Xtreamer (asi) zemřel - čím ho nahradit?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 2. 10. 2017 22:24

Ahoj, bohužel to vypadá že přehrávač Xtreamer SW3 který mi roky věrně sloužil je už s životem u konce. Sice se zapne ale když dám přehrát video tak se buď restartuje a nebo se video sice spustí ale restartuje se po několika minutách. Už roky jede na stejném firmwaru takže tady chybu nehledám, pokud by vás někoho napadlo jak mu pomoci tak budu vděčný a jestli se mu pomoct nedá tak bych se chtěl zeptat jestli někdo nemá zkušenost s podobným přehrávačem který jde v současné době koupit.

Moje požadavky jsou:
přehrávání ze samby, připojení přes ethernet (ideálně gigabit), Full HD, h264, h265 a podrobně nastavitelné titulky (velikost, umístění atd.)

Byl bych rád kdyby se ozval někdo s osobní zkušeností protože v recenzích se málokdy řeší například jestli jde hýbat s titulky. Předem děkuji :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2017 22:42

A co tak skúsiť Kodi s Raspberry Pi 3? Raz som to mal doma na skúšku a svoj eGreat som predaval o par dni. Spĺňa to podmienky, co si hodil (aj ked slabšie zvlada kodec 265) a kopec ďalších možností ako bonus (archív Tv, YouTube atd). A to všetko za cca 70-80eur.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads)
Fiio E10K 2 ► iBasso IT01; Shanling M0, SGS7+Dragonfly Black ► Jays q-Jays II, Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 2. 10. 2017 23:03

Děkuji za návrh, pokud to špatně zvládá h265 tak to nebude pro mě. Popravdě mě už začínalo omezovat to že musím stahovat jen h264 protože h265 ripů přibývá (například Rick and Morty). Jak to teď googlim tak jsem s překvapením zjistil že na Apple TV je již funkční VLC které umí přehrávat i ze samby.. to by asi vyhovovalo všem mým požadavkům. :-) Akorát ta nová verze má dostupnost 4-5 týdnů. :-|
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2017 23:11

Po poslednom update to prehrava h265 OK, len sa to zahrieva, treba dat aktívny ventilátor. Ja tolko h265 nepozerám, ale keď už, tak na tu krabičku púšťam obyčajný stolový ventilátor :) Viem, crazy thing, ale funguje, som lenivý riešiť ten aktívny.
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads)
Fiio E10K 2 ► iBasso IT01; Shanling M0, SGS7+Dragonfly Black ► Jays q-Jays II, Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 10. 2017 02:31

Já si třeba nemyslím, že by ten Xtreamer byl mrtvolka. Jo, chorej je chudák pořádně, ale mrtvolku z něj nedělej, aspoň ne hned. To co popisuješ je totiž popis jak vystřihnutej z učebnice "elektronický medicíny" - tam se tomu říká "vyschlý elyty" a postihuje to šmahem veškerou dnešní elektroniku. Tytam jsou totiž doby, kdy k vyfiltrování napájecího napětí stačil jeden kondík 50uF a k němu odpor nebo malá tlumivka. Dnešní zapojení s impulsním zpracováním informace vyžaduje podstatně kvalitnější a výkonnější vyhlazení kolísavýho napájecího napětí. A když ho nemá, zblbne - přesně jak píšeš, restartuje se, chcípá, zasekává se z neznámejch příčin během chodu... Pritom stačí vzít páječku a vyměnit za nový těch několik elytů, co tam na tu filtračku umistil konstruktér ....
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 10. 2017 09:02

A ty bys mu uměl pomoct? Samozřejmě to zaplatím.. V praze/praze východ ho můžu přivézt a kamkoliv jinam poslat poštou. Zkoušel jsem na něj připojit trafo ze starší verze Xtreameru a vyměnit baterie v dálkovém ovladči O:-) kupodivu ani to nepomohlo.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 3. 10. 2017 11:34

tak to vypadá, že jsem v tom taky - můj Xtreamer Elvira sice nezemřel, ale umírá...
zničeho nic přestane hrát (odpojí se disk), takže se musí vytáhnout napájení, potom zase běží.
nejhorší je, že není náhrada, MMC co jsem našel jsou už jen s Androidem a o tom nečtu moc dobrého

Raspberry Pi 3 vypadá fajn, jenže to bych asi nedal dohromady, navíc nevím jestli by uměl to, co potřebuji...

takže bych se zeptal úplně stejně jako MacPhenom :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 3. 10. 2017 11:51

A co to nahradit tímto?
Evolveo Android Box M4
Sám sem měl nejdříve Xtreamer SW3, následně Raspberry Pi 2 a teď mám Evolveo Android Box H4 a jsem úplně spokojen, přehrává vše poradí si i nejnáročnějšímiu videi ve 4k, rychlost systému je super.
A jede to klasicky na Kodi - stejně jako Raspberry.
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 3. 10. 2017 12:10

na to Evolveo jsem koukal - řekl bych, že je to stejné jako např. T95Z Plus, který se dá koupit na Ali za 58E a navíc má 3GB paměti... no ale to je celkem jedno, důležité je, jestli si dokáže poradit s přehráváním DTS HD, Hevc 265 atd.
Mohl bys k tomu něco napsat?
edit: potřebuju přehrávání z USB HD, na netu moc nezáleží (předpokládám, že na nějakém tom streamu problém nebude)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 3. 10. 2017 12:23

No mám všechno (filmy a seriály) připojeno na USB disku. Hevc 265 není problém, (DTS HD asi také, zvuk mi jede také u všeho) nenarazil jsem na soubor, který by nepřehrál, Kodi 17 je podle mě nejlepší možná volba teď, Xtreamer je překonaná věc. Aktualizace Kodi probíhají normálně, jako na telefonu, když si stahuješ aplikaci.

Jak říkám, nemám s tím starším H4 modelem jediný problém. Ta M4 je novější verze, má lepší podporu HDR a jede na novějším Androidu...

specifikace:
čtyřjádrový 64bitový procesor 2.0 GHz
• pětijádrový ARM Mali-450 grafický procesor až 750 MHz
• 2 GB operační paměť
• 16 GB eMMC vnitřní paměť s možností rozšíření microSDHC/SDXC kartou
• podpora HDR10, HLG, VP9 profile-2 až do 4Kx2K@60fps
• hardwarové dekódování Ultra HD 4K2K videa
• podpora H.265/HEVC až 60 fps
• HDMI 2.0a
• zcela tichý provoz bez ventilátoru
• předinstalovaná multimediální aplikace KODI
• Android 7.1 Nougat

• externí anténa pro kvalitní a silný WiFi signál
• WiFi b/g/n s podporou šifrování
• Bluetooth 4.0
• Miracast
• H.265 HEVC MP-10@L5.1 až do 4Kx2K@60fps
• H.264 AVC HP@L5.1 až do 4Kx2K@30fps, H.264 MVC až do 1080p@60fps
• MPEG-4 ASP@L5 až do 1080P@60fps (ISO-14496)
• WMV/VC-1 SP/MP/AP až do 1080P@60fps
• OpenGL ES 3.1, Open CL 1.2, DirectX 11
• MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, FLAC a další
• MKV, AVI, WMV, MOV a další
• JPEG, BMP, GIF a další
• podpora pro 2.4 GHz bezdrátovou klávesnici, gamepad a myš
• podpora připojení flash USB disku nebo externího disku
• podpora online aktualizace firmware
• rozměry 12 x 12 x 2 cm
• hmotnost 218 g
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 10. 2017 12:25

To Evolveo vypadá pěkně, já jsem Kodi nikdy nepoužíval, v době kdy jsem kupoval Xtreamer ještě měli přehrávače každý svůj systém.

Každopádně už v té jejich reklamě:
https://www.youtube.com/watch?v=gjGyBjBIjhw
vidím že titulky jsou hrozně nízko, můžu si je posunout výš?
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 3. 10. 2017 12:36

Jasně že můžeš měnit titulky, hlavně je výhoda, když něco přestane fungovat, že máš rychle vydanou aktualizaci všeho, nestane se jako u Xtreameru že měsíc čekáš na opravu YouTube a podobně, hoši běžte do toho - máte 14 dní na vrácení, pokud by něco nevyhovovalo, ale nemyslím si, že by zavládla nespokojenost .-)
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 3. 10. 2017 12:41

MistrCzech píše:No mám všechno (filmy a seriály) připojeno na USB disku. Hevc 265 není problém, (DTS HD asi také, zvuk mi jede také u všeho) nenarazil jsem na soubor, který by nepřehrál...

no že hraje zvuk je jasné - na displeji AVR se musí objevit např. DTS HD - pokud ne, tak to z přehrávače neleze

a co si myslíš o tom T95Z Plus?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 3. 10. 2017 12:41

Umí to DTS HD MA? DTS-X, Dolby Atmos? Nějak se mi nezdá, aby taková krabice co stojí 2.500,- uměla vše, kort když si vezmu výrobní cenu + clo + dph + marže. :-)
PC:8700k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,144hz ASUS, R6 Fractal
DK: 65PUS7601, Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
TV PC: 8600k, 16GB 3200, 120 SSD, 1050Ti, Fractal Nano S
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 10. 2017 12:48

Já jsem nikdy na žádnou opravu nečekal :-) filmy přehrávám jen z NASu, youtube ani podobné věci jsem nikdy neřešil. 4K a HDR budu potřebovat teprv až 65" OLED bude stát do 50k což ještě pár let nebude, do té doby mi musí postačit 1080p Plasma. ;-) Takže mam teda vzít tu novější M4?
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 3. 10. 2017 13:16

na displeji AVR se musí objevit např. DTS HD - toto ti těžko ověřím, když AVR nemám,
jedu na normálních stereo reprákách za 12k.
T95Z Plus - neznám. (ale když jede taky na Androidu s Kodi pravděpodobně bude umět to samé)
Víc asi neporadím.
Pro mé potřeby filmy, seriály z usb disku + YouTube + Stream.cz z netu po kabelu ideál
(filmy kopíruji přes usb kabel od PC)
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 10. 2017 16:09

MacPhenom píše:A ty bys mu uměl pomoct? Samozřejmě to zaplatím.. V praze/praze východ ho můžu přivézt a kamkoliv jinam poslat poštou. Zkoušel jsem na něj připojit trafo ze starší verze Xtreameru a vyměnit baterie v dálkovém ovladči O:-) kupodivu ani to nepomohlo.
Musel bych to nejdřív vidět otevřený na aspoň trochu podrobnejch fotkách (klidně do mailu), abych dokázal říct, jestli ty potřebný elektrolyty jsou u nás k sehnání. Dobrý by bylo otevřít a nafotit i napájecí "trafo". Samotná fyzická výměna pak už bejvá menší trabl, než sháňka konkrétních typů a specifikací, protože "soudruzi z Číny" většinou používají jinak nedostupný rozměry součástek - nejobvyklejší jejich šprajcy jsou radiální elektrolyty (váleček s oběma vývodama na jednom čele) s nestandartním poměrem průměr vs. dýlka - buď to jsou těsně k sobě našlapaný tenoučký válečky s dýlkou klidně i dvojnásobnou proti běžným elytům podobnýho průměru - pak je obrovskej problém nový kondíky natlačit vedle sebe, anebo (a to je někdy ještě horší pro případnou opravu) osazujou kondíky ve tvaru nízkejch válečků až kotoučků většího průměru - a hned nad ně plechovej kryt. Dostat do takovýho prostoru standartně dostupný součástky je pak vražda - anebo člověk vyplázne raketu za atypický provedení jinak naprosto běžnejch součástek nakoupený odkudsi zpoza Veľkej Mľáky ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod leroj 3. 10. 2017 18:31

je to zlé, je to zlé, je to zlé... a nejen proto, že ta oprava není jednoduchá (pokud je vůbec možná), ale i proto, že jsem trochu gůglil ohledně T95Z Plus a zde jsou výsledky:
https://avmania.e15.cz/android-prehravac-sunvell-t95u-pro-prehraje-vse-i-neco-navic
https://www.cnx-software.com/2016/08/15 ... 2n-tv-box/
z toho vyplývá, že vzhledem k absenci DTS HD a True HD je to dobré tak pro někoho, kdo toto nepotřebuje a potřebovat nebude. jedině že by od té doby vylepšili firmware, ale tomu moc nevěřím.
taky je fakt, že dnes už tam je Android 7.1, ale zázraky bych od něj nečekal...

no a taky nepředpokládám, že to Evolveo bude funkčně jiné - jsou to všechno stejné vnitřky, akorát s jinou krabkou
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 10. 2017 23:33

to Ekkar
Zítra to nafotím!

to Všichni
Kurýr mi přivezl EVOLVEO MultiMedia Box M4, už pár hodin se tu s ním trápím a za tu dobu jsem zjistil že je to typický android, tedy šmejd který má umět vše ale pořádně na něm nejde nic. V balení nejsou baterie do ovládání.. achjo. Po spuštění aplikace Kodi jsem se bez problémů připojil na NAS odkud sdílám videosoubory, hned první video které jsem zkusil přehrát na sabě mělo značné artefakty (viz foto 1), po tom co jsem v menu vypnul hardwarovou akceleraci tak se to samé video přehrávalo správně a na jiné s artefakty jsem zatím nenarazil. Poté jsem se dal do nastavování titulků, výchozí nastavení je veliký tučný text na dolním okraji videa, naštěstí se mi to po dlouhém klikání podařilo dostat do stavu kdy je to přijatelné. Ovladač zařízení je naprosto k ničemu protože neobsahuje téměř žádné ovládací prvky. (viz foto 2) Tlačítko "play/pause" je schované mezi dalších 7 zbytečných a tlačítka "stop" a "další/předchozí" tu nejsou vůbec! Pokud během přehrávání zmáčknete "ok" tak se tlatíčko "stop" zobrazí a vy na něj musíte najet šipkou doprava a potvrdit "ok" (viz obrázek 3)... JAK POHODLNÉ >:-( ale tlačítko "další soubor" jsem prostě ještě neobjevil... Během těch pár hodin už mi zařízení taky 2x zamrzlo, jednou z toho s hláškou "Aplikace systém android nereáguje". (viz obrázek 4) Mrazí mě z toho co jsem koupil a s láskou vzpomínám na ten prý dávno překonaný Xtreamer.
Přílohy
evolveo1.jpg
evolveo2.jpg
evolveo3.jpg
evolveo4.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 4. 10. 2017 07:37

Pěkné postřehy, díky za ně! Ty HD formáty zvuku asi neotestuješ jak je to baští / nebaští, viď? :-( Na druhou stranu co by člověk mohl čekat od krabičky z číny za 2500,- - viz můj předešlý příspěvek. Pokud by jsi ještě na něco přišel, budu rád za každý poznatek.
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ligo 4. 10. 2017 09:23

MacPhenom...Ahoj tiež som majitelom Xtreameru Pro zatial šlape ako hodinky ale už ho skoro vobec nepoužívam. Od kedy som narazil na Kodi v podstate všetky filmy a serialy streamujem. Práve čakám každým dňom mi má doraziť nová android krabička https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607555.html brat už nejaký ten čas používa predošlu verziu s 2Gb RAM a spokojný bez problemov to šlape. Tu je recenzia https://avmania.e15.cz/beelink-gt-1-and ... -cenu-test je na to aj slušná podpora http://www.bee-link.com/forum.php

No ale ak by si chcel absolutnu špičku MMC tak jedine Nvidia Shield https://avmania.e15.cz/nvidia-shield-an ... -prehravac
Ligo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 4. 10. 2017 11:55

Ligo: ano, pro ty, kteří to mají na streamování, nebo přehrávání stažených souborů bez větších nároků, tak je to supr. Ovšem pro nás náročnější :) je to zřejmě, bohužel, opět k nepotřebě

Schválně:
mohl bys, až to dorazí, vyzkoušet jak si poradí s kopií DVD a BD? zvládne to i DVD a BD menu a pošle to přes HDMI do receiveru i DTS HD? pokud toto přehrávač neumí, tak je pro mě (a nejen pro mě) bezcenný.
O té Nvidii jsem také uvažoval, ovšem dočetl jsem se, že toto také neumí!
Bohužel je dnes ve všem nacpaný nějaký systém (nejčastěji Android) a tím je hotovo.
Smutné je, že se tyto nedostatky nedočteš ani v recenzích - každý je ohromen konektivitou a množstvím nepodstatných ptákovin, ale na takovou základní věc, jakou je přehrávání kvalitnějších audio formátů se nepodívá
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 4. 10. 2017 13:28

Máš tam Kodi 17.4?
Mě tlačítko play-pause funguje úplně normálně, mám to na univerzálním ovladači, kterým ovládám další 4 zařízení.
Kodi má i doplněk, kde si můžeš nastavit, co jaké tlačítko má dělat - keymap editor.
Jde i nastavit tlačítkem zpět, aby prostě vypl video a jel zpátky na výber videí. Je to jen o cviku a zvyku na Kodi. Já na tom jedu 2,5 roku asi je to trochu o zvyku a nějakých znalostech a googlování v tom začátku...
Ale, že by se mi stávalo často, že přestal pracovat to ne, v průměru 1x měsíčně.
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 4. 10. 2017 13:53

leroj - ten shield by to měl umět bez problémů, co jsem četl, tak od nějakého kodi 17.3 tam je podpora HD kodeků. https://forums.geforce.com/default/topi ... -shield/1/

http://www.trustedreviews.com/news/nvid ... dr-2938847

https://www.youtube.com/watch?v=cBRQZihugFg

někde jsem to ale viděl v novějším topicu, líbí se mi, že to umí i nějaký USB DVB-T/C sticky, takže když má člověk projektor, prdne to do AV receiveru a vybere se výstupní zařízení projektor a frčí třeba i hokej z ČT HD.
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivocky 4. 10. 2017 14:12

Tak něco pododného jsem řešil taky,ale z duvodu že muj starší Egreat R-200s neumí Kodi jinak

plná spokojenost a je to stále muj hlavní přehrávač na stažené filmy.
Na stream přes Kodi jsem pořídil Minix Neo U9-H Android 6.0 a plná spokojenost zvuk HD (DTS-HD Master,Dolby True HD 7.1,dokonce i PCM 7.1) vše pefektně funguje. Nvidia Shield to umí taky ale je o neco dražší a nelíbí jse mi ovladač.
No a když máte dostatečně rychlý internet 50mb a víc jste shopni streamovat i 25gb filmy
ivocky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 4. 10. 2017 15:30

ivocky:
zajímavé... opravdu to umí ty zvukové formáty? že je přehraje to je jasné, ale AVR ti je musí ukázat na displeji - pokud ne, tak jsou downgradované do DTS, nebo DD
a co menu u stažených DVD a BD? funguje? pokud ano, tak v čem to pouštíš? v KODI, nebo je tam nějaký player?
mně se to na první pohled jeví stejně, jako ty zástupy androidích krabiček...
ten stream mě netrápí, mám tady ještě sat s linuxem, no ale hodí se. net mám zhruba těch 50 Mb, takže žádný problém
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ovad 4. 10. 2017 16:01

Chlapci vy ste asi ešte nepočuli o LibreELEC. Stačí si kúpiť prehrávač s procesorom Amlogic S905, nabootovať ho z karty a ide vám všetko. Je to taktiež KODI.
Viac si prečítajte tu:
https://forum.libreelec.tv/thread/9319- ... 905-s905x/
Ovad
Junior

Odeslat příspěvekod MistrCzech 4. 10. 2017 16:35

Ano, pravda, nenapadlo mě, je tu možnost i alternativně nainstalovat Libreelec případně SPMC, obojí lze nainstalovat i na ono Evolveo - běží na s905x pokud se nepletu. Nicméně, v mém případě na Libreelecu nejelo pak dálkové ovládání - nedá se tedy říci, že pak každému půjde vše, ale může na tom něco být.

Možná by stálo za to, více zkoušet, než něco zavrhnout na základě prvních dojmů, věřím tomu, že při hlubším bádání vyřešíte 90 procent Vašich problémů s tím Evolveem a třeba i změníte názor.
Určitě by stálo za to okoštovat nejnovější verzi 17.4 + onen doplněk keymap editor a pak třeba psát nějaké dojmy a recenze na ono Evolveo...

Každopádně by mě samotného zajímalo, zda to tedy dá ten 5.1 zvuk skrze nastavení DTS audio passthrough
Obrázek
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivocky 4. 10. 2017 19:24

leroj:
No jasně že umí.Domácím kinem jse zabývám už hodně let tak už něco málo o zvuku vím.
Co jse týče menu (DVD nevím nepoužívám nedívatelný,ale to snad umí každý player,BD nemám odskoušeno ,ani nevím jestli mám něco z menu staženo).
HD zvuky fungují pouze v KODI u playeru např.MX player pouze core.
ivocky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 4. 10. 2017 20:23

díky za info, začíná se mi to líbit. už jsem koukal na
https://www.youtube.com/watch?v=kO_BSWIPmmY
kde je v čase 3.50 tabulka, která potvrzuje co píšeš. tak to snad bude pravda :)
jo a je ke stažení soft pro ovládání přes mobil? nebo aspoň nějaký univerzální - to by se hodilo

některá DVD ujdou - navíc mám ve sbírce dost koncertů, které v HD nevyšly, tak s tím musím holt vyjít.

no uvidím, až se Xtreamer zhorší, tak objednám
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 5. 10. 2017 09:21

nevite nekdo kestli tahle krabice bude umet usb stick s dvbc/t tunerem?
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 7. 10. 2017 08:47

Aby toho nebylo málo tak se mi ještě rozsypal systém na NASku takže teď stejně nemám co přehrávat.. musím počkat až mi to kolega dá dohromady. Abych odpověděl na dotazy tak tam mám Kodi 17.3, ten keymapper už jsem zkoušel, k mapování jsem použil ta zbytečná čísla na spodku ovladače a když jsem zapnul v menu automatické přehrávání tak se dokonce objevilo i to tlačítko další epizoda. :-) Bohužel se na mě teď nějak valí práce takže jsem neměl moc času to vyzkoušet ani než to NASko umřelo.. Jak se někdo ptal na ty audio formáty tak to bohužel nemám jak vyzkoušet.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek71 10. 10. 2017 11:03

V stručnosti:
"krabička" s čipom S905X za 45 USD + SD karta + LibreELEC s Kodi
http://www.dx.com/cs/p/x96-tv-box-andro ... dyNN1u0OUk

Tiež som mal Xtreamer, už dosť starú verziu, sice nejaké upgrady SW tam boli, ale predsa len... zariadenie bolo staré odhadom tak 7 rokov a hlavne ma nebavilo stále niečo sťahovať. Takisto podpora h265 tam chýbala, takže som sa odhodlal k výmene.

Kúpil som v Číne lacný prehrávač založený na čipe S905X (konkrétne nejaký X96), verziu 2GB/16GB za nejakých 45 USD. Neplatil som ani clo ani DPH. Je to malá krabička, vo východzom stave má v sebe Android tuším 6.0 a predinštalované nejaké rie Google aplikácie a hlavně Kodi. Android som okamžite zavrhol, pretože všetky problémy a sťažnosti s výkonom, s prehrávaním videa (napr. nesprávne prepínanie frekvencie) a audia (nemožnosť passthru, špatné spracovanie HD zvukových formátov) sa objavují jedina na Kodi pod Androidom. Z tohoto dovodu je v podstate Kodi pod Androidom nepoužiteľné!

Rieši sa to tak, že (ako tu už niekto spomenul), že sa na SD kartu nainštaluje LibreELEC, karta sa zasunie do slotu, prvýkrát sa nabootuje z karty a potom už stále bootuje z kart. NA karte je samotný systém + Kodi, nič viac, žiadny Android (i keď ten linuxový systím z neho vychádza) a řiadne zbytočné aplikácie. Kodi nemá problém s videom, s audiom a žiadne problémy typické úpre Kodi na Androide sa tu nevyskytujú!

Tu sú informácie a aj podrobný návod, prípadne aj tipy ako napr. sprístupniť rýchlejšiu vnútorná NAND pameť zariadenia pre využite s LibreELEC.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... S905-S905X

Používam to a som max. spokojný, za nejakých 1000 KČ za prehrávač + 250 za SD kartu (16GB rýchla karta) mám riešenie pre prehrávanie a streamovanie.

Vývojári pracujú celkom usilovne na updatoch LibreELEC (najnovší už je založený na Androide 7 a obsahuje Kodi tuším 17.5). Update sa urobí tak, že sa stiahne image a nakopíruje na SD kartu v zariadení. Pri resete si ho LibreELEC nájde a nainštaluje, absolutne bezproblémový proces.
Volvo S80 D5 AWD Executive MY 2011 (Polestar 165 kW)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 10. 10. 2017 19:29

supr, díky za objasnění, to bych snad nějak zvládl rozchodit. měl jsem vyhlédnutý NEXBOX A95X, na něm by to podle toho co píšeš mělo šlapat. no nákup nového stále odkládám, protože Xtreamer naštěstí stále žije...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek71 11. 10. 2017 08:43

Pokiaľ kúpiš nejaký ten box s čipom S905X, tak žiadny problém s inštaláciou nebude. Ešte nejaký zdroj info je tu, priamo od tvorcu LibreELEC:
https://forum.libreelec.tv/thread/9319- ... 905-s905x/

Jediný problém. čo som ja zanamenal, je nefunčné WiFi. Ale to je problém mojho kusu (mám X96), pretože ten WiFi čip nie je podporovaný zo strany LibreELEC, resp. výrobca čipu neuvolnil drivery. Ale aj tak používám kabel. Podpora 4K píše, že je experimentálna, ale mne funguje bez problémov.
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 14. 10. 2017 18:33

tak nefunkční wifi není nějaký zásadní problém

a ještě se zeptám:
pokud budu bootovat z SD karty, tak má nějaký smysl koukat na velikost RAM? tzn. jestli je lepší jít do 3GB nebo to se 2GB pojede stejně? nebo stačí dokonce i 1 GB?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek71 16. 10. 2017 13:19

No... v tomto ti asi neporadím. Ja somto bral tak, že rozdiel medzi verziou osadenou 1GB/8GB a verziou s 2GB/16GB bol asi 10 USD, takže v podstatě zanedbateľné, vzal som radšej verziu s 2GB RAM. Ale viem, že to takisto v pohode behá (myslené ten Libreelec, povodný Android neviem) aj na tej 1GB RAM.

Druhá vec je samotné externé úložište (NAND pameť), tam može byť 8GB alebo 16GB. V proncípe by to mohlo byť jedno, toto sa používa ako úložiště pre ten Android a ten sa používať nebude. LibreELEC v základnom nastavení túto paměť vobec nepoužíva, ale používa práve SD kartu. To je aj dovod, prečo by mala byť tá SD karta rýchla a výkonná - na nej budú všetky info o filmoch, knižnice, obrácky popisky, atd...

ALE...
Je tu aj možnosť, že si pod tým LibreELEC možeš namapovať tú NAND pameť a LibreELEC ju potom može využiť a vtedy by malo zmysel mať tú verziu s 16GB externej NAND pamete. Ja to mám takto práve urobené, pretože táto pameť by mala byť o čosi rýchlejšia ako SD karta. Je to na tebe, aj z tej SD karty to ide svižne, pokiaľ nekúpiš nejaký kšunt :-)

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread ... S905-S905X
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod shamp1x 2. 11. 2017 23:53

http://www.wish.com/c/5950e9a5b1db4970a0f5ac86

nezkoušel někdo něco podobného?
shamp1x
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod P800 5. 2. 2018 11:27

Xtreamer zemřel i mě. Používám Xtreamer eXpress 4K, nakoupil jsem ke každé televizi doma. Jeden z nich po půl roce odešel. Protože jsem ještě před nákupem těchto zařízení prošel místní nabídky a vyzkoušel pár krabiček vím, že zmíněný eXpress byl pro mé potřeby dokonalý. Dnes mi byl vystaven dobropis a já naprosto netuším, co vybrat. Zatím vítězí nVidia Shiled, ale i tady mě odrazuje pár věcí. Chci jen zařízení, které je dostupné v českých obchodech.
P800
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hutas1 21. 3. 2018 11:40

Hutas1
Kolemjdoucí