Panasonic UB700/UB 820 VS. Sony UBP-X700

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 20. 2. 2018 07:07

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit.
Sháním k televizi Sony Bravia KD-65XE9305 kvalitní UHD přehrávač.
Chtěl bych si pořídit takový, který by zvládl ten nejlepší obraz co může být.
Byl mi doporučen Oppo 203, ten mi přijde dost drahý. Pokud je nějaká jiná levnější varianta se stejným obrazem a s podporou Dolby Vision tak bych ho bral.

Přemýšlím právě na těmi, co jsou napsané v tématu.

Předem děkuji za odpověď.
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 20. 2. 2018 10:22

Jednoznačně Sony. Panasonic je dražší ,přehraje míň formátů a proti Sony nepřináší nic navíc. Navíc máš TV Sony tak to nemá význam míchat.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OceanBoy 20. 2. 2018 10:56

Jednoznačně doporučuju oppo udp203. Někdy v březnu je výstava audiovideoshow a tam jsou na to ještě velký slevy.
Hudební guru :)
OceanBoy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czechliving 23. 2. 2018 17:21

Pro tuto TV doporučuji Sony X700, v polovině tohoto roku dostane jak tato TV (XE9305) tak také tento přehrávač (X700) podporu pro Dolby Vision. Pokud ale není překážkou ekonomická stránka věci, pak jednoznačně OPPO 203.
TV: SONY OLED KD-55AF9 - Blu-ray: Pioneer UDP-LX800 - Satelitní receiver: VU+ULTIMO 4K+HDD+Motor - AV Receiver: Pioneer VSX-LX503-B + JAMO S 809 Basic Atmos 5.1.2
czechliving
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 23. 2. 2018 21:14

DV update dostane TV v následujících dnech/týdnech, už to mělo vylízt dávno, ale po těch troubles v US se zvukem a nekompatibilním formátem od ATV a OPPA pro DV to v Evropě zatim zarazili. Je třeba říct, že ty Panák players mají skvělej videoprocessor a rozhodně lepší než ten low Sony, nicméně na 4K HDR tě to nemusí trápit. je to naprosto dostačující a na horší (FHD) signál BD`s máš X1 Extreme, čili bych nechával upscalovat televizí, než tim playerem od Sony. Panák má HDR optimizer, to je něco jako Active HDR u LG oleds, což je příiemná funkce a pokud sleduješ hdr obsah přes den, tak Panákovský HDR settings je účinný. Oppo cením nejvíc kvůli možnosti přidávání externích titulků k BD`s.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 26. 2. 2018 11:23

Dík hoši za odpovědi.

Musím mít podporu televize i přehrávač DV??
Já nevím, jako HDR je super, ale ne určitě ve všech scénách filmu. Zatím jsem pod HDR shlédl Hobbita a Kapitána Ameriku, přes jednoduchý přehrávač. Jas a kontrast mi přišel famózní, ale co mi tam chybí je to, že je např. nějaká hodnota černé barvy v pozadí a působí to na mě jako v jednom tónu. Například - temná armáda skřetů a za nimi je tmavá skála, když mám puštěný hdr tak mi to přijde vše v jednom tónu, a když ho vypnu tak je tam vidět snad celý pantone vzorník černé barvy...
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 26. 2. 2018 14:26

Ty máš staženýho Hobbita v HDR? Jenže ten si myslim v HDR neexistuje, předpokládám, že máš "VISIONPLUS" verzi. To dělá člověk, kterej absolutně nerozumí nějakým gradingu a HDR mappingu, doporučuje, aby se jeho "HDR" videa sledovali na tv v dynamickym modu s dynamickym kontrastem na full, apod., takže z toho si sám udělej obrázek, co to je za osobu a jak finální "produkt" asi tak vypadá. Ano, podporu musí mít obojí, největší zásobárná originálního DV obsahu je na ATV. Fyzicky toho moc zatim nevychází a pokud jo, tak většinou kinematograficky ne úplně zajímavý věci.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 26. 2. 2018 16:49

Asi jsem to napsal špatně. Mám kupovaného Hobita na Blu - Ray a i tak to mohu přepnout na HDR, když má televize HDR. Proto jsem se ptal, jestli je nutné, aby mělo podporu DV televize i přehrávač.
Popravdě já také tomu nerozumím, už jsem toho dost vyčetl, ohledně televize a zatím se s ní učím, a chtěl bych si pouštětˇ 4K filmy v té nejvyšší kvalitě co jde. Proto se tedˇzajímám o ty přehrávače. :-)
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 26. 2. 2018 18:15

Přehrávání běžného bluray s nějakou doplňkovou simulací HDR nemá s opravdovým HDR co do činění.Je třeba jít jednou z níže uvedených cest.
Seřazeno dle kvality a zároveň ceny.

1. kup UHD player(ten Sony je ideální a za rozumnou cenu) + kupovat UHD disky
2.AppleTV 4K a kupovat filmy s HDR nebo Dolby Vision (150-350Kč/film)
3.Kodi s nějakým 4K doplňkem ( nelegální)
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 26. 2. 2018 20:31

Super díky!!

Tu první variantu mám namysli. Takže jsou v prodeji Blu - Ray disky, který jsou ve 4k s HDR nebo s Dolby Vision??
Neudělám tedy velkou chybu s tím, že koupím ten Sony přehrávač místo Oppo?
Pokud to stojí za ten příplatek tak bych ho asi bral, ale zase jsem naprostý laik a moc nerozeznám detailní rozdíly. Řekl bych, že mám ale zas dobrý cit k barvám, proto mi jde o dost kvalitní obraz. Vím, že kvalitní Oled jsou na to lépe, než je ta Sony co mám, ale také jsou cenově úplně jinde...
Moc nerozumím té druhé variantě - AppleTV 4K je zjednodušeně co??
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 26. 2. 2018 21:57

Spousta filmů na ATV lze v DV/HDR10 jen půjčit 59/79kč, což je příjemný.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 26. 2. 2018 22:47

Přehled filmů v UHD ,můžeš filtrovat i podle podpory Dolby Vision
https://www.blu-shop.cz/4k-ultra-hd-blu-ray/

https://www.apple.com/cz/apple-tv-4k/
Největší nabídka filmů v 4K a navíc i s podporou Dolby Vision.Nevýhoda pouze DD 5.1 anglicky a česky jen stereo.Filmy v 4K pouze streamuješ ,nemůžeš je stáhnout a nemůžeš je prodat.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 27. 2. 2018 08:37

Dobrá, díky.
Teď ještě koukám na Sony UBP-X800, jestli není v něčem lepší, než ta sedmistovka. Je docela chválená v recenzích.
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 27. 2. 2018 08:46

X800 je starší model bez podpory Dolby Vision
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mesab 27. 2. 2018 14:20

LadyGagarin
hlavní rozdíl u OPPO 203 je, že má navíc analogové audio výstupy
mesab
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků