Silny NAS vs HD player+storage/slabsi NAS

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nosohroch 19. 12. 2017 16:24

Ahoj,

mam v plane si kupit NAS urceny primarne na zalohovanie (fotky, filmy a pod.) a pozeranie filmov cez hlupu TV (LG 42LE5300). Plan bol streamovat filmy priamo do TV z NAS aby som nemusel zapajat notas cez HDMI. Po chvilke mi doslo, ze len malo NAS ma hdmi a tak som dospel k QNAP TS253A. Problem vyrieseny aj ked nie najlacnejsie.

Tulal som sa ale po nete dalej a uvedomil si, ze do buducna asi budem menit TV a mozno by nebolo od veci aby som mohol streamovat aj v 4K a zaroven nebudem musiet riesit co vsetko zvladne ci nezvaldne QNAP. Tak ma napadlo ci by nemalo zmysel kupit nejaky media player (Minix U1 ?) a k tomu jednoduchsi NAS (Synology?) alebo nejaky velky externy disk (WDcko alebo tak). Cenovo to asi nebude moc velky rozdiel.

Na prehravanie by som pouzival Kodi/Plex ? - nemam skusenosti ani s jednym ale prdepokladam, ze obe varianty su OK.

Este by som upozornil, ze k tomuto rieseniu ma viedlo trhanie obrazu po prepojeni noveho notebooku s TV cez hdmi. Menil som frekvenciu/rozlisenie, vsetky mozne nastavenia a nic. (pisem to aby som nezakladal nove vlakno, takze ak niekoho napada dovod/riesenie tak to urcite ocenim)

Taktiez do buducna uvazujem o AV/stereo recieveru ak by to malo nejaky dopad (prepojenia a pod.)

Teda k otazke: ktore riesenie povazujete za vhodnejsie, respektive su tam nejake skutocnosti kt som nevzal v potaz a mal by som ?

Vopred dakujem.
Nosohroch
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků