Vyber receiver + repro do 1200 eur

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Domino_ 6. 10. 2018 21:53

Ahojte, hladam receiver + repro max do 1200 eur. Kedze tem je to vela, no nic co by sa mi hodilo skusim specifikovat.

- repro 2+1. 5 a 7 kanalove nevyuzijem ani do buducna neplanujem mat tolko reprakov v obyvacke
- mal som vybrane stlpove repro DALI Spektor 6, ale ked tak rozmyslam viac by sa mi hodili regalove (lepsie by som ich umiestnil) O co pridem pri regalovych a ake, aby boli porovnatelne s tymi stlpovymi? Aj subwofer, aky? Ak by mali byt regalove "horsie" isiel by som do stlpov.

- Co sa tyka receivera ocakavam pripojenie na net, wifi (receiver bude trvale prepojeny pocitam ze s HDMI s TV). Chcel by som samostatny kanal resp dva / tri (neviem ake moznosti sa pounkaju) na repro do kupelne, WC a terasa (mam dotiahnuty kabel - bude tam klasika stropny repro v SDK nic speci). Na receiver by som sa chcel vediet pripojit bezdrotovo pomocou notebook / mobil, ... Neviem este ake vychytavky by sa mohli hodit. pozeral som aj na bezdrotove prepojenie repro - niektore ponukaju takuto moznost no nenasiel som viac info a aka by bola cena takychto repro (to by sa hodilo ak by som napr. chcel repro na terasu, resp. mozno bezdratove pripojenie repro WC kupelna? Su taketo moznosti? Cenovo dostupne..)

Rozmery a dispozicia obyvacky v prilohe

Jednoducho hladam nieco na trvale pozeranie TV a pocuvanie hudby co by malo aj dostatocny vykon - nech to hra poriadne :).

Dakujem



Viac nájdete na https://www.kohutaudio.sk/reprosustavy/ ... gJ3ofD_BwE
Přílohy
Obyvacka.jpg
Domino_
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 10. 2018 07:42

To si si vybral zle vlakno, mal si to dat do forum-1722/Kompletni-sestavy-a-All-in-one-systemy.html . Co sa tyka receivera tak Onkyo TX-8270, ma to, co pozadujes, pripojenie na net a cez bluetooth, pripojenie TV cez HDMI, vystupy na dva pary repro... A je v "tvojej" cene. A co sa tyka reproduktorov, tak Dali Spektor 6 nie je zly vyber (alebo Dali Zensor 7). Dalsi tip su Q Acoustics 3050i. Regalove repro by mali byt umiestnene na stojany (nie na regal), takze v tom pripade moc miesta neusetris. Regalove repro bude mat menej basov a budes potrebovat subwoofer (hlavne v tej tvojej miestnosti, je pomerne velka). Na druhej strane regalove repro v rovnakej cene ako stlpove bude kvalitnejsie. To je na tvojom rozhodnuti, co uprednostnis...
Tip na regalovky + subwoofer v tvojej cene je Dali Zensor 3 + Dali SUB E-9F alebo Q Acoustics 3020i + Q Acoustics 3070S. Moznosti je ale vela, ak mozes, chod si to vypocut do nejakeho hifi studia.

P.S. nepisal si, ci chces iba nove, ale to moze byt aj bazar...
https://elektro.bazos.sk/inzerat/902043 ... A-II-S.php
https://elektro.bazos.sk/inzerat/897298 ... nd-240.php
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domino_ 7. 10. 2018 09:27

Dakujem za odpoved.

Neskoro som si vsimol, ze ta druha tema nie su iba all in one systemy, ale aj kompletne zostavy. Ak to vidi admin nech presunie

Znova som prehodnotil stlpove / regalove repro. Zostanem predsa len pri stlpovych. Wofer mi nijako nevyhovuje. A ak este maju byt regalove na stojanie tak to uz celkom straca vyznam

Nove Dali spektor 6 dokazem kupit za nieco okolo 550 par. Dali Zensor 7 su cca o 2 stovky drahsie. Q Acoustics 3050i su cca o 100 drahsie no nevyhovuju mi dizajnovo. Asi Spektor 6 za tu cenu nie je co riesit z pomedzi tych troch (ak by boli nove)

Uvazoval som aj na bazarom co sa repro tyka - takze nemusia byt vyhradne nove. Ak ta ponuka je fajn aj by som to spravil takto. Tie co si zaslal Wharfedale Diamond 240 vyzeraju ako velmi dobra ponuka. Aspon podla ceny kedze nove stoja okolo 100 a predavaju sa v bazare za 680. Bol by to citelny/vyrazny rozdiel voci Dali spektor 6? Ak vies o viacerych takychto ponukach kludne sem s nimi :)

Pozrel som Onkyo TX-8270 //160 W/ch, dvojkanalovy. Cena sa hybe niekde na urovni 630 eur. Ja som pozeral tieto:
PIONEER VSX-933-B //135 W/ch (cena 450 eur)
Onkyo TX-NR686 //165 W/ch při 6 Ω (cena 570 eur). Tento sa mi pozdava najviac
Onkyo TX-NR575E //135W/ch (cena 414 eur)

Tie co som uviedol vsetky su vsak 7 kanalove. Otazka ma vyznam hladat 2 kanalovy ked vacsina uz su 5/7 kanalove za nizsiu cenu? Kupit teda 7ch a pouzivat ako 2 ch. Alebo sa mylim? Dalsia otazka ci tie vykonove udaje naozaj zodpovedaju realite, resp. na co sa pozerat.
Domino_
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 10. 2018 09:45

7 kanalovy receiver nepotrebujes a stereo receiver bude kvalitnejsi za tu istu cenu ako viackanalovy . Na tie vykony sa nemusis pozerat, vsetky budu dostatocne pre tvoje vyuzitie. Tie Whafedale budu mat urcite viac basov. Este som nasiel mensie Whaferdale Diamond 230 https://elektro.bazos.sk/inzerat/901741 ... nd-230.php .
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2018 10:52

Psal jsi o HDMI a to z dvoukanálových receiverů splňuje pouze to Onkyo TX-8270. AVR nemají smysl a kvalita zvuku bude horší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 10. 2018 11:34

No aby sme nezabudli, s HDMI su tu aj Onkyo TX-L20D Slim/Pioneer SX-S30DAB (zosilnovac triedy D so spínaným napájacím zdrojom) ale myslim si, ze kvalitou budu za tym Onkyo TX-8270.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domino_ 7. 10. 2018 11:49

anton12345 píše:7 kanalovy receiver nepotrebujes a stereo receiver bude kvalitnejsi za tu istu cenu ako viackanalovy . Na tie vykony sa nemusis pozerat, vsetky budu dostatocne pre tvoje vyuzitie. Tie Whafedale budu mat urcite viac basov. Este som nasiel mensie Whaferdale Diamond 230 https://elektro.bazos.sk/inzerat/901741 ... nd-230.php .


Tak som z toho troska zmateny. Mame Onkyo TX-NR686 7 kanalove, ktore je lacnejsie ako 2 kanalove Onkyo TX-8270. Podla toho co pises bude za rovnaku cenu mat vzdy kvalitnejsi vystup 2 kanalovy system co je pochopitelne. Lenze v tomto pripade je 2kanal system drahsi ako 7 kanal.

Keby ze si mas vybrat medzi novymi Dali spektor 6 za 550 alebo pouzitymi Wharfedale Diamond 240 za 680 eur resp. pouzitymi Whaferdale diamond 230 za 500 eur co vyberies? Bude citelny rozdiel? Nie som profik co sa tyka pocuvania kvalitnej hudby ani si nepotrpim na uplne ze malickych detailoch za "vela eur" no kvalitny vystup viem rozoznat. Nechce sa mi chodit pocuvat to niekde ku predajcom.

Budget sice mam 1200 eur, no to je strop a rad by som bol niekde okolo 1000 e ak by to nemalo mat zasadny vplyv na kvalitu/vykon sustavy. Poviem priklad ak za 1000 e poskladam zostavu, ktora sa bude nepatrne lisit od zostavy za 1200 e a bude splnat poziadavky, tak radsej usetrim. Ak by rozdiel mal byt "skokovy", tak aj priplatim. Otazkou pre mna je ci v kategorii "do 1000 e" za receiver + repro vobec su "skokove" zmeny, alebo len ci sa nebavime o "tazko" postrehnutelnych detailoch pre mierne nadpriemerneho posluchaca :).
Domino_
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 7. 10. 2018 11:54

Spatne,ten skokovy rozdil je v kvalite sterea,oproti avr v podobnych cenovych relacich a v bazarovych kouscich oproti novym,tez v podobne cene!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Domino_ 7. 10. 2018 12:14

Takze ak tomu spravne rozumiem medzi viackanalom a 2 kanalom v rovnakej cenovej kategorii je skokovy rozdiel (dvojkanal je omnoho lepsi). Rovnako je skoskovy rozdiel medzi novym dvojkanalom a pouzitym 2 kanalom z bazaru? V bazare mozem za rovnaku cenu kupit omnoho lepsi kusok ako v sucasnosti za tu cenu novy?
To znamena, ze sa mam obhliadnut aj po kvalitnejsich dvojkanal z bazaru?
Domino_
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 10. 2018 12:15

Domino_ píše:Tak som z toho troska zmateny. Mame Onkyo TX-NR686 7 kanalove, ktore je lacnejsie ako 2 kanalove Onkyo TX-8270. Podla toho co pises bude za rovnaku cenu mat vzdy kvalitnejsi vystup 2 kanalovy system co je pochopitelne. Lenze v tomto pripade je 2kanal system drahsi ako 7 kanal.

Neviem z coho si zmateny, Kedze uz cenovo rovnaky stereo receiver je kvalitnejsi ako viackanalovy, tak logicky drahsi stereo receiver bude este kvalitnejsi.
Co sa tyka repro, to si budes musiet rozhodnut sam, ale od klavesnice (bez vypocutia) to bude strielanie na slepo... Je to v podstate tak, ako pise Bazi 36, bazar za rovnaku cenu ako nove bude mat (mozno nie vzdy) ale spravidla navrch. Je tam samozrejme urcite riziko, ze to je bez zaruky. Viac ti asi poradit neviem.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domino_ 7. 10. 2018 12:16

anton12345 píše:No aby sme nezabudli, s HDMI su tu aj Onkyo TX-L20D Slim/Pioneer SX-S30DAB (zosilnovac triedy D so spínaným napájacím zdrojom) ale myslim si, ze kvalitou budu za tym Onkyo TX-8270.


Pri tychto veciach mam taky pocit, ze "slim" nie je dobry napad. Mensie rozmery, spinane zdroje, ... . To vsak len moj pocit :)
Domino_
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 10. 2018 12:19

Tych stereo receiverov s pozadovanymi vlastnostami asi v bazare vela nebude...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domino_ 7. 10. 2018 12:20

anton12345 píše:
Domino_ píše:Tak som z toho troska zmateny. Mame Onkyo TX-NR686 7 kanalove, ktore je lacnejsie ako 2 kanalove Onkyo TX-8270. Podla toho co pises bude za rovnaku cenu mat vzdy kvalitnejsi vystup 2 kanalovy system co je pochopitelne. Lenze v tomto pripade je 2kanal system drahsi ako 7 kanal.

Neviem z coho si zmateny, Kedze uz cenovo rovnaky stereo receiver je kvalitnejsi ako viackanalovy, tak logicky drahsi stereo receiver bude este kvalitnejsi.
Co sa tyka repro, to si budes musiet rozhodnut sam, ale od klavesnice (bez vypocutia) to bude strielanie na slepo... Je to v podstate tak, ako pise Bazi 36, bazar za rovnaku cenu ako nove bude mat (mozno nie vzdy) ale spravidla navrch. Je tam samozrejme urcite riziko, ze to je bez zaruky. Viac ti asi poradit neviem.



Rozumiem, znamena to pre mna pozerat sa po 2 kanale, ktory bude spravidla mat vzdy lepsi vystup ako viackanal co sa jednoducho neda "oklamat"

Citam este nejake clanky, kde som sa dozvedel, ze klasicky zosilovac ma o dost navrch voci receiverom, ze sa v rovnakej cenovej kategorii ani len nedaju porovnat. Ak som to spravne pochopil, tak pri klasickom zosiku nemam vstupy typu HDMI, pripojenie na net a taketo vychytavky... . Otazkou je ci neubrat na poziadavkach "vychytavok" a neobzerat sa aj po zosiku. :)
Domino_
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 10. 2018 12:23

No to je zase o tom istom, tie "vychytavky" zvysuju komfort a moznosti vyuzitia a tym padom zvysuju aj cenu.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Domino_ 7. 10. 2018 12:26

Hej len ked si vezmes, ze audio ma v prvom rade kvalitne hrat a az potom "bizuteria", tak je tu troska nesulad. Audio vystup priemerny, ale mam to napojene na net, wifi a co ja viem co este ...
Domino_
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků