Novy Blu-Ray prehravac

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Romix64 20. 9. 2017 10:47

Zdravim vsechny. Poprosil bych nejakeho odbornika o doporuceni nejakeho slusneho BD prehravace. Koupil jsem si 4K TV od Sony a chtel bych k ni nejaky prehravac. Zatim vse prehravam pres USB HDD pripojeny k TV pomoci VLC prehravace, ktery je v ni nainstalovan. Ten ale vecne pada a tak bude nutne koupit neco spolehlivejsiho. Dulezite ale je, aby prehravac podporoval co nejvice audio a video formatu. Rad bych si na nem prehral i filmy prevedene do MKV, Avi apod. Neco jako je ten VLC, ten prehraje vse...jen se treba v polovine filmu zasekne a musi se restartovat. To neni spolehlive prehravani...Na cene az tak moc nezalezi, jen je hlavni, aby to prehralo co nejvice audio/video formatu... Diky moc
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p79avt 21. 9. 2017 06:02

tak OPPO 203 co jiného :)
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 9. 2017 06:20

Máš v TV android tak vyzkoušej jiný přehrávač.KODI,MXplayer atd.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod borin7 21. 9. 2017 12:56

Oppo na Avi je škoda...
borin7
Junior

Odeslat příspěvekod Romix64 21. 9. 2017 18:44

MX Player jsem take zkousel... Chybi mu ale hodne audio kodeku. Casto neprehrava zvuk...

Ten OPPO vypada celkem dobre.. Otazkou je, zda si se vsemi formaty dobre poradi???
Nezad bych ho koupil a pak zjistil, ze to pulku me sbirky neprehraje. Nebylo by to samozrejme jen na avi. Vesmes uz mam slusnou zasobu MKV. Ctu ale, ze prehravac umi H.264... Za ty prachy bych ale cekal i podporu H.265

dival jsem se jeste na tyhle:
Pioneer BDP-180
Pioneer BDP-X300
Yamaha BD-A1060

ale opet co se tyce podpory kodeku, tak nevim... Jsem bohuzel v tomhle amater...
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 9. 2017 19:48

Koukni na SONY UBP-X800 ,je to UHD přehrávač s podporou SACD ,DVD-Audio atd.
Třeba to splní tvoje představy.
Já mám tedy Philips s androidem a vestavný přehrávač mi zatím vzal všechno.Myslím,že jsem narazil jen u nějakého 4K dema.Mám známy co mají SONY a taky běžný mkv,avi,ts prehravaji bez problémů.Dřív měli problém s načtením HDD,ale to tuším vyřešila nějaká aktualizace.

Otázka je co všechno v té své sbírce máš za formáty a kodeky.Třeba by to vyřešila kombinace několika přehrávačů z google play. Flac uměl i můj starší Pioneer BDP-130 ,pěkný obraz a zvuk ,ale občas taky nevzal nějaký MKV ,s tím nic neuděláš.Někdo to blbě udělá a pak to polovina přehrávačů nepřehraje.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trent 22. 9. 2017 12:42

A KODI jsi zkoušel? Ještě se mi nestalo, že by mi nějaký soubor nepřehrál...
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 9. 2017 18:04

Yamaha BD-S681,pokud nepotřebuješ XLR přehraje všechny nové formáty audia i videa
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romix64 22. 9. 2017 19:50

KODI kazdopadne vyzkousim, nicmene prehravac stejne koupim, protoze cas od casu si filmy vypalim na BD a pak se k nim vracim...

Co se te Yamahy tyce, tak na ni si na heurece chlapik stezuje, ze mu neprehraje ani jeden Divx a Xvid... To by me asi zklamalo...
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 9. 2017 20:02

To ti nepovím,mám jen MKV soubory a na BDP-S681 přehrávám jen DVD a BD disky,nicméně jsem přes usb vyzkoušel přehrát vše co mám na HDD a v pohodě.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p79avt 23. 9. 2017 20:41

OPPO čte haldu formátu včetně H.265, spíš jde o to že když soubor někdo udělá dle plotu, tak třeba PC si s tím poradí, ale na univerzálním přehrávači se muže kousnout na startu, OPPO mám dobrou podporu FW a co se týká kvality obrazu je to špica. Mám taky mraky souborů a hraje mi všechno.

Pavel


Romix64 píše:MX Player jsem take zkousel... Chybi mu ale hodne audio kodeku. Casto neprehrava zvuk...

Ten OPPO vypada celkem dobre.. Otazkou je, zda si se vsemi formaty dobre poradi???
Nezad bych ho koupil a pak zjistil, ze to pulku me sbirky neprehraje. Nebylo by to samozrejme jen na avi. Vesmes uz mam slusnou zasobu MKV. Ctu ale, ze prehravac umi H.264... Za ty prachy bych ale cekal i podporu H.265

dival jsem se jeste na tyhle:
Pioneer BDP-180
Pioneer BDP-X300
Yamaha BD-A1060

ale opet co se tyce podpory kodeku, tak nevim... Jsem bohuzel v tomhle amater...
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod Romix64 23. 9. 2017 21:32

OPPO cte vazne i H.265 ??? Na netu pisou, ze tohle nerozlouska... No, stale vic nad nim premyslim. Docela dobre pry poslouzi i jako kvalitni CD prehravac, pokud ma clovek slusnejsi repro a zesik...
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p79avt 24. 9. 2017 00:23

kde to na netu píšou ?

h.265 na začátku nešly profily 6.1, to se ale zpravilo ve FW.v únoru.

P.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod Romix64 24. 9. 2017 15:23

Cetl jsem to prave nekde na zahranicnich forech, ze to lidem neprehraje H.265. Faktem ale je, ze to byly diskuse starsiho data... Pak jeste resili, ze to neprehraje nektere avi. Cili snad nejaky problem se starsimi DivX a Xvid...
Romix64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p79avt 24. 9. 2017 17:17

no jasně, to jste číst mohl, ale to bylo na startu. Některé avi, divX, Xvid, to bych neřešil, jako moderní přehrávač nebude třeba umět nějaký starší kodek, zato bude ale jinde ve všech nových formátech video i audio, nemluvě o komfortu ovládání, jako kdybych měl řešit vše úplně tak asi HTPC s Windows, nic méně taky to bude mít mouchy a levné to v pasivu nebude, ale záleží jakou kvalitu od toho chcete a předpokládá se že u toho budete mít alespoň nějaké slušné stereo :)

P.
RIHA audio
p79avt
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků