verzi 3 který má zvládat pravé 4k tak ten se nehorázně seká.
Odpovědí je Media Player Classic Black Edition jediný přehrávač u kterého se film nezačal sekat po prvních 3s.
Opravdu si nejsem jistý ale klasický HDD by měl zvládat za předpohladu že je to SATA 3 v SATA 3 konektoru na desce s podporou SATA 3 by mělo čtení dosahovat kolem 150MB/s, když jsem koukal na staré testy mích HDD tak průměr je 100MB/s a nejnižší naměřená rychlost byla nějak kolem 58MB/s. SATA 2 dosáhl minimum 50MB/s a ATA 12MB/s!!! a Externí ATA přes USB 2 27MB/s, úředpokládám že tam je nějaká vyrovnávací cash která zajistila plynulejší přenos dat a né propady z 58MB/s na 14MB/s.
Z mého hlediska ATA HDD pokud je nový nebo nepoužitý by měl zvládat 4k, ale určitě tohle nedoporučuji, jinak nový SATA 3 dosahuje čtení 200MB/s, ale staré testy jsem dělal v HD tune a nové v Cristal disk které asi nebudou přesné.
Darrick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ale 7. 5. 2020 16:46

Řeším zadrhávání, sekání videa "vedle" na foru o počítačích - viz TOTO TÉMA tam. Zkusím se takto zprostředkovaně zeptat i tady, nemáte někdo zkušenost? Neřešili ste to někdo?

Díky za každou radu, už jsem zoufalý...
C220d (S206)
ale
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků