Yamaha CD-S300

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pepa z lontu 23. 11. 2018 16:37

Dobrý den
Máte někdo zkušenost s tímto základním přehrávačem od Yamahy?
Odešel mi už druhý letitý Technics a chtěl bych něco, co pár let vydrží a bude spolehlivě hrát. Moje nároky nejsou nijak vysoké, zvukově mě asi vyhoví téměř jakýkoliv přehrávač. Mám však jednu špatnou zkušenost právě s Yamahou. Před pár lety jsem si neuváženě pořídil Blu-ray, také to byl základní model (BD-S473), který mě bohatě stačil po stránce kvality videa, funkcí atd, moc se na filmy nedívám. Naivně jsem se tenkrát domníval, že si na něm budu pouštět i CD, ale to opravdu nehrozí. Zvukově nic moc, což bych pochopil, ale hlavně mě totálně zklamala velmi hlučná mechanika, je v tom něco jako levná CD mechanika z kompu, vrčí, hlučí, no naprosto nepoužitelné na poslech hezké muziky, zejména při nižší hlasitosti.
Takže mám obavy, zda podobná hrůza není v tom jejich CD přehrávači. Jsem starší ročník a tedy zvyklý na ty straré robustnější mašinky, které nevyluzují téměř žádné rušivé mechanické zvuky, zrovna ty Technicsy (SL-PG480) byly z tohoto pohledu pohodové. Plánuji receiver Yamaha, zatím nevím, zda nový, či ojetinu, tak by se mi líbilo CD stejné značky. Takže má cenu dát sedm tisích za fungl nový CD, nebo si mám zase za pár stovek pořídit nějaké dvacet let staré, ale tichoučké bazarové retro? Rozhodně nechci dávat několik desítek tisíc za kvalitní současný model.
TX-8270, C-7030, KX-500, BD-S473, TD 190-2, LX44
Pepa z lontu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 23. 11. 2018 20:45

Pokud hledas cd prehravac teto cenove kategorie,precti si neco o cd marantz 5005,skvely d/a prevodnik,diskretni soucastky,hdam 2,vyborny sluchatkovy zesilovac,naprosto ticha mechanika atd,atd. Vim o cem pisu,vlastnim prakticky shodny 6006.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 29. 11. 2018 23:12

Marantz, vč. toho receiveru, bude lepší volba než Yamaha. Obzvlášť ty levné nejsou ani zvukově neodolatelné.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků