Xtreamer (asi) zemřel - čím ho nahradit?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 2. 10. 2017 21:24

Ahoj, bohužel to vypadá že přehrávač Xtreamer SW3 který mi roky věrně sloužil je už s životem u konce. Sice se zapne ale když dám přehrát video tak se buď restartuje a nebo se video sice spustí ale restartuje se po několika minutách. Už roky jede na stejném firmwaru takže tady chybu nehledám, pokud by vás někoho napadlo jak mu pomoci tak budu vděčný a jestli se mu pomoct nedá tak bych se chtěl zeptat jestli někdo nemá zkušenost s podobným přehrávačem který jde v současné době koupit.

Moje požadavky jsou:
přehrávání ze samby, připojení přes ethernet (ideálně gigabit), Full HD, h264, h265 a podrobně nastavitelné titulky (velikost, umístění atd.)

Byl bych rád kdyby se ozval někdo s osobní zkušeností protože v recenzích se málokdy řeší například jestli jde hýbat s titulky. Předem děkuji :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2017 21:42

A co tak skúsiť Kodi s Raspberry Pi 3? Raz som to mal doma na skúšku a svoj eGreat som predaval o par dni. Spĺňa to podmienky, co si hodil (aj ked slabšie zvlada kodec 265) a kopec ďalších možností ako bonus (archív Tv, YouTube atd). A to všetko za cca 70-80eur.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 2. 10. 2017 22:03

Děkuji za návrh, pokud to špatně zvládá h265 tak to nebude pro mě. Popravdě mě už začínalo omezovat to že musím stahovat jen h264 protože h265 ripů přibývá (například Rick and Morty). Jak to teď googlim tak jsem s překvapením zjistil že na Apple TV je již funkční VLC které umí přehrávat i ze samby.. to by asi vyhovovalo všem mým požadavkům. :-) Akorát ta nová verze má dostupnost 4-5 týdnů. :-|
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2017 22:11

Po poslednom update to prehrava h265 OK, len sa to zahrieva, treba dat aktívny ventilátor. Ja tolko h265 nepozerám, ale keď už, tak na tu krabičku púšťam obyčajný stolový ventilátor :) Viem, crazy thing, ale funguje, som lenivý riešiť ten aktívny.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 10. 2017 01:31

Já si třeba nemyslím, že by ten Xtreamer byl mrtvolka. Jo, chorej je chudák pořádně, ale mrtvolku z něj nedělej, aspoň ne hned. To co popisuješ je totiž popis jak vystřihnutej z učebnice "elektronický medicíny" - tam se tomu říká "vyschlý elyty" a postihuje to šmahem veškerou dnešní elektroniku. Tytam jsou totiž doby, kdy k vyfiltrování napájecího napětí stačil jeden kondík 50uF a k němu odpor nebo malá tlumivka. Dnešní zapojení s impulsním zpracováním informace vyžaduje podstatně kvalitnější a výkonnější vyhlazení kolísavýho napájecího napětí. A když ho nemá, zblbne - přesně jak píšeš, restartuje se, chcípá, zasekává se z neznámejch příčin během chodu... Pritom stačí vzít páječku a vyměnit za nový těch několik elytů, co tam na tu filtračku umistil konstruktér ....
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 10. 2017 08:02

A ty bys mu uměl pomoct? Samozřejmě to zaplatím.. V praze/praze východ ho můžu přivézt a kamkoliv jinam poslat poštou. Zkoušel jsem na něj připojit trafo ze starší verze Xtreameru a vyměnit baterie v dálkovém ovladči O:-) kupodivu ani to nepomohlo.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 3. 10. 2017 10:34

tak to vypadá, že jsem v tom taky - můj Xtreamer Elvira sice nezemřel, ale umírá...
zničeho nic přestane hrát (odpojí se disk), takže se musí vytáhnout napájení, potom zase běží.
nejhorší je, že není náhrada, MMC co jsem našel jsou už jen s Androidem a o tom nečtu moc dobrého

Raspberry Pi 3 vypadá fajn, jenže to bych asi nedal dohromady, navíc nevím jestli by uměl to, co potřebuji...

takže bych se zeptal úplně stejně jako MacPhenom :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 3. 10. 2017 10:51

A co to nahradit tímto?
Evolveo Android Box M4
Sám sem měl nejdříve Xtreamer SW3, následně Raspberry Pi 2 a teď mám Evolveo Android Box H4 a jsem úplně spokojen, přehrává vše poradí si i nejnáročnějšímiu videi ve 4k, rychlost systému je super.
A jede to klasicky na Kodi - stejně jako Raspberry.
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 3. 10. 2017 11:10

na to Evolveo jsem koukal - řekl bych, že je to stejné jako např. T95Z Plus, který se dá koupit na Ali za 58E a navíc má 3GB paměti... no ale to je celkem jedno, důležité je, jestli si dokáže poradit s přehráváním DTS HD, Hevc 265 atd.
Mohl bys k tomu něco napsat?
edit: potřebuju přehrávání z USB HD, na netu moc nezáleží (předpokládám, že na nějakém tom streamu problém nebude)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MistrCzech 3. 10. 2017 11:23

No mám všechno (filmy a seriály) připojeno na USB disku. Hevc 265 není problém, (DTS HD asi také, zvuk mi jede také u všeho) nenarazil jsem na soubor, který by nepřehrál, Kodi 17 je podle mě nejlepší možná volba teď, Xtreamer je překonaná věc. Aktualizace Kodi probíhají normálně, jako na telefonu, když si stahuješ aplikaci.

Jak říkám, nemám s tím starším H4 modelem jediný problém. Ta M4 je novější verze, má lepší podporu HDR a jede na novějším Androidu...

specifikace:
čtyřjádrový 64bitový procesor 2.0 GHz
• pětijádrový ARM Mali-450 grafický procesor až 750 MHz
• 2 GB operační paměť
• 16 GB eMMC vnitřní paměť s možností rozšíření microSDHC/SDXC kartou
• podpora HDR10, HLG, VP9 profile-2 až do 4Kx2K@60fps
• hardwarové dekódování Ultra HD 4K2K videa
• podpora H.265/HEVC až 60 fps
• HDMI 2.0a
• zcela tichý provoz bez ventilátoru
• předinstalovaná multimediální aplikace KODI
• Android 7.1 Nougat


• externí anténa pro kvalitní a silný WiFi signál
• WiFi b/g/n s podporou šifrování
• Bluetooth 4.0
• Miracast
• H.265 HEVC MP-10@L5.1 až do 4Kx2K@60fps
• H.264 AVC HP@L5.1 až do 4Kx2K@30fps, H.264 MVC až do 1080p@60fps
• MPEG-4 ASP@L5 až do 1080P@60fps (ISO-14496)
• WMV/VC-1 SP/MP/AP až do 1080P@60fps
• OpenGL ES 3.1, Open CL 1.2, DirectX 11
• MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, FLAC a další
• MKV, AVI, WMV, MOV a další
• JPEG, BMP, GIF a další
• podpora pro 2.4 GHz bezdrátovou klávesnici, gamepad a myš
• podpora připojení flash USB disku nebo externího disku
• podpora online aktualizace firmware
• rozměry 12 x 12 x 2 cm
• hmotnost 218 g
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 10. 2017 11:25

To Evolveo vypadá pěkně, já jsem Kodi nikdy nepoužíval, v době kdy jsem kupoval Xtreamer ještě měli přehrávače každý svůj systém.

Každopádně už v té jejich reklamě:
https://www.youtube.com/watch?v=gjGyBjBIjhw
vidím že titulky jsou hrozně nízko, můžu si je posunout výš?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MistrCzech 3. 10. 2017 11:36

Jasně že můžeš měnit titulky, hlavně je výhoda, když něco přestane fungovat, že máš rychle vydanou aktualizaci všeho, nestane se jako u Xtreameru že měsíc čekáš na opravu YouTube a podobně, hoši běžte do toho - máte 14 dní na vrácení, pokud by něco nevyhovovalo, ale nemyslím si, že by zavládla nespokojenost .-)
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 3. 10. 2017 11:41

MistrCzech píše:No mám všechno (filmy a seriály) připojeno na USB disku. Hevc 265 není problém, (DTS HD asi také, zvuk mi jede také u všeho) nenarazil jsem na soubor, který by nepřehrál...

no že hraje zvuk je jasné - na displeji AVR se musí objevit např. DTS HD - pokud ne, tak to z přehrávače neleze

a co si myslíš o tom T95Z Plus?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod shamp1x 3. 10. 2017 11:41

Umí to DTS HD MA? DTS-X, Dolby Atmos? Nějak se mi nezdá, aby taková krabice co stojí 2.500,- uměla vše, kort když si vezmu výrobní cenu + clo + dph + marže. :-)
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 3. 10. 2017 11:48

Já jsem nikdy na žádnou opravu nečekal :-) filmy přehrávám jen z NASu, youtube ani podobné věci jsem nikdy neřešil. 4K a HDR budu potřebovat teprv až 65" OLED bude stát do 50k což ještě pár let nebude, do té doby mi musí postačit 1080p Plasma. ;-) Takže mam teda vzít tu novější M4?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků