Nové multimediální centrum

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shamp1x 2. 2. 2018 07:19

Pokud nechceš nic řešit, nezbyde ti nic jiného, než nějaký NUC a nebo pokud máš místo nějakou ULN bednu s něčím, co nebude mít problém tato videa přehrát. Jen pak nevím jak je to s kvalitou výstupního signálu skrze HDMI z grafické karty. Co se týká výstupu za shieldu, je perfektní. Defakto za ty peníze mu nemůžu nic vytknout. Je fakt, že jediné co tam používám je youtube a kodi. Hry + stream jsem zatím nezkoušel. Není na to čas. Domnívám se že do 5 tisíc lepší android box než shield neseženeš. :-)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almighty 2. 2. 2018 08:11

Taky hlasuju za Shield. Jedu na něm teda jen Kodi a Netflix (a občas Google Assistentovi řeknu, co mi má hrát ze Spotify za hudbu), ale vše naprosto bez problémů, 60 hz, HDR. Dodám, že narozdíl od většiny ostatních android boxů je zde velká podpora od výrobce (časté aktualizace).
Almighty
Junior

Odeslat příspěvekod Pavlos23 3. 2. 2018 10:20

Díky. Asi ho zkusím. Jen mě překvapuje, že za 4 roky co mám starý Egreat přehrávač, který přehrál zatím vše i nejnáročnější 3D videa, tak pokrok v této kategorii skoro žádný. To prostě nechápu. Mám tam taky droida, ale ten je vypnutý, ale startuje to 5 minut a navíc teď zlobí zvuk. U každého spuštěného filmu nejde zvuk. Musím přepnout na LPCM, případně do Auto nebo RAW (bitstream). Volný notebook mám s i5, ale zase není FHD. Takže jedině asi ten Shield. Škoda, že jsem projel vánoční akci. Stačí mi Kodi, YT. Víc asi nepotrebuji. Škoda jen, že chybí pozice na disk.
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 2. 2018 10:45

Pokrok je jen v tom že jsou nové H 265 HEVC a 4K UHD možnosti přehrávání.Pokud ti stačí FHD tak to máš ve výběru o mnoho jednodušší a cenově dostupnější. :-)
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 3. 2. 2018 11:35

Filmy jedu přes projektor a ten je FHD a nemám potřebu 4K. Možná za pár let, ale to beztak budou zase nové formáty. Potřebu 3D také nemám. Mám to na 50" plazmě i 120" projekci a prostě mi ta aktivní verze nedělá dobře, respektive mě to dost unavuje. Bohužel většina je s Androidem a mě přijde, že ten systém postupně zamrzává totálně ve všem.
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 3. 2. 2018 12:53

Moje zkušenost s Androidem v MMC je špatná,už bych to nekoupil,po čase to zamrzá,seká se to,aplikace většinou bez podpory vývojářů na jednom mmc jde to na druhém zas ono.Ale na přehrávání filmů v Kodi to jde použít,to jo.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlos23 3. 2. 2018 15:03

Já to řeším jen proto, že zlobí audio. Jinak to ma pozici 3,5" na disk, 3D, HDMI 1.4, optika, WiFi, Lan a chci prostě něco user friendly a hlavně YouTube přehrávač
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 5. 2018 16:35

Ahoj, tak ja mám už skoro 2 roky Futeko Q10 pro a max spokojenost.
Prehráva všetko po 4k, bez sekania, má nejaký vlastný soft na úpravu obrazu,slot na 3.5hdd,super dialkove ovladanie, YouTube a hlavne neustála podpora a vylepšovanie. Kúpa z UK a forum na ich stránke... fakt super a myslim ze to bude do 5000czk aj s dodanim :-)

http://www.futeko.com/products/MP068.php
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 5. 10. 2018 13:45

Taky jsem se snažil něco podobného vyřešit, ale zatím se mi to nepodařilo...Hlavně jsem chtěl se slotem na interní 3,5" HDD, což toto zařízení HiMedia Q10 Pro splňuje. Ale asi u nás to oficiálně v žádném eshopu kupit nejde, že? A z těch jejich stránek:
https://www.futeko.com/products/MP068.php
- za 186 € (cca 4800 Kč) to posílají do ČR?
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 5. 10. 2018 14:18

Jo,dokonce to tam písou,ze pro EU nejsou zádné poplatky(Clo a DPH).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod verdin 5. 10. 2018 17:09

Bohužel moc multimediálních center s možností interního HDD se moc na trhu nenabízí...Našel jsem u nás sice např. DUNE HD SOLO 4K s možností 2,5" HDD, ale za ten chtějí cca 12.tis.Kč, což se mi zdá docela dost...Oproti tomu ten HiMedia Q10 Pro má možnost 3,5" interní HDD a stojí v přepočtu cca 4800 Kč. Nebo je mezi těmito uvedenými přehrávači nějaký jiný markatní rozdíl?
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 5. 10. 2018 19:50

dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod verdin 6. 10. 2018 07:13

No jestli se jedná o Zappiti mini 4K HDR, tak ten ale nemá možnost vložení interního HDD (ať 3,5" nebo 2,5"). To by totiž musel být Zappipi One 4K HDR, který tu možnost s 3,5" pevným diskem má...
Ovšem ten také už stojí 299 Euro: http://store.zappiti.com/fr/lecteurs-mu ... k-hdr.html
Nicméně asi jedno pozitivum zde vidím oproti dražšímu DUNE HD SOLO 4K - má HDMI 2.0a a Dune pouze 1.4b (tím se HDR těžko protlačí...teprve HDMI 2.0a přináší plnou podporu pro UHD/4K)
- u toho HiMedia Q10 Pro nemohu zatím nikde najít, jaké má HDMI...
verdin
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 7. 10. 2018 19:17

nevim tady kdyz kouknu tak pisou že má SATA port
http://zappiti.com/zappiti-mini-4k-hdr.html
SATA port.

Easily and quickly connect external SATA HDDs to the Zappiti Mini 4K HDR with fast connexion (up to 6 Gbit/s in SATA III). The Zappiti Mini 4K HDR is capable of supporting up to 16TB hard drives; the equivalent of about 300 Blu-rays on a single hard disk. And as it is possible to exchange hard drives, you have no capacity limit! With the Zappiti Mini 4K HDR, you no longer have to worry about storage problems.

Note: When using multiple hard disks, we recommend that you create a Zappiti collection for each hard drive.

HHD not included.
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod verdin 8. 10. 2018 04:40

Tak SATA port Zappiti Mini 4K HDR má, ale ten pouze umožňuje připojení pevných disků k danému přístroji kabelem. Ovšem ten HDD bude někde mimo přístroj a já bych ho chtěl jako "interní", tj. aby byl přímo umístěn v daném přístroji (byl jeho součástí), nikoliv mimo a propojen pouze kabelem...
verdin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků