USB přehrávač pro sluchátka

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod matosati 13. 5. 2018 18:06

Zdravím, sháním nejaký přehrávač s napájením do sítě na hudbu z USB nebo SDHC, chci hudbu poslouchat hlavně se sluchátky KZ ZS5 a Phonak Audeo (časem uvažuji o uzavřených studiovkách), ted používám mp3 přehrávač sandisk sansa clip+ a sandisk clip sport, ale vadí mi to nabíjení 2x za den.

hledal jsem mikrosystémy v elektroshopech a zvukově mi vyhovují jen dvě: Panasonic SC-PM600EG nebo Sony CMT-SBT100, ostatní mikrosystémy do 7500kc nemají na sluchátkový výstup dobrý zvuk.

Proto od Vás chci radu jestli není lepší jíná sestava pro USB/SDHC přehrávání na sluchátka, četl jsem o sestavě Raspberry Pi 3 + zvukovka ale zdá se mi to složitý na ovládání a chci aby to celkem nepřesáhlo 5tis kč.

dik za rady
matosati
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matosati 18. 5. 2018 18:14

upadam do deprese, nemuzu sehnat zadny mikrosystem do 7 tis co by hral jako sansa clip +.
tak mne napadlo jestli kdyz koupim zesilovac tak usetrim baterii v Sanse takze vydrzi hrat dyl?

naky jiny napad? PC + zvukovka neprichazi v uvahu kvuli hluku (vetraky)
matosati
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 5. 2018 18:58

Stolní DAP s přehráváním z SD karty lze pořídit v podobě AUNE X5s. Nemá ale výstup na sluchátka, musel bys pořídit ještě zesilovač. Ale to už jsme na částce, která si myslím, že už pro dané účely není rozumná. Jinak je nějaký problém používat přehrávač (třeba ten Clip) trvale (nebo teda při přehrávání) zapojený do sítě?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matosati 20. 5. 2018 10:32

No nevím jestli nejaký přenosný přehrávač funguje při zapojení do sítě nebo USB, ale moje sansa to neumí, musí se prvně nabít, nebo vykuchat a připojit nejaký adaptér, ale nemám k tomu potřebný znalosti :-) .


Přišlo mi několik PM s tipy, tak asi nejlepší volba bude odhlučnit PC a koupit sluchátkový zesilovač do USB, nebo jiný mp3 přehrávač co bude hrát připojený k USB/adaptéru.
matosati
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 20. 5. 2018 10:51

V tomto bude podľa mňa Clip skôr výnimka. Z vlastnej skúsenosti sa bez problémov nabíjajú z USB a súčasne vedia prehrávať USB DAC-y od Fiio - E12 aj Q1. Taktiež tak vie fungovať prehrávač Cayin N3. Predpokladám, že podobné to bude aj pri iných prenosných USB DAC-och a prehrávačoch, ktoré majú funkciu USB DAC.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 5. 2018 11:24

Keď si tak bezradný, PC+zvukovka nechceš, prečo si vyradil prehrávač z RPi? Co ti pride na tom také zložité na ovládanie? Rozhodne to ma po nastaveniach (s ktorým ti tu pomôžeme) ovládanie lepšie ako ovládanie bežných DAPov. Potrebujes len mobil alebo PC kvoli browseru. Zvukom to bude určite nad tou sansou, ak zvolis aspoň stredne kvalitnú dac.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod matosati 23. 5. 2018 07:07

No na RPi jsem zapoměl, musím to prostudovat víc, je to dobré řešení.

A kolik stojí ta stredne kvalitní DAC pro RPi?
matosati
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků