Přehrávání Dolby Atmos/ TrueHD

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jasin755 19. 2. 2018 11:19

Zdravím,

mám dotaz ohledně přehrávání filmu, který používá audio stopu, která je encodovaná pomoci Dolby Atmos.
Zajímalo by mě zda existuje způsob jak přehrát takový film přes PC/Notebook a zvuk dostat v "surovém" stavu přímo do receiveru, který Dolby Atmos umí. Zkoušel jsem to klasicky přes VLC a HDMI, ale zvuk se seká.

Díky za info.
jasin755
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 19. 2. 2018 12:46

Vyzkoušej přehrávač Power DVD ultra 17, ten by to mohl zvládat.Je to ale placený přehrávač,dá se stáhnout 30ti denní zdarma na odzkoušení.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasin755 19. 2. 2018 13:22

Jej, ještě jsem zapoměl dodat, že mám MacOS, ale spíše nechápu proč se to vůbec notebook snaží decodovat a nenechá to na receiveru.
jasin755
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maathes 19. 2. 2018 13:25

stáhni na torrentu power DVD 17 povol průchod a tak jak ten zvuk je tak ho pošle aŤ je v jakémkoliv formatu(passtrought)
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 19. 2. 2018 21:50

Nainstaluj si prehavac MPC HC a v nastaveniach daj bitstream audio na formaty Dolby TrueHD a DTS HD a bude Ti dekodovat zvuk (aj Atmos aj DTS:X) AVR. Je to zdarma a legalne.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jasin755 19. 2. 2018 22:43

Díky za rady. Zkoušel jsem to na Windows přes trial verzi PowerDVD a tam se mi to povedlo zprovoznit, ale na MacOS stále nic :( Nemohu z toho dostat nic jiného než Multi-In PCM.
jasin755
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jasin755 20. 2. 2018 08:07

Ještě se zeptám přímo k Blue-ray playerum. Musím se u nich koukat zda maji podporu např. Atmos nebo v mém případě je to jedno?
jasin755
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maathes 20. 2. 2018 13:15

ano,musí to podporovat
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasin755 20. 2. 2018 17:49

Co se tak divam, tak nejlevnejsi blueray player s podporou atmos je Xbox One X :D
jasin755
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sufko 21. 2. 2018 09:23

Pripojím aj moju skúsenosť, používam KODI na Sony65XE9305. Zvuk cez optiku aj ARC ide max. DD plus. HDMI je 2,0. Keď použijem prepojenie HDMI cez počítač KODI ide len DDplus. PC je staré cca 6 rokov pripájam to cez HDMI asi 1,4 z grafickej karty AMD HD5700 ovládač z roku 2015. Keď použijem na prehrávanie vami zmieňované programy Power DVD a MPC HC tak zvuk je TrueHD/Atmos akurát max. vo Full HD. Teraz neviem kde súdruhovia v KODI urobili chybu. Najlepšie bezproblémové riešenie bude asi vymeniť grafiku za 4k a budeme mať po probléme akurát oželieť komfort KODI/INFUSION 5.
SONY 65XE9305, Yamaha RX-V781, AB Cryptobox 600 HD mini, Asustor 302T
Sufko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 3. 2018 17:26

Maathes píše:stáhni na torrentu power DVD 17 povol průchod a tak jak ten zvuk je tak ho pošle aŤ je v jakémkoliv formatu(passtrought)

To je rada na BAN. Zde warez nepodporujeme.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 17. 3. 2018 08:40

MgX píše:
Maathes píše:stáhni na torrentu power DVD 17 povol průchod a tak jak ten zvuk je tak ho pošle aŤ je v jakémkoliv formatu(passtrought)

To je rada na BAN. Zde warez nepodporujeme.

Omlouvám se ,nebude se to opakovat
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maathes 17. 3. 2018 15:46

Zkoušel jsem ten mpc-hc,je dobrý umí atmos ale neumí 4k hdr
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 17. 3. 2018 16:56

Na prehravanie HDR v MPC-HC musis pouzit externy video render madVR, s ktorym Ti pojde aj HDR. Som na mobile tak tazko tu davat linky a postupy, ale urcite na webe najdes postupy ako na to. Je to vsak zlozitejsi setup pre prvotne nastavenie...
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Maathes 17. 3. 2018 21:33

já to udělal a totálně se ten MPC-HC zasekal... možná sem něco udělal blbě,zkusím to znova..
spíš neumím najit návod na instalaci a nastavení
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků