Xtreamer (asi) zemřel - čím ho nahradit?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shamp1x 5. 10. 2017 08:21

nevite nekdo kestli tahle krabice bude umet usb stick s dvbc/t tunerem?
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 7. 10. 2017 07:47

Aby toho nebylo málo tak se mi ještě rozsypal systém na NASku takže teď stejně nemám co přehrávat.. musím počkat až mi to kolega dá dohromady. Abych odpověděl na dotazy tak tam mám Kodi 17.3, ten keymapper už jsem zkoušel, k mapování jsem použil ta zbytečná čísla na spodku ovladače a když jsem zapnul v menu automatické přehrávání tak se dokonce objevilo i to tlačítko další epizoda. :-) Bohužel se na mě teď nějak valí práce takže jsem neměl moc času to vyzkoušet ani než to NASko umřelo.. Jak se někdo ptal na ty audio formáty tak to bohužel nemám jak vyzkoušet.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 10. 10. 2017 10:03

V stručnosti:
"krabička" s čipom S905X za 45 USD + SD karta + LibreELEC s Kodi
http://www.dx.com/cs/p/x96-tv-box-andro ... dyNN1u0OUk

Tiež som mal Xtreamer, už dosť starú verziu, sice nejaké upgrady SW tam boli, ale predsa len... zariadenie bolo staré odhadom tak 7 rokov a hlavne ma nebavilo stále niečo sťahovať. Takisto podpora h265 tam chýbala, takže som sa odhodlal k výmene.

Kúpil som v Číne lacný prehrávač založený na čipe S905X (konkrétne nejaký X96), verziu 2GB/16GB za nejakých 45 USD. Neplatil som ani clo ani DPH. Je to malá krabička, vo východzom stave má v sebe Android tuším 6.0 a predinštalované nejaké rie Google aplikácie a hlavně Kodi. Android som okamžite zavrhol, pretože všetky problémy a sťažnosti s výkonom, s prehrávaním videa (napr. nesprávne prepínanie frekvencie) a audia (nemožnosť passthru, špatné spracovanie HD zvukových formátov) sa objavují jedina na Kodi pod Androidom. Z tohoto dovodu je v podstate Kodi pod Androidom nepoužiteľné!

Rieši sa to tak, že (ako tu už niekto spomenul), že sa na SD kartu nainštaluje LibreELEC, karta sa zasunie do slotu, prvýkrát sa nabootuje z karty a potom už stále bootuje z kart. NA karte je samotný systém + Kodi, nič viac, žiadny Android (i keď ten linuxový systím z neho vychádza) a řiadne zbytočné aplikácie. Kodi nemá problém s videom, s audiom a žiadne problémy typické úpre Kodi na Androide sa tu nevyskytujú!

Tu sú informácie a aj podrobný návod, prípadne aj tipy ako napr. sprístupniť rýchlejšiu vnútorná NAND pameť zariadenia pre využite s LibreELEC.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... S905-S905X

Používam to a som max. spokojný, za nejakých 1000 KČ za prehrávač + 250 za SD kartu (16GB rýchla karta) mám riešenie pre prehrávanie a streamovanie.

Vývojári pracujú celkom usilovne na updatoch LibreELEC (najnovší už je založený na Androide 7 a obsahuje Kodi tuším 17.5). Update sa urobí tak, že sa stiahne image a nakopíruje na SD kartu v zariadení. Pri resete si ho LibreELEC nájde a nainštaluje, absolutne bezproblémový proces.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 10. 10. 2017 18:29

supr, díky za objasnění, to bych snad nějak zvládl rozchodit. měl jsem vyhlédnutý NEXBOX A95X, na něm by to podle toho co píšeš mělo šlapat. no nákup nového stále odkládám, protože Xtreamer naštěstí stále žije...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek71 11. 10. 2017 07:43

Pokiaľ kúpiš nejaký ten box s čipom S905X, tak žiadny problém s inštaláciou nebude. Ešte nejaký zdroj info je tu, priamo od tvorcu LibreELEC:
https://forum.libreelec.tv/thread/9319- ... 905-s905x/

Jediný problém. čo som ja zanamenal, je nefunčné WiFi. Ale to je problém mojho kusu (mám X96), pretože ten WiFi čip nie je podporovaný zo strany LibreELEC, resp. výrobca čipu neuvolnil drivery. Ale aj tak používám kabel. Podpora 4K píše, že je experimentálna, ale mne funguje bez problémov.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 14. 10. 2017 17:33

tak nefunkční wifi není nějaký zásadní problém

a ještě se zeptám:
pokud budu bootovat z SD karty, tak má nějaký smysl koukat na velikost RAM? tzn. jestli je lepší jít do 3GB nebo to se 2GB pojede stejně? nebo stačí dokonce i 1 GB?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek71 16. 10. 2017 12:19

No... v tomto ti asi neporadím. Ja somto bral tak, že rozdiel medzi verziou osadenou 1GB/8GB a verziou s 2GB/16GB bol asi 10 USD, takže v podstatě zanedbateľné, vzal som radšej verziu s 2GB RAM. Ale viem, že to takisto v pohode behá (myslené ten Libreelec, povodný Android neviem) aj na tej 1GB RAM.

Druhá vec je samotné externé úložište (NAND pameť), tam može byť 8GB alebo 16GB. V proncípe by to mohlo byť jedno, toto sa používa ako úložiště pre ten Android a ten sa používať nebude. LibreELEC v základnom nastavení túto paměť vobec nepoužíva, ale používa práve SD kartu. To je aj dovod, prečo by mala byť tá SD karta rýchla a výkonná - na nej budú všetky info o filmoch, knižnice, obrácky popisky, atd...

ALE...
Je tu aj možnosť, že si pod tým LibreELEC možeš namapovať tú NAND pameť a LibreELEC ju potom može využiť a vtedy by malo zmysel mať tú verziu s 16GB externej NAND pamete. Ja to mám takto práve urobené, pretože táto pameť by mala byť o čosi rýchlejšia ako SD karta. Je to na tebe, aj z tej SD karty to ide svižne, pokiaľ nekúpiš nejaký kšunt :-)

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... S905-S905X
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 2. 11. 2017 22:53

http://www.wish.com/c/5950e9a5b1db4970a0f5ac86

nezkoušel někdo něco podobného?
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 5. 2. 2018 10:27

Xtreamer zemřel i mě. Používám Xtreamer eXpress 4K, nakoupil jsem ke každé televizi doma. Jeden z nich po půl roce odešel. Protože jsem ještě před nákupem těchto zařízení prošel místní nabídky a vyzkoušel pár krabiček vím, že zmíněný eXpress byl pro mé potřeby dokonalý. Dnes mi byl vystaven dobropis a já naprosto netuším, co vybrat. Zatím vítězí nVidia Shiled, ale i tady mě odrazuje pár věcí. Chci jen zařízení, které je dostupné v českých obchodech.
P800
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hutas1 21. 3. 2018 10:40

Hutas1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M2M 20. 4. 2020 09:43

Pánové poraďte prosím, mám také xtreamer Pro a zatím skoro vše přehrával, mám v něm disky plné filmů. Jediné co nepřehrává jsou filmy s H.265, jde pouze zvuk. Vše co se dnes nabízí je sice pěkné ale já mám 2 xtreamery a 4 disky 2TB. Jak to vyřešit a co navrhujete? Jde něco propojit s xtreamerem, aby to přehrávalo?

Kód: Vybrat vše
https://www.mall.cz/multimedialni-centra-s-hdd/xtreamer-pro-hd-prehravac
M2M
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 4. 2020 16:02

Koupit NAS a nastrkat do něho ty 4 HDD.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků