CD Přehrávače Pioneer

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bobikamissny 4. 2. 2018 16:00

Zdravím vás všechny, prosím pěkně, nevíte někdo o spolehlivém a šikovném opraváři, který se rád "hrabe" v elektronice typu zesilovače, cd přehrávače, kazetové magnetofony atd. Nejlépe na Praze 3, 6, 8. Mám asi 5 komponentů k opravě a jeden z nich je Pioneer DP-7700, mimochodem krásný stroj. Načítá a netočí se CD. Nechci to dávat do servisu, protože jsou drahý. Budu vděčný za každou radu. Vřelé díky za odpovědi. Robert G :hm
Naposledy upravil bobikamissny dne 5. 2. 2018 04:20, celkově upraveno 1
bobikamissny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lo-fi 4. 2. 2018 22:26

máš mrtvý laser, zaostřuje, ale nemá co...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod bobikamissny 5. 2. 2018 04:28

Červený paprsek z čočky vychází, tedy je okem viditelný, celý laser se pohybuje nahoru a dolů. Takže ??? Je v háji nebo by stačilo měření na osciloskopu a potom rozhodnout o co se jedná?
bobikamissny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matori 7. 2. 2018 19:18

Využiju tohoto tématu k dotazu. Mám zájem koupit CD přehrávač Pioneer.
Mám na výběr PD-10, PD-30, PD-50. Mám reciever od stejné značky SC-LX 50. Taky se mi líbí, že umí přehrát i SACD disky. Většinou sice poslouchám z HDisku v kvalitě HiRes, tak nevím jestli to má smysl a nemám si koupit od stejné značky raději Blu-ray přehrávač Pioneer BDP-X300. Umí hodně formátů ale nevím jestli je mohu srovnat co do kvality. Jsem přístupný všem variantám. Prostě v mém okolí není odborník. Jsem už v letech a vždy jsem poslouchal kvalitně nahranou hudbu. MP3 používám jen jako zvonění v telefonu a někdy v autě.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod lo-fi 7. 2. 2018 23:18

jo, on sice svítí ale už nemá dostatečný výkon a automatická regulace světelného toku je na doraz...CD se většinou ani neroztočí nebo jen trochu a zastaví se...občas na chvíli pomůže vyčistit čočku či přidat trimrem (pokud tam je) zisk ve zpětnovazební smyčce ale je to řešení velmi krátkodobé...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod bobikamissny 7. 2. 2018 23:57

No, jo, to by mohlo být ono, existuje náhrada těchto laserů nebo je to na vyhození ?
Miluju ten přehrávač nejen kvůli zvuku, ale i vzhledu. Společně s A-757 a GR-777 je to nerozlučná trojice a žádný nový paskvil nechci.
Free Download Service manual Pioneer PD-7700:
https://www.electronica-pt.com/esquema/ ... 700-41176/
Třeba někdo zkušený poradí. Předem díky
bobikamissny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lo-fi 8. 2. 2018 00:50

lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod bobikamissny 8. 2. 2018 20:11

:-))))))))))))))))))))))))) To nemyslíš vážně že né
bobikamissny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmarek20 8. 2. 2018 20:27

po bazare si nekukal? jeden predava na bazose pd-7700 za 120€.
$305 sa neoplati davat za nejaky ND.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bobikamissny 8. 2. 2018 22:15

Díky za typy, ale sehnal jsem za cca 1000,- nový, ale spýš potřebuji někoho, kdo to opravuje a má na to patřičné vybavení, někoho z Prahy. Tuším, že nestačí jen vyměnit, ale i zkalibrovat.
bobikamissny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lo-fi 8. 2. 2018 23:43

odkaz byl pouze ilustrativní, řekl bych, že je to zjevné.... netřeba nic nastavovat, to udělali už ve fabrice...
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod bobikamissny 28. 2. 2018 22:48

Existuje nějaká alternativní náhrada ?
bobikamissny
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků