Nové multimediální centrum

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pavlos23 9. 1. 2018 07:49

Ahoj, odchází mi současný Egreat a koukám se po něčem novém a vesměs z toho mám dost smíšené pocity. Potřebuji pouze přehrávat filmy a když to bude umět YT, budu jen rád. Hlavní je celkem jednoduchost a aby to umělo pustit origo stopu do AVR, kde už to půjde s DTS, DD apod do repro. Hlavní je plynulost obrazu, žádné lagy opravdu trpět nehodlám:)
Zatím asi top favorit s H.265 je Minix
https://www.alza.cz/minix-neo-u9-h-d4831886.htm

Co se týče ceny, ideálně něco levného a funkčního, ale tak cenový limit bude tak 5tis, víc asi za to nedám.
Případně jsem koukal ještě na Shield TV, ale tam si tím moc jistý nejsem, zda je to zařízení hodné ceně apod.

Díky moc
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 1. 2018 21:09

Měl jsem Minix neo x8hplus(FHD).Už druhým rokem mám TV UHD tak jsem šel do U9,a zjistil jsem že nejde nastavit cíl stahování na moje uložiště a obrazem mě také neoslnil tak jsem ho po 10hodinách vrátil.Nikdy bych už nechtěl nic co má android.Rozhodl jsem se po krátké zkušenosti s připojeným pro bokem s win10 ale jen FHD k mojí TV že nic jiného než win.už nechci.Přehrává videa oproti minixu plynuleji a obsluha se také nedá srovnávat se sekajícím se androidem.Nyní čekám na objednaný Intel nuc 7i5 s podporou UHD 60Hz a win10.Cena je sice vyšší ale za to trápení s androidem se to vyplatí,android je dobrý leda do mobilu. 8-D
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 1. 2018 21:23

Hele já mám U9 už asi půl roku a dobrý. Jo je tam Android, jestli chceš jenom přehrávat video tak tam je XBMC/Kodi takže no problem. Žádný sekání nepozoruju. Uvažuju ale že jo prodám, chtěl bych připojit DAC přes USB a to se mi nepovedlo rozhodit, problém s ovladačema. jinej DAC by asi šel ale ne ten můj. Takže jako přehrávač audio/video mi vyhovuje, pokud umíš s Androidem nevidím v tom problém.
Jinak Win jsem měl dřív k TV, klasicky HTPC a tam je spíš problém s ovládáním. Je to dělaný na klasickou myš, stejně tak většina aplikací, takze to není úplně pohodlný, všechno má svý pro a proti.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 1. 2018 21:42

K pro boku jsem připojil ten usb air maus či jak se to jmenuje od toho minixu a fugovalo to normálně na win10.Minix a mini pc s win10 se nedá podle mě srovnávat.HorizonGo na minixu x8hplus nešel a na u9 šel to je pravda.Co se týče Kodi tak ve win10 není problém.Aplikace choděj jak hodiknky,videa ve win10 s Kodi je obrazově o třídu lepší.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 1. 2018 21:50

a co je to ten tvuj "pro bok"? nějakej odkaz?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 1. 2018 21:54

8-D Notebok HP asi 6 let starej a v přehrávání videa ve FHD se mu minix nemůže postavit to mi věř 8-D a tohle je na cestě https://www.lan-shop.cz/intel-boxnuc7i5 ... hxf-229916 jelikož potřebuji UHD 60Hz, v pohodě to přehraje 10bit videa.
Naposledy upravil Leony5 dne 31. 1. 2018 22:01, celkově upraveno 1
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 31. 1. 2018 22:00

tak já se nehadam win má víc možností tak jako tak, v tomhle je výhoda i nevýhoda zároveň. Já bych se jenom na přehrávání Androidu vůbec nebál, ale pokud bych chtěl připojovat něco nestandardního tak je lepší ten win.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 31. 1. 2018 22:09

Ten minix a všeobecně android přehrávače maj tendence se zpomalovat,sekat internet občas hodně pomalej,ovládání s tím air maus je tragédie.Víš dobře že jsem to doma měl a dokud jsem po prodeji nepřipojil k tv dočasně ten notebok nevěřil bych.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 1. 2. 2018 07:23

já na přehrávání filmů z místní sítě používám nvidia shield. Jeden čas se dal koupit na alze bez gamepadu za 4 tisíce. Za ty peníze mu není co vytknout. Přehraje absolutně všechno. 4k video @ 60 hz který má třeba 80 giga. DTS HD MA, Dolby Atmos, prostě všechno. Jediné co nějak nepřehrává (nezjišťoval jsem), je 3D. Ale teď TV stejně nemám 3D, tak jsem to neřešil a na projektoru nemám brýle.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 2. 2018 09:45

já právě taky občas pripojuju notebook tak vím jakej to je opruz. ;) Ale je fakt že by se to asi dalo dostat do stavu kdy bych byl spokojenej. vlastně teď nad tím dost uvažuju koupit nějakej média box s win10. Ale tak jako tak, nemůžu říct že je minix U1 špatnej, prostě přehrává všechno co po něm chci, bez problémů, relativně pohodlný ovládání, chce to dobrej Launcher a Kodi.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 1. 2. 2018 10:23

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1707&t=1266984

moje rada dle čerstvé zkušenosti zní:
pokud tazatel shání něco jednoduchého, jak píše, tak se musí vyhnout všemu, co má Android.
mám tady TV Box a ani ve třech se nám nepovedlo ho nastavit tak, aby vyvhovoval mým potřebám, které jsou vlastně stejné jako má tazatel. navíc je to vše těžkopádné a silně frustrující, takže krabka jde z domu :)
ovšem kamarád co mi pomáhal, je s ní naprosto spokojen (jenže ten ji používá jen ke streamování)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 1. 2. 2018 10:40

leroj:

souhlas, cokoliv má android, má nějaký mouchy. V mém okolí mám několik lidí, co chtělo ušetřit a koupilo si android box z číny do 2000,- a ani jeden tento přístroj nedokázal přechroustat 4K@60hz 10bit z místní sítě (či z USB) bez sekání. Nechci se nějak zastávat shieldu, nicméně ten shield maká tak jak má. Koukám že už je zase za starou cenu 5.200,- (pouze s ovladačem) Každopádně si nejsem jistý, jestli něco s windows a za 5.200,- přehraje bez problémů 4K@60hz. Pokud něco takového je, rád si rozšířím obzory. :-)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 1. 2. 2018 10:55

shamp1x:
no ale ta nVidia má taky Android, ne? nebo ho lze nějak obejít? mně to z popisů přijde jen jako další krabka s Androidem, ovšem určená na hry a pochopitelně rychlejší
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 1. 2. 2018 13:14

Tak ono sehnat krabičku s win aby to mělo aspoň 4GB paměti taky není legrace a ani ten rozpočet není nic moc. Možná nějaká noname v Číně. Já mám tablet s win10, 4GB RAM a žádná sláva to teda není. To už chce klasický HTPC s nějakým core i5 apod a to je tak +10k. Minix neni úplně noname, podpora celkem funguje, zadatelovo účel by to IMHO splnilo dobře. Bohužel výběr v média boxech není nic moc.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leony5 1. 2. 2018 21:31

To je pravda,pokud chceš něco s win10 co přehraje UHD 10bit videa musíš koukat aby to mělo nejnovější grafickou kartu a procesor který to podporuje a to něco stojí,bohužel.Třeba ty Intel nuc 6i5 se starší grafikou intel to nedaj přes hdmi.Novější sedmá generace to již umět má,uvidím až dorazí.Ale přes digiport to jde na stopro,a i u starších nuc by to mělo šlapat.Něco jsem si o tom zjistil než jsem to objednal.Nuc se dá provozovat i bez wind.a vyjde tedy levněji,dálkové ovládání mám pocit se dá také dokoupit.

-- 1. 2. 2018 21:53 --

Pokud chceš používat aplikace jako HBO GO,Horizon GO a podobné,narazíš u androidu na velký problém,aplikace padají,nebo nejdou spustit vůbec,tento problém mají android nini pc skoro všechny.Osobně jsem to poznal na placené službě HorizonGo,chvilku šla ale s problémy a poslední cca čtyři měsíce už nešla,přitom na starém noteboku s w10 to jede od začátku co to platím bez problémů,filmy jsou naprosto plynule přehrávány.Proto jsem se rozhodl pro Intel nuc 7i5 s w10.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků