Jaký UHD přehrávač vybrat do 6000kč

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aloisss 17. 9. 2018 21:11

Jednu malou věcičku ,která se týká UHD přehrávače je Sony UPB x700 je taková ,že co jsem vyčetl ,respektive vykoukal na Youtube je ,že aktualizace na Dolby Vision má nějaké mouchy. Přibližně se jedná o to ,že přehrávaný format v HDR se udajně špatně zobrazuje jako Dolby Vision a opačně ,takže vlastně si nejste jístí zda-li přehrávate HDR nebo Dolby Vision..
Jsem laik ,takže si to ještě vygooglujte spíš vyYoutubujte a uvidíte ,aby vás to při případné koupi nepřekvapilo. Za mě ,jestli to předtím umělo HDR tak to umi i po updapte.
Jak znám Sony jistě to co nejdříve (do roka) vyřeší.
Koupi jsem odsunul na vánoce. Jinak jsem se informoval přímo u Panasonicu a ti mi potvrdili, že ani nejvyšší řada UHD přehrávačů neumí formát H.265 .
Pro mě dost zásadní věc. Takže pořád Sony UBP X700. Výběru zdar.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod LubiD 16. 12. 2018 17:21

Ahoj,
povedlo se ti zjistit jak je to s tím Dolby vision po apgradu? A prosím umí přehrávat zvukovou stopu Dolby Atmos a DTS-X? Chci si jej pořídit za stávající LG UP970 a ten zvládá vše, tak abych se nespálil. A myslíte že to má smysl měnit?
Díky všem za reakce.
LubiD
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 17. 12. 2018 20:33

Ještě jsem se po tom nekoukal, ale myslím si, pokud už máš přehrávač LG asi nemá smysl kupovat Sony.
Oba dva uhd přehrávače jsou si výkonem velmi podobní a barvy doladíš na svojí tv taky.
Testy ukazují pouze přehrávání obrazu v základním nastavení.
S tím zvukem nevím musiš se podívat někde na netu, až budu mít čas kouknu na to.
Jinak za mě bych Sony už nekupoval, pokud nemáš Sony tv a z nejakého důvodu chceš obojí od stejmého výrobce např. jeden ovladač atd.
Asi tak nenahrazuj co funguje dobře.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod LubiD 19. 12. 2018 08:08

Asi máš pravdu. Když jsem pročítal diskuze, pojal jsem názor, že ten Soňák je lepší. Je tam ale spousta ALE! LG nemá problém ani s formáty videa ani zvukovou stopou Atmos a DTS-X a na mém qledu obraz špatný není.
LubiD
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 19. 12. 2018 08:40

Mám Sony UHP-H1 (BD centrum)
https://www.sony.cz/electronics/prehrav ... isc/uhp-h1
a už bych si to nekoupil. HW je OK, ale firmware, podpora, aktualizace... to za moc nestojí. Třeba streamovaný YT se trhá i při připojení k síti kabelem, přehrávání filmů z NAS taky není úplně plynulé, některé formáty videa nepřehraje, i když moje LG TV s tím nemá problém.
Na BD a DVD je to OK, i když v jednobarevných plochách se u BD projevuje jemný barevný šum.
Vybíral bych jinou značku, v normální ceně asi Panasonic nebo Pioneer, dražší pak Oppo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LubiD 19. 12. 2018 10:19

Je to přesně jak píšeš, včera jsem si chtěl pořídit TV Sony kd65X9305 vzhledem k tomu, že zde na fóru je chválená až do nebes. Super obraz to ano, ale ovládání a odezva na menu, přehrávání 4K promo na Youtoube vše se trhalo, dále problém načíst 500Gb HDD. Měla nahradit měsíc starou tv Samsung QE65Q6FN a jsem rád, že jsem do toho nešel! Kdyby TV stály vedle sebe, tak asi Sony pohledově přehraje Q6, ale Q6 je dost povedená na to abych ji měnil. Asi bych špatně dopadl i s výměnou přehrávače. Jak jsem psal výše LG nemá s ničím problém a obraz se nastaví jinde. Je podstatné, aby vše fungovalo, pak sebemenší blbost, může pokazit radost s dobrých přístrojů, které jsou zde chváleny.
LubiD
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 19. 12. 2018 19:57

Tak nejak se situace změnila a u mě bude v pořizování UHD přehrávače dost veliká změna, opět mojí volbu ovlivnil můj čistý blesk z nebe (manželky doporučení) a po nekolika denní vyměně názorů (hádce) jsem (jsme) vybral XBOX one X (původně mi bylo od manželky doporučený Xbox S) ,ale ja se nedal a vydupal X, držte mi palce at to nastavím dobře. Už jsem pořídil samostatný dalkový ovladač.
Není cesty spět, čeká jen na vybalení z pod stormečku.
Tak štastnou ruku při výběru a přeji Všem krásný Vánoce a šťastný Nový rok a hlavně to zdravý!!!!!!!
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 19. 12. 2018 21:12

Díky, pak napiš, jestli se rozvádíš nebo jste svátky věnovali udobřování ;).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mdeejay 21. 12. 2018 19:19

LubiD píše:Je to přesně jak píšeš, včera jsem si chtěl pořídit TV Sony kd65X9305...


Já mám model 65XE9305 a žádné problémy s přehráváním nemám, nic se netrhá...
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 9. 1. 2019 17:31

Zdravím všechny, tak už jsem vyzkoušel Xbox one X jako UHD přehrávač. Návod žadný ,tak jsem použil návod nastavení xboxu z youtube na video vystup.
Jinak obraz bomba, na Oled jsem ponechal režim HDR Expert. Tak za mě vyborný, akorád se zatim k filmům moc nedostanu páč deti hrají Forzu Horizont ve 4k a to je taky bomba hraní.
Jinak jsem si pustil Temnýho rytíře ve 4K na disku, tam je znát , že je to remasterováno do 4K a na tomhle filmu je zajímavé, jaký je velký rozdíl ve zcénách kde byli použité 2 kamery.
Zatím co u klasik kamery je znát remaste (takové to zrnění) je o poznání horší než scény natočené Umax kamerou či jak se kamera jmenuje.
Pak jsem tam pustil Deadpoola 2 plnokrevný disk a famozně čistý obraz. Tak za mě spokojenost.
Jinak akorád mínus za trochu delší start konzole a trochu chudší menu na přehávání.Kapánek hlučnější, ale při filmu to neuší. Trochu xbox one x postradá takový ten konfort prehrávače ,ale i na to se dá zvyknout. Hlavní je, že se tam dá nastavit český zvuk i titulky a to je to podstatné. Jinak
Za mě dobrý
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 29. 4. 2019 19:40

Zdravím, všechny a jen doplnuji, připojil jsem k oled tv i domácí kino samsung 5.1.
Takže když pustím film UHD blu ray na Xboxu X tak nahodím domácí kino a je to mazec. Musel jsem si sice trochu pohrát s nastavením Xboxu X, ale nakonec jsem rozjel DTS 5.1 a dolby digital. Jen Atmos přehraji pouze na tv, ale pro mě dolby 5.1 je plně dostačující páč manželka nemá ráda halsité přehrávání tak za mě OK. A hlavně Tony Stark alias Iron Man umřel, řekněte mi někdo, že to není pravda, jsem zdrcen, ale to sem nepatří.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 27. 12. 2019 11:32

Zdravím,
všiml jsem si, že někteří velcí výrobci přestávají vyrábět přehrávače 4k disků, abych se pojistil, tak jsem pod stromečkem objevil (na mé přání)přehrávač LG UBK90, páč sony upb x800M2 bylo trochu draší skoro o půlku a o x1100 za 18tis vůbec nemluvím.
Odpojil jsem od Xbox x audio výstup od domacího kina samsung 5.1 a připojil k LG UBK90.
Jinak z obrazu jsem byl mile ,ale doopravdy mile překvapen. Když to srovnám s Xbox tak LG UBK90 jasně vede na plný čáře. Překvapení pro mě byli syté barvy (zdálo se mi ,že i barvy jsou úplně jiné) , ostrější obraz, všímal jsem si najednou spousty detajlů.
Myslím si, že Xbox je dobrej na hraní ve 4K ,ale pokud si chcete pustit 4k film z disku tak jednoznačně plnokrevný přehrávač. LG UBK90 dostalo pár update ,které posunuly obraz o pěkný kus dopředu, tak se mějte hezky v tom novém roce a hlavně hodně zdraví.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 16. 1. 2020 23:11

Pro mě má taky stále uhd přehrávač smysl,kvůli max kvalitě. Z PC, nebo HDD to prostě není úplně ono. Proto jedu uhd filmy na discích...kvalita je kvalita :-)
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC(+repro na 6.1),CA 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305,Sony UBP-X700...PC:i5 9440F, GTX 1060 6GB,16GB RAM(3000),MSI H310M PRO-VDH PLUS
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 17. 1. 2020 08:43

Nevadí té OLED TV hraní na konzoli? Nevypalují se někde statické loga apod.?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 6. 2. 2020 20:42

mdeejay píše:Pro mě má taky stále uhd přehrávač smysl,kvůli max kvalitě. Z PC, nebo HDD to prostě není úplně ono. Proto jedu uhd filmy na discích...kvalita je kvalita :-)


To mi povídej, nejsem hnědopich, ale když pustím film převedený do mkv okolo 60 GB, pozoruji občasné sekání
obrazu dělá to hodně rypů, musím vědět od koho to je.
Jinak rozdíl jsem zaznamenal, když jsem k vánocům dostal film Fantastická zvířata a kde je najít na UHD disku
prostě výraznější barvy vice ale o dost více detajlů než na ripu a bez cukání. Zdálo se mi, že i Xbox one X nebyl tak vyrazně přesvědčivý v porjevu v přehrávání. Až LG mi potěšilo oko a když říkám , že potěšilo tak myslím tím SUPER obraz. To je jen můj dojem existujou lepší přehrávače to bez debat, ale za 4 700kč dost muziky no ne.

-- 6. 2. 2020 21:04 --

tombas píše:Nevadí té OLED TV hraní na konzoli? Nevypalují se někde statické loga apod.?


Taky jsem se bál vypalování, ale teď mě ber jenom co jsem přečetl a co vídím doma. Toho vypalování se vůbec ale vůbec neboj, to by musela Oled tv být skoro v nepřetržitým provozu a pak by asi něco jako vypalování nastalo. Jinak můj provoz Oled Tv je asi tak, že tv se zapne běhen dne mezi 16 až 17 h a vypne se asi okolo 22 až 23 - víkend i ve 2 h ráno. Takže Oled Tv běží průměrně asi 7-8 hodin deně.
Nova či ČT 1 běží tak od 18h do těch 23 h. Hry na xbox převážně o víkendu a někdy děti 16 až 18h přes týden. Já jsem ve hraní ve fázy zkoušení (jak hry vypadají ve 4k a nový Call of Duty a Tomb Raider prostě boombaaaa).Jinak já koukám na filmy pátek a sobota 20h až 02h + 8piv.
A zatím žádný ale žáááááádný vypalování nezazmenávám.Možná až budu hrát více hodin a to asi někdy přijde tak napíši jak to dopadlo. Ale jak říkám je to moje zkušenost a modlím se aby to dopadlo dobře a ne jako s předchozí Samsungem. Tak zatím.
aloisss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků